Facebook Stuudium Tunniplaan Postkast Õppematerjalid Toidumenüü Moodle Töökavad HM EIS Sisene

Kalender


 • Tundide ajad

  1. 8.00 – 8.45
  2. 8.55 – 9.40

   

  3. 9.50 – 10.35 P/G
  3. 10.00 – 10.45 Alg
  4. 10.55 – 11.40

   

  5. 12.00 – 12.45
  6. 12.55 – 13.40
  7. 13.45 – 14.30
  8. 14.35 – 15.20


  tek_logo

  Hea kooli rajaleidja logo

  Clipboard01

  eesti2

  rapina-valla-juubeli-mark

Uudised

 • Meedialaager 2017

  Lisatud: 17. november 2017 | Autor: Brittany Tuul

  Novembri esimesel nädalavahetusel toimus Elvas järjekordne Meedialaager. Räpinast võtsid osa Brittany Tuul ja Jaanika Piho.

   

  Laagri kuulsateks külalisteks olid Eesti Ekspressi ajakirjanik ja endine Meedialaagri juhendaja Otto Oliver Olgo, ning Liisa Tagel, Laupäevalehe ajakirjanik. Laagri jooksul valmis ajaleht nimega Elvangeelium.

   

  Brittany sai ka laagri lõpus oma välisuudiste rühma kõige rohkem arenenud laagrilise auhinna. Oma artiklit ajalehte aga kumbgi Räpina esindaja kahjuks ei saanud.

 • Praktiline õppus sisekaitsesuuna õpilastele

  Lisatud: 17. november 2017 | Autor: Brittany Tuul

  12. klassil avanes sisekaitseõppe raames võimalus osa võtta piirivalveõppusest ja mängida põgenikke, kes on üle Eesti-Vene piiri tulnud ja metsa põgenenud.

   

  Klass jagati kaheks. Pooled meist mängisid haavatuid, kes olid ennast metsa ära peitnud ja pooled olid pidevas liikumises. Piirivalvel läks aega natukene üle kahe tunni et meid ülesse leida. Pärast õppuse lõppu läksime Saatse kordonisse, et süüa suppi ja muljeid vahetada. Klass jäi selle üritusega väga rahule.

 • Põlvamaal noortekonverents

  Lisatud: 16. november 2017 | Autor: Merily Pastak

  2. novembril toimus Põlvamaal noortekonverents „Eurooplane, kuid siiski eestlane“, millest võtsid osa Räpina Ühisgümnaasiumi 8. klasside õpilased ning õpilasesinduse liikmed.

   

  Konverents algas noorsootöö valdkonna tunnustamisega ning Põlva Maavalitsus tänas pikaajalise ja väga hea koostöö eest ka Põlvamaa huvijuhtide ainesektsiooni juhti Marika Ääremaad.

   

  Seejärel toimusid loengud teemadel „Reisijana Euroopa Liidus”, „Oskused tuleviku ametikohtadel“ ja  „Aju ja uni“.

   

  Loengutele järgnesid osaluskohvikud teemadel „KOV 2017+: noorte hääl uues volikogus“, „Tunne oma kodumaad: õpilasvahetusest Eestis“, „Guugelda enne, kui postitad“ on uus „mõtle enne, kui ütled“, „Noorena tööta, et õppida, mitte teenida“, „Uue sajandi noored ehk kes peab järgmist juubelit?“, „Tahan öelda täiskasvanule…“ ning „Mida mina väärtustan“. Osaluskohvikuid viisid läbi Põlvamaa noortekogu liikmed, kellest Merilyn Idion, Merily Pastak, Andres Palusalu, Algmar Erik ja Diana Pihlap on ka Räpina ÜG liikmed.

   

  Vahepause sisustasid tantsijad JJ-Streetist ja õpilasfirmast „Wish Company“. Päeva lõpetas Vanemuise suvekooli noorteetendus „Ärkame taas!“.

 • Inglise keele viktoriin

  Lisatud: 16. november 2017 | Autor: Marina Soidla

  3. novembril toimus maakondlik online-viktoriin teemal New Zealand. Osales 23 võistkonda. Meie kooli 8.a klassi õpilased Ken-Marten Puusaar, Mathias Kaljas ja Harri Mähar saavutasid III koha. Kõik tulemused.

