Facebook Stuudium Tunniplaan Toidumenüü Office 365 Õppematerjalid Moodle Sisene

Noortevahetus Poolas

16. mai 2017 | Autor: Marika Ääremaa

7.–11. maini viibisid kümme meie kooli õpilast noortevahetuses Poolas Plociczno Tartak koolis. Kui esimene päev kulus põhiliselt bussisõiduks, siis teine päev algas tutvumisega. Kuna oli keskkonnapäev, siis külastati Wigry loodusparki, tutvuti metsakasvatamisega, osaleti looduse töötubades, tehti lõket, mängiti rahvamänge. Seejärel külastati kohalikku kalakasvatust. Päev lõppes diskoga.

 

Järgmisel päeval kohtuti Suwalki vallavanemaga ning sõlmiti Räpina ja Suwalki valla vahel koostööleping. Lapsi üllatas Wigry kloostri ilu, päeva lõpetas sõit kitsarööpmelisel raudteel. Kuna ilm oli lumiselt tormine, siis tehti taas lõket ja õpilased pidid üksteist tundma õppima ning pärast teistele rääkima, mida nad teada said.

 

Neljas päev oli pühendatud spordile. Kõigepealt toimus zumba-treening, seejärel kolme kooli spordivõistlused, mille võitis Räpina Ühisgümnaasiumi võistkond. Väga huvitav oli ka Suwalki tehnoloogiapargis, kus õpetati kõike, millega kiirabi kokku puutub. Lõpetuseks anti kõigile osalejatele ka vastavad tunnistused.

 

Viimasel päeval koguneti taas kooli, et omavahel hüvasti jätta. Kõik jäävad ootama järgmise aasta noortevahetust, mis toimub septembris Räpinas. Vaata pilte.