Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Office 365 Õppematerjalid Moodle Sisene

Kalender

 •  

  tek_logo

  Hea kooli rajaleidja logo

  Clipboard01


  Tundide ajad

  1. 8.00 – 8.45
  2. 8.55 – 9.40

   

  3. 9.50 – 10.35 P/G
  3. 10.00 – 10.45 Alg
  4. 10.55 – 11.40

   

  5. 12.00 – 12.45
  6. 12.55 – 13.40
  7. 13.45 – 14.30
  8. 14.35 – 15.20

   

Uudised

 • Vaheaeg

  Lisatud: 22. oktoober 2019 | Autor: Annika Šturmov

  Vaheajal koolimaja avatud

  E-R 9.00 – 13.00

  Sekretär õppereisil 23. – 25.10.2019

 • 9. klassi uurimuslik programm „Inimese füsioloogia“

  Lisatud: 22. oktoober 2019 | Autor: Margit Mathiesen

  15. ja 16. oktoobril sõitsid 9. klassi õpilased Vapramäe loodusmajja, kus toimus KIK-i projekti raames uurimuslik programm „Inimese füsioloogia“. Õppeprogrammis said õpilased Vernier andmekogujaga mõõta ja analüüsida enda tulemusi. Tegeleti uurimisküsimuste ja hüpoteeside püstitamisega, hiljem õpilased analüüsisid tulemusi ja andsid hinnanguid.

   

  Õpilased liikusid loodusrajal, tegid läbi erinevaid harjutusi lihastele, mille järel mõõdeti katseisikutelt andmeid.

   

  Koos püüti jõuda järeldusele, millisel juhul tõuseb inimese vererõhk ja pulsisagedus kiiremini, kas siis, kui koormust saavad jalad, käed või on tegemist vaimse pingutusega.

   

 • Valmisid Peipsi järve piirkonna kultuuripärandit ja keskkonda väärtustavad lõimitud õppematerjalid

  Lisatud: 18. oktoober 2019 | Autor: Irmen Nagelmaa

  Rahvusvahelise koostööprojekti Improved network of formal and informal education institutes to support Cultural and Natural Heritage of the Lake Peipsi/Chudskoe-Pskovskoe region raames, mida rahastab Eesti-Vene piiriülese koostöö programm, töötati välja Peipsi järve piirkonda väärtustavad lõimitud õppematerjalid.

   

  Projektis osalejad peavad oluliseks, et inimesed siin- ja sealpool Peipsi järve hindaksid piirkonna loodus- ja kultuuripärandit ning oskavad seda hoida.

   

  Projekti eesmärkide täitmisel on tähtsaks osaks koolide ainekavadesse Peipsi järvega seotud õppematerjalide lisamine. Selleks loodi Räpina Ühisgümnaasiumi juhtimisel metoodilised materjalid, mis on seotud järve looduse ja piirkonna keele ning ajaloo käsitlemisega ainetundides.

   

  Projekti õppematerjalide koostamist Räpina Ühisgümnaasiumi ja Petseri 3. keskkooli õpetajate ühistööna juhtisid ekspertidena õpetajad Maire Alver (keel ja kultuur), Karin Tuul (loodus), Tiiu Viljalo (ajalugu). Paljudest Petseri 3. KK õpetajate välja töötatud materjalidest on käesolevas kogumikus kasutatud õpetajate Olga Bogdanova (tehnoloogia) ja Evgenia Ponomarenko (keel ja kirjandus) ülesandeid. Kaasatud oli Pihkva Ülikool ja Tartu Ülikooli Haridusuuenduskeskus.

   

  Peipsi järvega seotud õppeülesannetes on lõimitud võru keel, eesti keel, kirjandus, inglise keel, vene keel, informaatika, matemaatika, ajalugu, ühiskonnaõpetus, religiooniõpetus, geograafia, käsitöö, kunstiõpetus.

   

  Lõimitud õppe materjalid Peipsi järve teemadel III kooliastmele.

 • Koolitus Maltal

  Lisatud: 17. oktoober 2019 | Autor: Aira Meitus

  Aira Meitus viibib 14.–26. oktoobrini Maltal seoses Erasmus+KA1 koolitusega “Methodology  Revisited, Revitalised, Reenergised- Language Teaching Methodology”.

 • Kohtumine advokaat Andrei Svištšiga

  Lisatud: 11. oktoober 2019 | Autor: Reet Ladva

  11. oktoobri hommikul kohtusid 9.–12. klassi õpilased aulas meie vilistlase, advokaat Andrei Svištšiga.

