Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Office 365 Outlook Õppematerjalid Moodle Sisene

Kalender

 •  

  tek_logo

  Hea kooli rajaleidja logo

  Clipboard01


  Tundide ajad

  1. 8.00 – 8.45
  2. 8.55 – 9.40

   

  3. 9.50 – 10.35 P/G
  3. 10.00 – 10.45 Alg
  4. 10.55 – 11.40

   

  5. 12.00 – 12.45
  6. 12.55 – 13.40
  7. 13.45 – 14.30
  8. 14.35 – 15.20

   

Uudised

 • Maailmapäev

  Lisatud: 17. mai 2022 | Autor: Kristi Talvik

   

  10. mail toimus koolis Peipsi Koostöö Keskuse projekti „Peipsimaa koolide ja kogukondade maailmahariduslik tegevus” raames maailmapäev 1.–11. klassi õpilastele.

   

  1.–4. klassi õpilased pidi tutvuma koridori seintel olevate infolehtedega teemal „ Faktid prügi kohta” ning samas leidma vastused viktoriiniküsimustele. Viktoriini koostasid õpetajad Kristi Talvik ja Marika Ääremaa.

   

  Võitjateks osutusid Raahel Miroljubov, Kristina Piirsalu, Joel Varik, Sebastian Kristoving, Anell Rosenberg, Sandra Aruots, K.-L.P., Anton Ovtšinnikov, Hanna-Liisa Neimann, Eliise Rämson, Loore Haamer, Revo Kaimre, Karl-Markkus Rebane, Violetta Veskimeister, Aleksandra Boikova, Keidy Salve, Janelle Virro, Ethlyn Palu, Hardi Võsokovski, Nele-Marii Saar, Maarek Kurvits, Triinu-Liis Kirats, R.S., Salme Katarina Veidner, Harri Talvik, Ainar Kusnets, Liina Avarmaa, Lucas Paalmann, Erki Tolmusk, Joanna Kokmann, Robin Sõukand, M.I., Grettel Karsna, Karl Erich Hendrikson, Rasmus Hirmo, Ketrin Hendrikson, Getter-Ly Karing.

   

  5.–11. klassi õpilastele toimusid erinevad tegevused.

  Ökosüsteemi teenuseid tutvustav orienteerumismäng, mille autoriks on Peipsi Koostöö Keskus, toimus Sillapää lossi pargi ümbruses 5.–6. klassi õpilastele.

   

  Euroopa kohvikus arutleti 5.–7. klassi noortega Euroopast ja Euroopa Liidust, tehti viktoriini jäätmekäitlusest, keskkonnahoiust, Euroopa keeltest ja toitudest ning riikidest ja nende pealinnadest. Läbiviijateks olid Europe Direct Lõuna-Eesti Põlva esinduse töötajad.

   

  Virtuaalreaalsuse töötoa „ Ränne ja muusika” viis läbi Karel Kasak ning seda tegevust toetas MTÜ Mondo Eesti, kes on välja töötanud atraktiivse vahendi, et tutvustada noortele läbi lõimitud õppe muusika ja rände teemat. Tegemist oli töötoaga, mida viidi läbi virtuaalreaalsuse prillidega ning seal osalesid 8.–11. klassi õpilased.

   

  Rändnäitus „ Kuues laine” tutvustas liikide väljasuremise põhjuseid, ohustatud liike ning liike, mis on juba välja surnud. 8. klasside ja 7.–9. klassi väikeklassi õpilased vastasid loetu põhjal Karin Tuule poolt koostatud küsimustele.

   

  „Õiglase kaubanduse“ mängu 7. klassidele viisid läbi õpetajad Kristi Talvik ja Karin Tuul.

  Õppevahend esitab õiglase kaubanduse teemat neljas valdkonnas: banaani, puuvilla, kohvi ja kakao näitel. Õpilased vastasid meeskondadena iga teema kohta erinevatele küsimustele ning said teada põnevaid fakte.

   

  Maailmakohvikus „Koos suudame“ osalesid 9.–11. klassi õpilased. Sissejuhatuseks vaadati 10. klassi õpilaste poolt tehtud tutvustavaid videoklippe ja arutleti maailmakohviku meetodil järgmistel teemadel: „Rohkem liikuvaid lapsi“, „Toidupatrull“, „Ringmajandus“, „Prügi sorteerimise vajalikkus“ ning meisterdati kasutatud T-särkidest kotte.

