Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Office 365 Outlook Õppematerjalid Opiq Moodle Sisene

Kalender

 •  

  tek_logo

  Hea kooli rajaleidja logo

  Clipboard01


  Tundide ajad

  1. 8.00 – 8.45
  2. 8.55 – 9.40

   

  3. 9.50 – 10.35 P/G
  3. 10.00 – 10.45 Alg
  4. 10.55 – 11.40

   

  5. 12.00 – 12.45
  6. 12.55 – 13.40
  7. 13.45 – 14.30
  8. 14.35 – 15.20

   

Uudised

 • 1.a klassi KIK-õppeprogramm Tartu botaanikaaias

  Lisatud: 8. juuni 2023 | Autor: Marika Aruküla

  2. juunil külastasid 1.a klassi õpilased KIK-projekti raames Tartu botaanikaaeda ja osalesid programmis “Nad kõik on taimed!”.

   

  Esimesel tunnil rääkis meile Kristine Fenske erinevatest taimedest looduses. Saime teada, kuidas liigitatakse taimi, missugune on taimede ehitus, milleks kasutavad inimesed taimi ja palju muud põnevat.

   

  Edasi uurisime taimi, mis kasvavad soojades tingimustes ning külastasime troopikamaja, kus olid palmid, kohvi- ja banaanipuud, putukatest toituvad taimed ja palju teisi taimi. Väga palju elevust ja põnevust tekitasid basseinis elavad kilpkonnad ja puuris olevad papagoid. Nende juurest oli päris raske õpilastel lahkuda.

   

  Järgnevalt vaatasime kaktuseid kaktusemajas, orhideesid ning teisi epifüüte troopikamajas. Pärast ringkäiku kasvuhoonetes panid õpilased oma teadmised proovile viktoriinis.

   

  Seejärel jätkasime taimedega tutvumist õues ning uurisime Eestis kasvavaid taimi.

  Väga huvitav oli putukahotell, kus lendasid ja sibasid pisemad ning suuremad putukad.

  Kõige lõpuks pidasime väikese pikniku ja oligi aeg tagasi koju sõita.

   

  Suur aitäh Tartu botaanikaaia töötajatele ning lastevanematele, kes olid abiks saatjatena! Vaata pilte.

 • Õppeekskursioon Värska Talumuuseumisse

  Lisatud: 8. juuni 2023 | Autor: Marika Aruküla

  7. juunil käisid 1.a klassi õpilased Värska Talumuuseumis ja osalesid õppeprogrammis “Viljaprogamm koos vadsa küpsetamisega rüajahust”.

   

  Alustasime õppimist koos giid Marjega, kes rääkis Eestis kasvatavate teraviljade liikidest ja nende kasvatamisest. Saime teada, milleks kasutatakse teravilju, kuidas neid kasvatatakse ning kuidas vanasti teravilju koristati. Nägime vanu tööriistu: sirpi, kooti, rehepeksumasinat, käsikivi ja teisi töövahendeid.

   

  Laurits ja Joosep oskasid asjalikult kaasa rääkida ning oma kogemusi jagada teraviljade kasvatamisest. Giid Marje kutsus neid poisse sügisel viljakoristusele appi.

   

  Muuseumis pakkusid lastele kõige rohkem rõõmu taluloomad. Saime toita sokku, kitse ja kitsetallesid ning kanu ja kukkesid. Tegime pai lehmale, küülikutele ning kassipoegadele. Nägime ka lehmakooke.

  Seejärel kutsuti meid tuppa, kus hakkasime vatska küpsetama. Õpilased veeretasid leivataignast kakukesed, mis pandi kuuma ahju küpsema. Järgmisena oli vaja valmistada võid. Selleks, et rõõsast koorest võid saada, pidid kõik lapsed päris kaua aega koort kloppima ja vahustama.

   

  Peagi hakkasid vadsad küpsema ja kõik said süüa sooje leivakakukesi enda tehtud võiga, millele oli veel lisatud maitserohelist. Kõikidele maitses soe leib ja värske või.

   

  Kõik asjad, loomad ja tegevused olid muuseumis ehedad ning pakkusid lastele toreda elamuse nagu oleks vanaema juures käinud.

   

  Suur aitäh Värska talumuuseumi töötajatele ning lastevanematele, kes olid saatjatena kaasas! Vaata pilte.

 • 1.b+2.b KIK õppekäigul Võrumaal

  Lisatud: 8. juuni 2023 | Autor: Kai-Karell Narrusk

  26. mail külastasid 1.b ja 2.b klassi õpilased KIK – programmi raames Pähni külastuskeksust.

