Facebook Tunniplaan Stuudium Postkast Toidumenüü Õppematerjalid Moodle Ajalooring IT-ring HM EIS Sisene

Kalender


 • Tundide ajad

  1. 8.00 – 8.45
  2. 8.55 – 9.40

   

  3. 9.50 – 10.35 P/G
  3. 10.00 – 10.45 Alg
  4. 10.55 – 11.40

   

  5. 12.00 – 12.45
  6. 12.55 – 13.40
  7. 13.45 – 14.30
  8. 14.35 – 15.20


  tek_logo

  Hea kooli rajaleidja logo

  Clipboard01

  eesti2

  rapina-valla-juubeli-mark

Uudised

 • Kohtumine Riigikogu liikmega

  Lisatud: 26. aprill 2017 | Autor: Marika Ääremaa

   

  21. aprillil kohtusid 8. klasside õpilased Riigikogu liikme Lauri Luigega, kes rääkis elu põhiväärtustest, sellest, kuidas oma eesmärke saavutada ning elus edukalt hakkama saada.

   

   

   

 • Loodusteaduste olümpiaadi lõppvoor

  Lisatud: 25. aprill 2017 | Autor: Eve Sibul

  22. aprillil toimus TÜ Chemicumis Eesti loodusteaduste olümpiaadi lõppvoor, kuhu piirkonnavooru tulemuste põhjal oli kutsutud 58 õpilast. Põlvamaa parimana osales eksperimentaalseid töid sisaldavas lõppvoorus 8.a klassi õpilane Märten Kala.

   

  Laborites veedetud nelja tunni vältel tuli määrata kartulis C-vitamiini sisaldust, mõõta kartuli tihedust ning ujuvust soolvees ja uurida rohelistes taimedes leiduvaid pigmente kromatograafia meetodil. Märten saavutas lõppvoorus tubli 30. koha ja saab võimaluse osaleda 28. augustil TÜ uurimislaboris. Loodusainete aineõpetajad on Kersti Sammelselg, Karin Tuul ja Eve Sibul. Täname abi eest Mari Kala.

 • Õpilased käisid Võru Kandles vaatamas noortelavastust „Jõud“

  Lisatud: 25. aprill 2017 | Autor: Maire Alver

  20. aprillil käisid 5.a ja 5.b klassi õpilased Võru Kandles vaatamas Tartu projektiteatri Must Kast muusikalist noortelavastust „Jõud“.

   

  Muusikalise noortelavastuse algmaterjaliks on Tartu Forseliuse Kooli 7. klassi õpilaste loovtööd, mis valmisid 2015. aasta sügisel. Autorite loovuse tunni ülesandeks oli kirjutada lugusid, mis nende arvates võiks noori inimesi kõnetada. Valminust põimis lavastaja kokku loo viiest inimesest ja nendevahelisest kohtumisest.

   

  Muusikalise noortelavastuse „Jõud” põhiteemadeks on kuulumis- ja tunnustus-, aga ka põgenemisvajadus ja üksindus. „Jõud“ kannab endas usku, et „meie“ võib olla suurem kui „mina“, et armastuse ja sõpruse jõud on suurem grupimõjutuse ja sõltuvuse jõust; et avatus, muutumine ja tahtejõud aitavad meid elu rasketest kohtadest edasi.

   

  Järgmise päeva kirjandustunnis, milles osales ka sotsiaalpedagoog,  toimus rühmades arutelu etenduses käsitletud probleemide üle.

 • Meedialaagris

  Lisatud: 25. aprill 2017 | Autor: Brittany Tuul

  21.–23. aprillini käisid 9. klassi õpilane Jaanika Piho ja 11. klassi õpilane Brittany Tuul  Kiviõlis Noorte Meediaklubi poolt korraldatud multimeedialaagris, kus Tartu Ülikooli ajakirjandus- ja kommunikatsioonitudengid õpetavad noortele, kuidas teha erinevat meediat.

   

  Selles laagris olid järgmised töörühmad: televisioon, raadio ning blogimine ja vlogimine.