  Iga teemaga seonduvalt, pidid õpilased mõtlema, milles seisneb probleem, millised võiksid olla võimalikud lahendused Räpina Ühisgümnaasiumis ja mida igaüks õpilasena saaks ise ära teha. Arutelu aitasid juhtida ning mõtteid plakatile koondada laudkondade juhid: A.A., Heleri Kruusamägi, Erle-Mai Pabusk, Merlin Tolmusk ja Helen Arbma.

   

  Maailmapäeva kohvikus müüdi õpilaste poolt valmistatud küpsetisi, mida aitasid teha 5. ja 4.b klassi õpilased ning õpilasesindus, kes aitas ka kohvikut läbi viia. Lisaks pakuti õiglase kaubanduse kakao- ja šokolaadijooki. Kohviku läbiviimiseks vajalikud korduvkasutatavad nõud rentisime Räpina Loomemajast.

   

  Antud projekti tegevusi rahastab Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest, suur tänu ka Tartu Uuskasutuskeskusele, kes andis T-särgid kottide meisterdamiseks.

   

  Ürituse koordinaator oli Kristi Talvik.

  Aitäh õpetajatele Triinu Laar, Tiia Mäe, Karin Tuul, Marika Ääremaa ja õpilasesindusele!
  Vaata pilte.

 • Õppeprogramm “Igavesti vihmane suvi”

  Lisatud: 17. mai 2022 | Autor: Külliki Arjokesse

  Sel kevadel toimus KIK väljasõit 8.a klassi õpilastele 12. mail Tartu Ülikooli botaanikaaeda õppeprogrammile „Igavesti vihmane suvi“.

   

  Õppepäeva eesmärgid läbi erinevate tegevuste olid: tutvuda taimede kasvukoha tingimustest sõltuvate kohastumustega vihmametsa taimede näitel; õppida vaatlema, kirjeldama ja analüüsima ümbritsevat keskkonda, loodust ja taimi ning nendest järeldusi tegema. Kogu õppeprogrammi vältel töötasid teooria ja praktika käsikäes.

   

  Õpilasi saatsid Kaidi Parman ja Kristi Kalju.

  Üks pilt räägib rohkem kui tuhat sõna. Fotode autor on Kaidi Parman.

   

 • Vabariiklik geograafiaolümpiaad

  Lisatud: 16. mai 2022 | Autor: Maie Oper

  Geograafiaolümpiaadi vabariiklikus lõppvoorus, mis toimus 6.–7. mail 2022 Valgas, osales 8.a klassi õpilane Georg Neimann. Olümpiaadile oli kutsutud veebruarikuus toimunud olümpiaadi piirkonnavoorus enim punkte saanud 20 õpilast üle Eesti. Esimesel päeval toimus 2-tunnine maastikuvõistlus, mille käigus liiguti Valga linnas ringi ja tehti mitmesuguseid praktilisi töid.

   

  Teisel päeval toimus 2,5-tunnine kirjalik töö, kus õpilased vastasid Harno Moodle’i keskkonnas olevatele küsimustele. Kahe päeva võistlustulemused summeeriti kokku ja Georg sai tubli punktisumma (69,62) kokku kogumisel 10. koha, kusjuures ainult 2,2 punkti jäi puudu III järgu diplomi saamisest.

   

  Lisaks võistlustele korraldati ka õpilastele ja neid saatnud juhendajatele põnev ekskursioon Valga ja Valka linnas, kus tutvustati nende linnade ajalugu.

   

  Palju õnne Georgile ja õpetaja Kristi Talvikule!

 • Liiklusnädal maanteemuuseumis

  Lisatud: 13. mai 2022 | Autor: Kaja Runthal

  Kätte on jõudnud kevad ning on just õige aeg meelde tuletada ohutu liikumise reeglid jalg- ja tõukerattaga.
  12.05 osalesid 3.a, 3.b, 3.v, 3.t, 4.t, 5.c õpilased maanteemuuseumis liiklusnädalal „Jalgratta ja tõuksiga kevadesse“.