 • Loodusteaduste olümpiaadi piirkonnavoor

  Lisatud: 15. november 2017 | Autor: Eve Sibul

  11. novembril toimus loodusteaduste olümpiaadi piirkonnavoor.  Loodusteaduste olümpiaad on võistlus 8. klassi õpilastele ja koosneb füüsika, keemia, bioloogia ning neid teadusharusid integreerivatest ülesannetest. Meie kooli esindasid Harri Mähar, Rasmus Freirich, Angelo Raoul Lombardo ja Kaarel Volk. Olümpiaadi esialgsed tulemused selguvad detsembris.

 • Teatrietendused algklasside õpilastele

  Lisatud: 13. november 2017 | Autor: Anneli Huuse

  10. novembril külastas meie kooli teatritrupp Nipitiri, kelle esituses nägid algklasside õpilased etendust „Võluleib“. Etendus oli nukkudega ja meeldis lastele väga, sest nukud esitasid ka laule. Laulud, mida esitati, olid lihtsad ning paljud lapsed teadsid neid ning laulsid kaasa.

   

  31. oktoobril oli lastele etendus „Nähtamatu poiss“, mille esitas Miksteater. Ka see lugu oli väga õpetlik, sest lapsed nägid, mis saab siis, kui vanemad ei märka oma last. Etendus lõppes siiski hästi, sest vanemad said oma veast aru ja lubasid hoolivamad olla.

 • Nordica lennuki kapten

  Lisatud: 13. november 2017 | Autor: Admin

  13. novembril käis 9.b klassis oma tööd tutvustamas Triinuliisi isa Andrus Sillakivi, kes on Nordica lennukil kapten. Tema lennumarsruudid on seotud Euroopaga.

   

  Ta rääkis sellest, kuidas ta lenduriks õppis ning miks teda see töö huvitab. Ta lõpetas lausega: „Lenduri eelis on see, et ta näeb iga päev päikest.”

   

 • Isadepäev

  Lisatud: 13. november 2017 | Autor: Kaja Runthal

  7. novembril tähistas 3.a klass isadepäeva koos meie kooli vilistlase Andres Liiskega.

   

  Külaline seletas lastele, milline oli koolikord siis, kui tema koolis käis. Uskumatuna tundus õpilastele tookordne koolisöökla suurus ning asukoht keldrikorrusel. Siis oli õpilasi koolis ju poole rohkem.

   

  Andres Liiske rääkis ka praegusest töökohast. Õpilased said teada masinatest, millega ta tööd teeb. Masin ei oska ise midagi teha, inimene juhib masina tegevust. Selleks, et osata masinaid juhtida, on koolis vaja hoolega õppida.

   

  Tunni lõpus kinkis külaline kõikidele 3.a klassi õpilastele puust raamatu ning pliiatsi. Õpilased olid kohtumisest vaimustatud ning rääkisid koduski vahvast isast koolitunnis.

 • Õppekäik lapsevanema töökohta

  Lisatud: 13. november 2017 | Autor: Evi Tamm

  8. novembril, isadepäeva eel, oli 2.a klassi õpilastel tore õppekäik Sandra-Liisi isa, Johannes Räägu töökohta – Räpina POÜ masinaparki. Isa Johannes tutvustas meile tänapäevaseid võimsaid põllumajandusmasinaid. Ta juhatas lapsi ühe masina juurest teiseni, kirjeldas masina või tema külge kinnitatud lisavarustuse otstarvet. Lapsi pani kogu sealoleku ajal imestama masinate suurus. Nad võrdlesid enda pikkust kombaini rataste suurusega. Uudistajad said ronida kombaini kabiini. Teekond kujunes mõnelegi vaevaliseks, sest läbida tuli kitsaid ja kõrgeid astmeid.

   

  Lahkudes tänasime Sandra-Liisi isa. Oli väga huvitav uusi teadmisi andev õppekäik.

 • Kaunis hetk isadepäeva eel

  Lisatud: 13. november 2017 | Autor: Valve Peebu

  10. novembril külastas Räpina Ühisgümnaasiumi 5.c+7.c klassi õpilasi Joosepi isa Valdur Truija. Külakostiks oli tal kaasas pill, millest võlus välja hulga rahvalikke lugusid. Kitarril saatis teda poeg Joosep.

   

  Isadepäevale pühendatud kohtumist austasid oma kohaloleku ja kaasaelamisega kooli direktor Meeri Ivanov, õppealajuhataja Maie Oper ja arvutispetsialist Ahti Vasser. Viimane jäädvustas toimunut ka fotodel.

   

  Kõik said maitsta isadepäevaks valmistatud torti.

  Suur tänu kõigile osavõtjatele ja tervist ning jõudu kõikidele isadele isadepäevaks!