   

  Kohtumine toimus Eesti Advokatuur 100 ja Tagasi Kooli ürituste raames. Andrei rääkis advokaadifirma RASK tegevusest, meedia ja õigussüsteemi suhetest ja advokaaditööst. Õpilased said vastused oma küsimustele.

 • 7.b klass osales Piusa jõe ürgoru maastikukaitseala õppeprogrammis

  Lisatud: 10. oktoober 2019 | Autor: Aira Meitus

  8. oktoobril sõitis 7.b klass SA KIK programmi raames Piusa jõe ürgorgu, täpsemalt Vastseliina linnuse parki. Meid ootas giid Helen, kelle eestvedamisel tegime nii mõndagi huvitavat. Kõigepealt toimus retk linnusesse koos kaitsetornidesse ronimise  ja kauni Võrumaa vaate nautimisega, siis põnevad loodusvaatlused ja katsed pargis ning liivapaljandite juures.

   

  Lõpetuseks osaleti rollimängudes, kus õpilased pandi mõtlema kui koprad, ajaloolased, jäälinnud ja turistid; kõik avaldasid oma mõtteid keskkonnast, selle kaitsest ja üldiselt loodusega seonduvast. Tegevuste käigus täideti ka töölehed, kus muuhulgas joonistasime üles Paabu müüri ehk siis liivapaljandi, kus oli selgesti näha erinevad pinnasekihid. Hoolimata jahedast ilmast oli suurepärane päev, mille lõpetas juba traditsiooniks saanud Stella ema poolt valmistatud soolase kringli söömine.

   

 • Keemia õpikoda gümnaasiumiõpilastele

  Lisatud: 10. oktoober 2019 | Autor: Kersti Sammelselg

  8. oktoobril toimus Tartu Ülikooli teaduskooli juhendajate poolt koolis läbiviidud laboritundide programm, kus 10. ja 11. klassi õpilased said teha keemiaeksperimente.

   

  Esimese õpikoja teemaks oli tiitrimismeetodil C-vitamiini ja summaarse happe sisalduse määramine C-vitamiini tabletis ja spordijoogipulbris.

   

 • Õpetajate päev

  Lisatud: 8. oktoober 2019 | Autor: Marika Ääremaa

  4. oktoobril tähistati koolis õpetajate päeva. 12. klassi õpilased said olla õpetaja rollis, direktoriks oli sel tähtsal päeval Karen Rämson.

   

  Suur tänu 12. klassile ilusa päeva eest!

   

  Mida õpetajaametist arvati, seda saate näha abiturientide tehtud videost.

   

  4. oktoobril tähistati koolis õpetajate päeva. 12. klassi õpilased said olla õpetaja rollis, direktoriks oli sel tähtsal päeval Karen Rämson.Mida õpetajaametist arvati, seda saate näha abiturientide tehtud videost.Suur tänu 12. klassile ilusa päeva eest!

  Posted by Räpina Ühisgümnaasium on Esmaspäev, 7. Oktoober 2019

 • Kagu-Eesti noorte ettevõtluspäev

  Lisatud: 8. oktoober 2019 | Autor: Anneli Rahasepp

  Neljapäeval, 3. oktoobril toimus Sangaste mõisas Kagu-Eesti noorte ettevõtluspäev “Esimene samm sinu unistuseni”. Projektist võtsid osa 10. klassi õpilased.

   

  Ürituse eesmärgiks oli saada aimu start-upi ülesehitamisest. Õppisime, kust leida tee hea ärini, kuidas olla kindlad, et meie toodetavat toodet või teenust on üldse vaja, kes kuuluvad start-upi meeskonda, kuidas oma ideele rahastus saada ja kuidas ning kelle abil oma äri lõpuks siiski käima saada.

   

  Pärast kiirkursust moodustati meeskonnad. Iga grupi ülesandeks oli välja mõelda äriidee etteantud valdkonnas. Meeskonnatöös valmisid nii mitmedki huvitavad  start-upid, mida hiljem koolitajatele maha müüa prooviti. Päev lõppes parimate autasustamisega.

 • Tantsuvahetunnid

  Lisatud: 7. oktoober 2019 | Autor: Marika Ääremaa

  Õpilasesinduse eestvedamisel hakkavad tantsuvahetunnid toimuma igal neljapäeval kell 8.45 aulas.