   

  Igas laagris on osalenud ka  kuulsad külalised. Sellesse laagrisse olid kutsutud Türgist pärit Mustafa Celik ja Ukrainast pärit Stas Kuznetsov. Kohale tuli vaid Mustafa, kes rääkis operaatoritööst nii Eestis, Prantsusmaal kui ka sõjakolletes väljaspool Euroopat. Teine külaline Stas jäi aga teadmata põhjustel tulemata. Selle asemel said laagrilised proovida kätt, olles ehtsad pressikonverentsi ajakirjanikud.

   

  Laagris valmisid üliäge telesaade (kahjuks veel töötluses), väga huvitav raadiosaade ja informatiivne laagriblogi (https://multirahn.wordpress.com/).

   

  Laager oli väga huvitav ja ka sügisel loodame laagris osaleda.

 • Eesti II meistri- ja karikavõistlused Nuti-Mati matemaatikas

  Lisatud: 25. aprill 2017 | Autor: Kätlin Neimann

  Kolmapäeval, 19. aprillil toimusid Tallinnas Gustav Adolfi Gümnaasiumis Eesti II meistri- ja karikavõistlused Nuti-Mati matemaatikas.

   

  Räpina Ühisgümnaasiumist jõudis finaali kuus tublit nuputajat, kes osalesid võistluses väga vapralt.

   

   

  2.–3. klassi arvestuses saavutas Cordelia Liiv 6. koha ja Ander Konsap 7. koha.

  4.–5. klassi arvestuses saavutas Romio Tikka 8. koha.

  6.–7. klassi arvestuses jäi Dimitri Krot jagama 6.–8. kohta.

  10.–12. klassi võistlejate seas sai Viktoria Boisen 13. koha.

   

    

 • Abipolitseinike tööst

  Lisatud: 18. aprill 2017 | Autor: Marika Ääremaa

  Meie kooli vilistlane Rainer Rahasepp koos tütre Andraga tutvustasid 8. ja 10. klasside õpilastele abipolitseinike töid ja tegemisi turvalisuse tagamisel. Andra rääkis oma esimestest kogemustest ja sellest, miks ta otsustas 18-aastaselt abipolitseinikuks hakata.

  Õpilased said teada, et abipolitseinikud teevad oma tööd tasuta ning Lõuna prefektuuris on neid juba 337.

   

 • Projekt „Kaitse end ja aita teist“

  Lisatud: 18. aprill 2017 | Autor: Marika Ääremaa

  17. aprillil toimus 6. klassidele mõeldud projekti “Kaitse end ja aita teist” raames viimane loeng, milleks oli esmaabi.

   

  Projekti eesmärgiks oli õpetada noortele eluks vajalikke ohutusalaseid teadmisi – kuidas ohtusid ette näha ning kuidas hakkama saada erinevates ohuolukordades.

   

  Lisaks sooviti antud projekti raames propageerida Põlvamaa noorte seas eluterveid mõtteid ning tervislikku, ohutut ja keskkonnateadlikku elustiili.

   

  24.–25. maini on võimalik kaheksal õpilasel osaleda KEAT laagris Valgemetsas.

   

 • Osalemine olümpiaadi lõppvoorus

  Lisatud: 16. aprill 2017 | Autor: Eve Sibul

  8.a klassi õpilane Kevin Paul Talviste osales 15. aprillil Tartus Eesti koolinoorte 64. füüsikaolümpiaadi lõppvoorus, kus saavutas kaheksanda klassi õpilaste arvestuses tubli 17. koha.

 • Loeng 12. klassile

  Lisatud: 14. aprill 2017 | Autor: Marika Ääremaa

  13. aprillil külastas meie kooli Southwestern Advantage Eesti-Läti-Poola müügiorganisatsiooni juht Karel Kõiv.

   

  12. klassi õpilastega arutati teemadel: raha ning kuidas saada rikkaks, raha säästmine, investeerimine, koolitulemuste tähtsus, õige töökoha valimine.
   

 • Külas Põlva Inseneride Liidu esindajad

  Lisatud: 14. aprill 2017 | Autor: Brittany Tuul

  13. aprill toimus Räpina Ühisgümnaasiumis Põlva Inseneride Liidu loeng. Kümnendale ja üheteistkümnendale klassile rääkisid neli inseneri väga erinevatelt aladelt: elektriinsener, veeinsener, põllutehnikainsener ja lennundusinsener. Kõik neli rääkisid, kuidas nad selle alani jõudsid, kellena nad töötanud on ja kellena nad praegusel hetkel töötavad.