Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Office 365 Outlook Õppematerjalid Opiq Moodle Sisene

Kalender

 •  

   

  tek_logo

  Hea kooli rajaleidja logo

  Clipboard01


  Tundide ajad

  1. 8.00 – 8.45
  2. 8.55 – 9.40

   

  3. 9.50 – 10.35 P/G
  3. 10.00 – 10.45 Alg
  4. 10.55 – 11.40

   

  5. 12.00 – 12.45
  6. 12.55 – 13.40
  7. 13.45 – 14.30
  8. 14.35 – 15.20

   

Uudised

 • Liiklusohutuse koolitus

  Lisatud: 25. november 2022 | Autor: Maie Oper

  Teisipäeval, 22. novembril osalesid 11. ja 12. klassi õpilased liiklusohutusalasel koolitusel
  “Selge pilt…!?”.

   

  Iga osaleja sai eelnevalt küsimustele vastates teada enda liiklusriskid ja koolituse käigus võrrelda enda statistilisi tulemusi teiste grupiliikmete tulemustega.

  Koolituse jooksul anti näpunäiteid, kuidas ja millised objektiivsed mõtted ja teod aitavad liiklusohte minimeerida.

   

  Osalejad said lisaks teaduslikule informatsioonile soovitusi ja juhiseid liiklusohutuse tagamiseks liiklusõnnetuses kannatanu ja politsei poolt.

   

  Aitäh koolituse läbiviijatele!

 • Kolmas keemia õpikoda

  Lisatud: 25. november 2022 | Autor: Lenna Haamer

  Räpina Ühisgümnaasiumis toimus 16. novembril kolmas keemia õpikoda, mille seekordseks teemaks olid polümeerid.

   

   

  Kokku tegime neli katset: piimast plastikut, viskoosikiudude valmistamist, DNA eraldamist puuviljast ja lima. Õpikojas osalesid
  9.–12. klassi õpilased.

   

   

 • Külas Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen

  Lisatud: 25. november 2022 | Autor: Mairi Laanetu

  Räpina Ühisgümnaasiumi 11. ja 12. klassi õpilased kohtusid ühiskonnaõpetuse tunni raames Eesti Maaülikooli rektori Mait Klaasseniga.

   

  Rektor rääkis õppimise vajalikkusest, Eestimaa metsadest, loodushoiust ning vestles mänglevalt ning loogiliselt veel mitmetel erinevatel teemadel.

 • Maakonna sisekergejõustiku meistrivõistlused

  Lisatud: 23. november 2022 | Autor: Kurmet Karsna

  Teisipäeval, 22. novembril osalesid Räpina Ühisgümnaasiumi õpilased Põlva maakonna koolinoorte sisekergejõustiku meistrivõistlustel Võru Spordihoones.

   

  Räpina Ühisgümnaasiumi õpilastest olid edukamaid:

  Marko Heering PU 12 vanuseklassis kaugushüppes I koht tulemusega 3.98, kõrgushüppes I koht tulemusega 1.15, 1000 meetri jooksus II koht tulemusega 3.57,93, 60 meetri jooksus III koht tulemusega 10,11 sekundit, kuulitõukes III koht tulemusega 6.64.

   

  Jaana Mari Kala TU 16 vanuseklassis kõrgushüppes I koht tulemusega 1.35, 60 meetri jooksus II koht tulemusega 8,88 sekundit, 600 meetri jooksus II koht ajaga 2.11,36 sekundit, kuulitõukes III koht tulemusega 7.20, kaugushüppes 6. koht tulemusega 3.80.

   

  Laura Heering TU 16 vanuseklassis kaugushüppes I koht tulemusega 4.34, kõrgushüppes II koht tulemusega 1.35, kuulitõukes II koht tulemusega 7.50.

   

  Kärt Eliise Sing TU 12 vanuseklassis 60 meetri jooksus III koht tulemusega 10,29 sekundit, 600 meetri jooksus II koht tulemusega 2.18,68, kõrgushüppes III koht tulemusega 1.00, kaugushüppes 6. koht tulemusega 2.96.

   

  Martin Kants PU 12 vanuseklassis 60 meetri jooksus I koht tulemusega 9,71 sekundit, kõrgushüppes II koht tulemusega 1.05.

   

  Lucas Paalman PU 14 vanuseklassis kõrgushüppes I koht tulemusega 1.30, 60 meetri jooksus III koht tulemusega 9,50 sekundit, kaugushüppes 4. koht tulemusega 4.07.

   

  Mark Gregor Ladev PU 12 vanuseklassis kuulitõukes II koht tulemusega 6.78.

   

  Annegreth Hirmo TU 14 vanuseklassis kaugushüppes 4. koht tulemusega 3.70, kõrgushüppes 4. koht tulemusega 1.20.

   

  Joel Varik PU 12 vanuseklassis kaugushüppes 4. koht tulemusega 3.39, 60 meetri jooksus 6. koht tulemusega 10,54.

   

  Marleen Punnisk TU 14 vanuseklassis kuulitõukes 4. koht tulemusega 8.05.

