Facebook Stuudium Tunniplaan Toidumenüü Office 365 Õppematerjalid Moodle Sisene

Räpina valla tänuõhtul premeeriti parimaid

30. jaanuar 2019 | Autor: Irmen Nagelmaa

26. jaanuaril tunnustati Räpina vallas 2018. aastal silma paistnud inimesi ja kollektiive. Mullu 15. detsembrini oli kõigil võimalus esitada kandidaate neljas valdkonnas kaheksale preemiale. Kokku esitati 21 kandidaati, kelle seast tegi valiku 11-liikmeline hindamiskomisjon.

 

Foto: Andrus Karpson

Hariduse ja noorsootöö valdkonna täiskasvanu preemia pälvis Eve Sibul. Laureaat Eve Sibul on särav juhendaja, kes populariseerib edukalt reaalteadusi. Ta on väsimatu juhendaja ja õppija, kes on suutnud äratada huvi füüsika, matemaatika, informaatika ja programmeerimise vastu mitte ainult Räpina lastes, vaid ka lapsevanemates. Robootikast ja programmeerimisest on tema innustava juhendajakäe all saanud armastatud huviala.

 

Eve Sibul ise ütles preemiat vastu võttes, et kõige rohkem teeb rõõmu see, kui pärast tunde ei kiirusta lapsed koju, vaid tulevad lahendama füüsikaülesandeid – mitte, et nad oleks peale tunde jäänud, vaid huvist aine vastu!

 

foto: Andrus Karpson

Hariduse ja noorsootöö valdkonna kollektiivi preemia pälvis Räpina Ühisgümnaasiumi töögrupp koosseisus Tiiu Viljalo, Merle Randla, Karin Tuul ja Jane Raud – suure idee elluviijad ja sütitajad. Nende algatusel valmis kogu Räpina Ühisgümnaasiumi koolipere kaasalöömisel 364 pildist koosnev 16 meetri pikkune ja 75 cm kõrgune pannoo „Eesti lugu“, mis koondab Eestile olulised ajaloolised sündmused, traditsioonid ja loodusrikkused. Tänu idee mootoritele suurenes Räpina Ühisgümnaasiumi koolipere ühtekuuluvustunne ja valmis väärtuslik õppematerjal. Selles valdkonnas esitati nominentideks veel Räpina Aianduskool, MTÜ Räpina Avatud Noortekeskus ja Räpina Ühisgümnaasiumi õpilasesindus.