Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Office 365 Õppematerjalid Moodle Sisene

28. mail käisid 6.a ja 6.b klass õppeekskursioonil Lääne-Virumaal

30. mai 2018 | Autor: Maire Alver

Külastasime Rakveres asuvat Eesti Politseimuuseumit, mis tutvustab politseiniku igapäevatööd, politseiala valdkondi ja Eesti politsei ajalugu. Osalesime haridusprogrammis, mis andis võimaluse katsetada turvavööstendi, mõõta oma reaktsioonikiirust, proovida väsimusprille, osaleda massirahutuses, võtta sõrmejälgi ja läbida laserkiirtega turvatud ruum.

 

Tutvusime politsei patrullauto ning politseibussiga (osalejad said teada, mis tunne on istuda politseinikuna ja kinnipeetavana politseibussis). Huvilistel oli võimalus istuda pöörlevas autos, mis imiteerib olukorda, kui auto on avariisituatsioonis üle katuse rullunud. Kes soovis, sai proovida patrullmootorrattaga sõitmist.

 

Seejärel külastasime Lahemaa rahvuspargi territooriumil asuvat Oandu looduskeskust, mis on metsanduslikku pärandkultuuri tutvustav keskus. Tutvusime külastuskeskuse 150-aastase peahoone ja selle ekspositsiooniga. Vaatasime eksponaate Käbitares, Aidas, Kuuris ja Küünis. Küünis saime oma käega proovida puude koorimist ja kahemehesaega saagimist.

 

Edasi suundusime iseseisvale matkale külastuskeskuse infomaterjalide abil.