Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Office 365 Outlook Õppematerjalid Moodle Sisene

Kogemusi omandamas läbi Erasmus + K1 õpirände

14. märts 2018 | Autor: Aira Meitus

Allakirjutanul oli võimalus viibida Erasmus+ K1 õpirände raames Madeiral, täpsemalt saare pealinnas Funchalis ja selle ümbruses. Kursus „Teaching in a 21st Century School“ oli korraldatud 21 Knowledge poolt 5.–10. veebruarini 2018 sellel Portugali autonoomsel saarel.

 

Kursusel tutvustati 21. sajandi hariduselu võtmeküsimusi, anti ülevaade Euroopa Schoolneti projektidest, valgustati eTwinningu võimalusi, anti suuniseid IKT jätkuvaks  kasutamiseks koolitundides, kaasa arvatud uudsed äpid. Rõhk oli koostöö arendamisel ja õpetajate täienduskoolitusel, erinevad töötoad käsitlesid aineteüleseid projekte: STEM, STEAM ja STREAM, samuti oli kõne all õpirände K2 võimalused.

 

Viibisin koos kolleegidega Poolast, Saksamaalt, Sloveeniast ja Madeiralt põhiliselt kahes koolis: 2800 õpilasega Escola  Secundaria  Francisco Franco Funchalis ja väikeses meie mõistes põhikoolis Ponta do Solis.

 

Madeira jättis unustamatu mulje: lillederohkus, banaaniistandused, mereveega täidetud laavabasseinid saare loodepoolseimas linnakeses Porto Monizis, hunnitud vaated merele ja mägedele, levadad (niisutuskanalid) ja kosed, kiiresti muutuv ilm ja suurepärane kliima, kogu sealne atmosfäär – need on vaid mõned märksõnad sellest kaunist saarest.