Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Office 365 Õppematerjalid Moodle Sisene

Ennetustegevus “Helkuriga sõbraks”

22. november 2021 | Autor: Anete Kramp

Oktoobris kutsusid Kagu politseijaoskonna abipolitseinikud osalema Võru-, Põlva- ja Valgamaa koolide 3. ja 4. klasside õpilasi ning noortekeskuste noori liiklusteemalistel ennetustegevustel “Helkuriga sõbraks”. Eesmärgiks oli meelde tuletada pimedal ajal enda nähtavaks tegemise vajalikkust.

 

Esimeseks etapiks oli terve nädal kestev viktoriin, millele vastasid meie kooli 3. ja 4. klassid. Koos sotsiaalpedagoog Anetega, kes oli ka ennetustegevuse üks eestvedajatest, tehti algust vastates esimesele küsimusele koolis tahvelarvutites. Ülejäänud neljal päeval vastasid õpilased küsimustele iseseisvalt kodus. Julgelt võib väita, et meie kooli osalemisaktiivsus oli väga suur.

 

Teises etapis oli õpilastel võimalus joonistada pilt või kirjutada luuletus enda nähtavaks tegemise vajalikkusest. Õpilaste andekaid ja vahvaid pilte ning riime oli palju. Kõigi osalejate seast valiti loosimise käigus välja 66 nime, kes said aktiivse osalemise eest auhinnad.

 

Meie koolist osutusid valituks kaks õpilast – Joanna Kokmann 4.b klassist ja Aleksandra Boikova 3.b klassist. Joanna paistis silma aktiivse osalemisega viktoriinil, Aleksandra sai auhinna vahva pildi eest. Neljapäeval, 18. novembril, oli laste jaoks üllatus suur, kui tundi astus politseivormis mees – korrakaitseametnik Rainer Rahasepp. Õnneks oli politsei vajadus meie poole pöörduda ainult headel põhjustel – korrakaitseametnik tuli Joannale ja Aleksandrale üle andma auhindu.

 

26. novembril on kõigil võimalus osaleda ka helkurkõnnil ja näidata aktiivselt eeskuju helkurit kandes. Vaata nüüd üle, kas Sinu jopel ikka on helkur!