   

  Pähni külastuskeskus asub looduskaunis Pähni külas Võrumaa võimsate laante keskel. Esmalt tutvustas meile Heino Pall loodusmaja väljapanekut, kus oli näha nii imetajate kui ka lindude topiseid. Üllatulikult oli eesti lindude sekka sattunud ka raisakotka topis. Kes tahab teada, mil põhjusel on topis eksponeeritud, saab juba kohapealt ise uurida. Loodusmajas on ka pisike putukate väljapanek. Meie saime mikroskoobis uurida liblika ja maamesilase tiibu. Põhjalikumalt tutvusime lindude rändekaartiga.

   

  Järgnevalt suundusime metsarajale, kuhu võtsime kaasa binoklid. Metsas proovisime määrata laulva linnu asukohta ning teda binokli vaatevälja püüda. See ülesanne osutus keeruliseks ning õnnestus vaid üksikuil kordadel. Sellegipoolest oli metsamatk väga huvitav.

   

 • Algklasside kevadkontsert

  Lisatud: 8. juuni 2023 | Autor: Anu Silm

  25. mail toimus meie koolis algklasside kevadkontsert.

   

  Õhtut juhtisid Karl-Markkus Rebane ja Sebastian Kits. Kontserdi alguses esinesid esimese klassi õpilased, kes lugesid südamliku luuletuse emale ja laulsid kaks laulu.

   

  Tublid laululapsed esitasid kontserdil väga eriilmelist repertuaari. Kõlas nii klassikaline koorilaul kui ka rahva- ja popmuusika. Rahvatantsuga astusid üles 3.a klassi Tantsutirtsud. Kontserdi lõpetas kõiki kaasahaarav 3.a klassi ministaaride etteaste.

  Kõik esinejad said väga sooja vastuvõtu osaliseks. Kontserdil esinesid 1.a, 2.a, 3.a, 4.a, 5.a, 5.b, 2.t ja 4.c. klass, poiste- ja mudilaskoor ning tüdrukute ansambel.

   

  Täname kõiki esinejaid, kontserdile kaasaelajaid ja juhendajaid.

 • Pärimuspidu Baltica

  Lisatud: 8. juuni 2023 | Autor: Anu Silm

  31. maist – 4. juunini toimus rahvusvaheline pärimuspidu Baltica, mis jõudis Räpinasse 1. juunil.

   

  Pärimuspeol sai kuulda ja näha rühmi Rumeeniast, Leedust, Lätist ja Eestist. Kokku oli esinejaid ligi kolmsada. Räpina Ühisgümnaasiumist esinesid poiste- ja mudilaskoor ning ühistegevustes osalesid rahvatantsurühmad Patsikud, Rosinad ja Tantsutirtsud.

   

  Pidu algas torupillimuusika saatel pisikese rongkäiguga Räpina Aianduskooli parklast loomemajani. Seejärel esinesid rühmad eraldi oma kavadega. Kõikide rühmade laule ja tantse saatis elav pillimuusika. Paljud esinejad kaasasid ka publiku. Õigeks rahvapeoks aga läks alles pärast mitmetunnise kontserdi lõppu. Tantsurühm Rosinake tantsis koos välisrühmadega erilise hoo ja rõõmuga kuni pärimuspeo lõpuni. Üritust kajastas ka ajaleht Lõuna-Eesti Postimees.

   

  Õpilasi juhendasid õpetajad Külliki Arjokesse, Marika Aruküla ja Anu Silm.

   

  Täname kõiki esinejaid, osalejaid ja lapsevanemaid, kes tulid esinejatele kaasa elama.

  Vaata pilte.

 • Veeohutuse koolitus 1. klassile

  Lisatud: 1. juuni 2023 | Autor: Marika Aruküla

  30. mail toimus Räpina paisjärve ääres veeohutuse koolitus 1. klassile.

   

  Koolituse viisid läbi Räpina päästekomando töötajad. Piltide põhjal arutati koos läbi ohtlikud olukorrad veekogu ääres, vee peal ja vees. Õpilased said selga proovida päästevesti ja harjutada päästerõnga viskamist. Õpiti ka, kuidas helistada numbrile 112 ning mida siis öelda, kui keegi on ohus. Kõikidele koolitusel osalejatele jagati käepaelad ja õppematerjalid kodus harjutamiseks.

   

  Suur aitäh toredatele päästetöötajatele ning abivalmis vanematele!