   

  Lauri Lundve PU 14 vanuseklassis kuulitõukes 4. koht tulemusega 6.57.

   

  Grettel Karsna TU 14 vanuseklassis 60 meetri jooksus 5. koht tulemusega 9,98.

   

   

  Noorte treenerid Räpina Spordikoolis Kurmet Karsna ja Vendu Suurmann.

 • Õpirändajana Maltal

  Lisatud: 22. november 2022 | Autor: Marika Aruküla

  24.–29. oktoobrini osalesin Erasmus+ programmi raames Maltal täienduskoolitusel ETI (Executive Training Institute) instituudis St Julians´i linnas.

   

  Kursuse teemaks oli „Interaktiivsete lahenduste kasutamine õppetöös“. Instituut tegeleb põhiliselt inglise keele õpetajate täienduskoolitustega ning õpilastele ja tudengitele pakutakse inglise keele õpet. Nüüd on nendele kursustele lisandunud digipädevuste kursused.

   

  ETI ülikool oli kui rahvaste paabel: õpetajaid oli sinna kogunenud igast Euroopa nurgast, kuid eestlasi, peale minu, sel hetkel seal rohkem ei õppinud. Õpetajad suhtlesid aktiivselt omavahel ja paljud otsisid endale sõpruskoole Euroopa erinevatest riikidest.

   

  Meie kursuse juhendajaks oli sealse ülikooli õppejõud Mario Cordina. Minu kursusel osales kuus õpetajat-kursuslast Bulgaariast, Itaaliast, Kreekast ning Eestist. Viie päeva jooksul sai õppida erinevate digilahenduste kasutamist õppetöös. Lõputööks oli haridusliku veebilehe loomine ning selle esitlemine teistele kursuslastele. Koolituspäevad olid viietunnised ja arvutipõhised. Kursuse lõpus saime tunnistuse.

   

  Pärast õppetööd jäi aega ka tutvumiseks St Julians´i linnakesega, kus oli väga palju poekesi, söögikohti ning hotelle. Ülikooli poolt oli organiseeritud kaks ekskursiooni: pealinna Valettasse ning teisel päeval külastasime endist pealinna Mdina`t. Malta ajalugu on väga huvitav ja mitmekesine. Sarnaselt Eestiga on seda väikest saart räsinud võõrvallutajad ning jätnud sinna oma jälje. Seda on näha ja tunda arhitektuuris, kultuuris ning ka keeles.

   

  Maltal on suhtluskeeleks inglise keel, mida oskavad kõik maltalased. Inimesed on väga sõbralikud ja abivalmid.

   

  Malta on meist nelja lennutunni kaugusel, kuid sattudes oktoobri lõpus sellele imelisele ja hämmastavale saarele, leiad end uuesti suves.

  Õpirännak oli väga mitmekülgselt kasulik: sain teadmisi ja oskusi digilahenduste kasutamiseks õppetöös, täiendada oma inglise keele oskust, näha ja avastada Maltat.

   

   

   

   

 • Võrukeelsed tegevused 2.a klassis

  Lisatud: 21. november 2022 | Autor: Hele Aia

  Tähistasime võru keele nädalat klassis mitmesuguste tegevustega.

   

  Tutvusime Võrumaa huviväärsustega piltide ja video vahendusel, lugesime katkendit T. Ojari lasteraamatust “Suur must koer. Suur must pini” ja tõlkisime seda kirjakeelde. Virgutuspauside tegevused olid ka võrukeelsed: “Lüü kässi kokko!, Tsöörita!, Kae lakkõ!, Saisa üte jala pääl!” jms.

   

  Lahendasime nutiseadmes võru keele tundmise interaktiivset viktoriini ning uudistasime võrukeelset ajakirja Täheke, kus on avaldatud meie hea tuttava, Joeli tädi, Helena Kochi lugu “Lindaja pall”, mis kirjakeelses ajakirjas pealkirjaga “Lendav pall” lugemiseks on. Lugu jutustab poisist, kelle pall kogemata staadionilt välja lendas ning kellegi aeda maandus. Palli tagasitoomisel juhtusid küll mõned sekeldused ja arusaamatused, aga loo peategelane sai sealt endale uue sõbra ja mängukaaslase. Kuuldavasti olla taoline lugu ka tegelikult juhtunud.

   

  Nädala tegemistele pani punkti pererühma tantsutrenn, kus õppisime Lõuna-Eesti pärimustantsu “Savikoja veneläne” ja esitasime seda isadepäeva kontserdil.

   

 • TÖÖPAKKUMINE

  Lisatud: 18. november 2022 | Autor: Annika Šturmov

  Räpina Ühisgümnaasium ootab oma meeskonda:

  *eesti keele ja kirjanduse õpetajat (0,7 ametikohta).

  Kandideerija peab vastama õpetaja kvalifikatsiooninõuetele (võib olla omandamisel).

   

  Tööle asumise aeg esimesel võimalusel.

