Facebook Stuudium Tunniplaan Toidumenüü Office 365 Õppematerjalid Moodle Sisene

Jõulukuu Räpina Ühisgümnaasiumi esimestes klassides

7. jaanuar 2019 | Autor: Anneli Huuse

Jõuluaeg on eriline aeg nii lastele kui ka täiskasvanutele. Sellel ajal võib juhtuda igasuguseid põnevaid sündmusi ning vahel ka lausa imesid.

Räpina ÜG esimeste klasside õpilastel algas jõulukuu sooja ja ereda advenditule paistel. Lubasime olla tublid, viisakad, hoolivad ja üksteist arvestavad. Meisterdasime ühiselt kuuse, kuhu sai panna heateotähekesi. Tähekese sai kuusele kleepida, kui olid teinud mõne heateo.

6. detsembril vaatasime muusikalist etendust „Kadunud saapad“ Räpina Aianduskooli saalis. Etendus oli lustlik ja meeldis lastele.

Kunsti- ja tööõpetustundides meisterdasime jõulukaunistusi ja joonistasime erinevaid jõuluteemalisi pilte, millega kaunistasime klasse ja koridori.

 

12. detsembril külastasime Eesti Maanteemuuseumi ja osalesime jõuluprogrammis „Teemeistri jõulud“. Seal võttis meid vastu ülienergiline teemeister, kes tutvustas erinevaid lumekoristussõidukeid. Lapsed said veel valmistada põneva purgikoogi ning õues võistelda lõbusas teatevõistluses. Pärast võistlust maitsesid kuum „võlujook“ ja piparkook imehästi. Lapsed said sõbraks hobune Heinoga, kes viis neid mõnusale ringsõidule.

 

Viimasel nädalal enne vaheaega läksid meie jõulutoimetused veel tihedamaks.

Igapäevastes tantsuvahetundides oli kõigil lastel võimalus tantsida muusikavideote järgi ning rõõmu tunda liikumisest.

Esmaspäeval toimus päkapikkude tantsu- ja võistlustrall aulas. Mängisime ringmänge ning võistlesime lustakates võistlustes.

Teisipäeval käisime tööõpetuse klassis piparkooke küpsetamas. Iga rühm sai endale taignatüki, millest valmisid isuäratavad piparkoogid. Lapsed rullisid ja vormisid ning õpetajate ja abivalmis emmede ülesandeks jäi küpsetamine.

 

Õhtul tuli külla jõuluvana koos kahe päkapikuga. Peoks olime õppinud mahuka peokava: esitasime laule, luuletusi ning mõned tantsud. Jõuluvana jagas igale lapsele vägeva kommikoti.

Kolmapäev algas väikestel päkapikkudel matemaatikaduelliga ning lahendati rühmades nuputusülesandeid. Paarilisega peeti tuline matemaatikalahing tahvelarvutis. Võitis see, kes arvutas kiiremini.

Pärast võistlemist asuti rühmades omaküpsetatud piparkooke kaunistama. Nüüd võis lasta oma fantaasial lennata. Kõik piparkoogid said rikkaliku glasuurikihi.

Neljapäeval mängisime põnevaid ja õpetlikke jõulumänge tahvelarvutites. Seejärel vaatasime 2.–4. klasside õpilaste jõulupidu. Pärast pidu mängisime klassis.

Viimasel koolipäeval enne jõule vaatasime filmi „Välk“, mis räägib südamliku loo sõprusest.

 

Tegime kokkuvõtte oma esimesest jõulukuust koolis. Kinnitust, et olime tublid, saime sellest, et päkapikk tõi igal esmaspäeval sussi sisse komme ning jõuluvana premeeris tublisid lapsi kommikotiga.

Meie jõulukuu oli väga tegus ja pakkus mitmesuguseid elamusi nii väikestele kui ka suurtele. Vaata pilte.

 

Autorid: Anneli Huuse, Marika Aruküla