   

 • Õpilasesindus Siguldas

  Lisatud: 1. juuni 2023 | Autor: Marika Ääremaa

  29. mail käisid õpilasesinduse liikmed Baltimaade suurimas vabaõhu seikluspargis Tarzan, kus läbisid seitse takistusrada.

   

  Vahvat seiklust pakkus kelgurada, mis asub Läti kõige järsemal nõlval, on 400 meetrit kõrge ja toimib Ameerika mägede põhimõttel ning lubab saavutada kiiruse 40 km/h.

  Isteliftilt avanes mitme kilomeetri ulatuses kaunis vaade Koiva orule.

  Õpilasesinduse liikmed tegid tõsist meeskonnatööd, ergutades teisi rasketel hetkedel ja andes erinevaid nõuandeid raja läbimisel.

   

 • Väikeklasside väljasõit

  Lisatud: 1. juuni 2023 | Autor: Egne Kindsigo

  17. mail külastasid väikeklasside õpilased Kamelia turismitalu.

   

  Esmalt tutvuti talus elavate loomadega. Õpilased said teada, kus erinevad loomad elasid enne sinna tallu tulekut. Näiteks üks hobustest on sõitnud Tallinna Hipodroomil.

  Õpilased said turnida, joosta, loomi vaadata ja sööta, õuel oli ruumi lahedalt.

   

  Pärast jalutuskäiku ootasid lapsi lõkkeplatsil juba morss ja küpsed vorstikesed. Tublid grilli- ja lõkkemeistrid olid Airene Vaike Kumari ja Sten Saksing. Kõik soovijad said ise vorstide, saia-leiva ja vahukommide küpsetamist proovida.

   

  Oli mõnus kevadpäev.

   

  Õpilastega olid kaasas Kairi ja Karli ema, tugispetsialistid Airene Vaike, Sirje, Kristi ning õpetajad Evi ja Egne. Vaata pilte.

 • 9. klassi tutipäev

  Lisatud: 31. mai 2023 | Autor: Marika Ääremaa

  30. mail oli 9. klasside õpilastel tähtis päev, kuna neile helises selle õppeaasta viimane koolikell.

   

  Poistekoor tervitas neid lauluga „Lõvijaht“.

  Solistidena astusid üles Hanna-Liisa Neimann, Grettel Talv ja Eimi Ootsing.

   

   

  Õppejuht Maie Oper tõi välja huvitavamad ja meeldejäävamad seigad tutipäevaliste kooliajast.

  8. klassi õpilased tegid kokkuvõtte küsimustest, mida nad neile eelnevalt olid esitanud.

  2.–4. klassi ansambli esituses kõlas laul „Suvi tuleb tuppa“.

  9. klassi laulu „Suvevaheaeg” sõnade autoriks oli Meribel Toim. Vaata pilte.

 • Kaasaegse hariduse kvaliteedimärk – Ettevõtlik Kool – Räpina Ühisgümnaasiumile

  Lisatud: 31. mai 2023 | Autor: Irmen Nagelmaa

  30. mail andsid Põlvamaa Omavalituste Liidu tegevjuht Eve Neemsalu ning hariduse ja noorte ettevõtlikkuse suunajuht Jan-Mattias Kottise Räpina Ühisgümnaasiumi kooliperele Põlvamaa Arenduskeskuse nimel üle Ettevõtliku Kooli tunnusmärgid: vastava tunnistuse, lipu ja seinatahvli.

  Ettevõtliku Kooli nimetus on tunnustuseks ja kaasaegse hariduse andmise märgiks Räpina Ühisgümnaasiumis.

   

  Ettevõtliku Kooli koduleht kirjeldab, et Ettevõtlik Kool on kaasaegse hariduse kvaliteedimärk, mis on koondnimetus põnevale ja kaasavale õppimise metoodikale ning ühtlasi haridusprogramm, mis toob koolidesse ja lasteaedadesse rohkem iseseisvat ja ettevõtlikku hoiakut, arendab lastes otsustusvõimet ja ärgitab tegutsemishimu.

   

  https://evkool.ee/meist/tutvustus/

   

  Ettevõtliku Kooli nime ja baastaseme tunnistuse pälvis RÜG pärast põhjalikku enesehindamist ja vastava komisjoni otsust. Analüüsiti juhtkonna, õpetajaskonna, õpilaste, lastevanemate ja valla panust, koostööd, algatusi, ettevõtlikku eluhoiakut ja materiaalset baasi. Igaühe panus oli ülioluline.

   

  Sündmust aitas tähistada kohvikus Tillu valmistatud tort, mille tunnustuse üleandjad kingitusena kaasa tõid. Aitäh!