  Kandideerimisavaldus, CV ning haridust ja täiendõpet tõendavate dokumentide ärakirjad saata aadressil Räpina Ühisgümnaasium Kooli 5 Räpina 64504 või elektroonselt aadressil direktor@rapina.ee
  Info tel 796 1354, 5565 7654 või direktor@rapina.ee

 • Miksteatri haridusprogramm „See loeb“

  Lisatud: 18. november 2022 | Autor: Marika Ääremaa

  Programmi raames oli 10., 11. klassi õpilastel ja 9. klassi näitetrupi liikmetel võimalus lugeda koos professionaalsete näitlejatega Andrus Kivirähki näidendit „Teatriparadiis“.

   

  Külalisteks olid Kaido Rannik Miksteatrist ja Mart Toome Tallinna Linnateatrist. Ühislugemine andis võimaluse lahata küsimusi ja probleeme teistsuguses õhkkonnas, väljaspool formaalset tunnisituatsiooni.

   

  Lisaks said õpilased ühiselt lugedes ja analüüsides paremini aru näidendi tekstist.

  Aitäh kõigile õpilastele, kes teksti lugesid! Jäädvustasime nad koos näitlejatega ka pildile.

   

  Mart Toomele sai osaks tõeline üllatus, kui saali tuli tema esimene klassijuhataja Ene Hainsoo ja kinkis talle suure karu. Selle taga on üks tore lugu: esimene roll, mida ta koolis näidendis mängis, oli karu ja pärast seda oli ta kogu aeg rääkinud, et tahab näitlejaks saada. Tema unistus saigi teoks!

 • Võru keele nädal

  Lisatud: 15. november 2022 | Autor: Maire Alver

  Sellel aastal oli meil võru keele nädala külaliseks Triinu Laan, kes töötab Võru Instituudis. Lisaks aktiivsele võru keele ja kultuuriga tegelemisele on ta kirjutanud võrukeelseid lasteraamatuid ja on Tartu Maailmaülikooli projektijuht.

   

  Gümnasistidele tutvustas Triinu Laan kultuurikorraldaja töid-tegemisi ja Tartu Maailmaülikooli. Tartu Maailmaülikool on kogukonna-akadeemia tüüpi sündmuste sari, mis toimub Lõuna-Eestis ja on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

   

  Kohtumisel 5.a, b ja 6. klassi õpilastega tutvustas Triinu Laan oma võrukeelseid lasteraamatuid. Rääkis oma raamatute tegelaste prototüüpidest ning luges ette katkendeid raamatutest „Krutskiline tita. Päähäkääntäv tita“ ja „Luukere Juhani juhtumised“. Saime teada, et nende raamatute illustraator on Marja-Liisa Plats, kes on meie kooli vilistlane. Kohtumise lõpus voltisid õpilased endale Eesti, Läti ja Leedu koostööprojekti „Miniraamatud lastele Balti autoritelt“ raames valminud Triinu Laane miniraamatu „Väike Rebo on rikas“.

   

  Eesti keele ja kirjanduse tundides mängisime võrukeelsete sõnade tundmise “Kuldvillakut”.

   

  Kuulasime lugusid Piret Raua võru keelde tõlgitud lasteraamatust „Printsess Luluu ja härra Kere“ („Kuningatütär Luluu ja herr Kere“). Lasksime robotil ette lugeda Umma Lehte ja tõlkemasinal tõlkida eesti keeles kirjutatud teksti võru keelde. Võtsime osa võru keelt ja kultuuri tutvustavast viktoriinist „Tark ku tarõpõrss“.

   

  Täname Evi Tiigimäed Räpina Linna Keskraamatukogust meeldiva koostöö eest!

   

 • Isadepäeva kontsert

  Lisatud: 15. november 2022 | Autor: Marika Ääremaa

  Taas üle mitme aasta sai koos lastevanematega tähistada aulas isadepäeva ning tore oli tõdeda, et kontsert toimus lausa täissaalile.

  Mudilaskoori esituses kuulsime hingelist ,,Kodulaulu“.

   

  5.–6. klassi tüdrukute lustlik tants „Kekstantsukool“, Rosinakese „Pärglipolka“ ja Tantsutirtsude „Papale“ panid publiku kaasa elama. 2. klassi ansambel laulis õpetliku laulu ,,Juurikate jutt“ ja 1. klassi esituses kõlas „Vihmaballett“. Solistidena astusid üles Karl-Markkus Rebane, Laureen-Marie Piir ja Kärt Eliise Sing. 9. klassi näiteringi etendus „Kooparahvas“ viis meid ajas tagasi ning publik sai teada, kuidas sel ajal õpiti. Lustlikke vahepalu pakkusid Juku (Daisy Treier) ja õpetaja (Õnnela Lahtvee). Toreda üllatuse tegi pererühm, keda saatsid lõõtspillidel Irmen Nagelmaa, Joel Varik ja Ants Järv. Kontserdi lõpetas 9. klassi neidude ansambel lauluga „Tulbid ja bonsai“.
  Vaata pilte.

   

   

  Aitäh kõikidele esinejatele ja juhendajatele Hele Aia, Anu Silm, Margit Mathiesen, Külliki Arjokesse, Marika Aruküla ja Marika Ääremaa.