Facebook Stuudium Tunniplaan Postkast (vana) Office 365 Õppematerjalid Toidumenüü Moodle Töökavad Sisene

Ajalooringi kahepäevane aastalõpumatk Võhandu jõe ürgorus

9. juuni 2015 | Autor: Tarmo Tammes

DSCN5461 (Medium)Räpina ÜG ajalooring lõpetas 4. ja 5. juunil oma esimese tegevusaasta kahepäevase matkaga Võhandu jõe ürgorus. Matkati süstadel mööda Võhandu jõge ja jalgsi selle ümbruses. Ööseks püstitati telklaager Süvahavvale, kus toimusid erinevad laagritegevused. Matkal osales lisaks ajalooringi noortele Põlva maavanem Ulla Preeden, kes selgitas, kuidas on tekkinud jõe kallastel asuvad devoni liivakivipaljandid. Leevil kohtuti ka meie kooli direktori Rein Raadlaga. LOE MATKAST LÄHEMALT…

 

DSCN6022 (Medium)Ajalooring taasalustas Räpina ÜGs tegevust 2014. aasta sügisel ajalooõpetaja Tarmo Tammese juhendamisel. Varasematel aegadel on ajalooringi vedanud pikaajaline ajalooõpetaja Tiiu Viljalo. Ringi tegevuse peamiseks eesmärgiks täna on aidata noortel märgata ajaloopärandit meie ümber ja mõista, kuidas lisaks sellele, et meie eelkäijate pärand mõjutab meie elu, mõjutab ka igaüks meist oma tegevuse ja hoiakutega omakorda ajaloo kulgu. Selleks tähistatakse üheskoos erinevaid tähtpäevi ja liigutakse võimalikult palju välitingimustes, külastades ümberkaudseid pärimuspaiku ning uurides nendega seotud „lugusid“. Samuti on käidud üheskoos ekskursioonil ja kohtutud erinevate inimestega.

 

Noored ise väärtustavad ringis nii erinevast vanusest liikmete mõnusaid ühistegevusi kui ka uusi teadmisi ja oskuseid, mida nad on omandanud. Kogu õppeaasta jooksul on ringi töös osalenud aktiivselt enam kui 20 noort. Hetkel on ringil 23 liiget.

 

DSCN0189 (Medium)Täname kõiki, kes on meie tegevust ja ettevõtmisi toetanud. Lisaks meid alati toetanud kooli juhtkonnale soovime tänada maavanem Ulla Preedenit, Süvahavva Loodustalu perenaist Reet Pettaid, Thomas-Rauno Mossi, Jane Rauda, Helen ja Andres Stromi, Märt Juhansoni, Meelis Maidlat, Silja Usinat, Toomas Heeringut, Villu Kinksi, Jüri Saart, Toomas Songit ja Kaitseliitu, Pizza Olive’t, Travel Media Group’i, OÜ Matkajuhti, Tartu Ülikooli Ajaloomuuseumi, Räpina Aiandus- ja Koduloomuuseumi rahvast ning kõiki teisi meie sõpru ja toetajaid. Eriline tänu kuulub kõigile ajalooringi laste toredatele lapsevanematele, kellega on olnud rõõm koostööd teha ja kelle peredes kasvavad imelised lapsed.

 

Ajalugu – see oleme meie!