   

  Õpilased tegutsesid liikluslinnas ja kordasid üle jalg- ning tõukerattaga sõidu reeglid ja vajalikud liiklusmärgid.

   

  Üheskoos vaadati üle turvavarustus ja teostati kaherattalistele tehnokontroll. Katse abil selgitati kiivri kandmise vajalikkus.

   

  Kõigil oli võimalus proovida sõitu jalgrattaga, elektrilise tõukerattaga, elektrirulaga, tasakaaluliikuriga ning monorattaga.

  Üritus lastele väga meeldis ning pärast meenete ostmist asuti rõõmsatena koduteele.

   

  Täname saatjaid lapsevanemaid! Vaata pilte.

 • Emadepäeva kontsert

  Lisatud: 12. mai 2022 | Autor: Marika Ääremaa

  9. mail oli taas rõõm tähistada kooli aulas emadepäeva. Kontserti tulid vaatama ka Erasmus+ külalised Itaaliast, Leedust, Makedooniast ja Türgist.

   

  Kontserdil esinesid järgmised kollektiivid ja solistid: 1.-2. ja 3.-4. klassi poistekoor, 3.b, 2.a ja 1.a klassi rahvatantsijad, 2.a, 4. klassi, algklasside ja gümnaasiumi ansambel, väikeklassi õpilased, mudilaskoor, 10. klassi ja õpetajate ministaarid, rahvatantsurühmad Patsikud, Rosinake, Kolm Punkti ja Üksik Sokk ning solistid  Karl-Markkus Rebane ja Laureen-Marie Piir.

   

  Aitäh kõikidele esinejatele ja nende juhendajatele: Marika Aruküla, Anu Silm, Hele Aia, Merle Kingla, Margit Mathiesen, Külliki Arjokesse!

 • Vabariiklik rahvaspordipäev nutimatemaatikas

  Lisatud: 11. mai 2022 | Autor: Ene Hainsoo

  Rahvasportlased nutimatemaatikas loositakse välja peale Eesti meistrivõistluste toimumist.
  Nii toimuski matemaatiline seitsmevõistlus 5. mail.

   

  Meie õpilaste saavutused olid järgmised:
  Kaisa Mähar 8. koht
  Regnar Preeden 11. koht
  Rasmus Mestijainen 15. koht
  Hando Märda 16. koht
  Kaspar Kolli 17. koht
  Keili Maran 20. koht
  Kevin Möller 23. koht

   

  Aitäh kõikidele osalejatele ja nende õpetajatele!

 • Matemaatikalaager

  Lisatud: 11. mai 2022 | Autor: Ene Hainsoo

  4.–6. mail osalesid 7.–9. klassi matemaatikahuvilised laagris. Selline laager korraldati Võrumaa ja Põlvamaa õpilastele juba kahekümnendat korda. Sel aastal Nõiariigis.

  Kõik laagrisolijad jaotati koolide kaupa segamini rühmadesse. Rühmad sooritasid mitmesuguseid ülesandeid: osalesid loengutes, valmistasid ette nii esitlust kui ka hommikuvõimlemist, koostasid laagri ajalehte, lahendasid loogikaülesandeid, voltisid, matkasid, võistlesid luuaviskes, peastarvutamises, maastikumängus, viisid läbi matemaatilisi mänge. Iga laagripäev lõppes diskoga.

   

  Rühmad kogusid soorituste pealt erilisi maksevahendeid, sigmasid (arvesse läks tegevustest osavõtt, abivalmidus, täpsus, omaalgatus, originaalsus, võistluses saavutatud koht jpm). Sigmasid oli vaja koguda laagri viimasel päeval toimuva oksjoni jaoks.Kolm sisukat päeva olid väga huvitavad ja elamusterohked.

  Aitäh laagris osalejatele Taavile, Kätrynile, Karoliisile, Marvinile, Merylile, Mirtelile, Meribelile, Carmenile, Maiale, Kaisale ja Stellale!

   

 • Erasmus+ projektipartnerid Räpina Ühisgümnaasiumis

  Lisatud: 10. mai 2022 | Autor: Irmen Nagelmaa

   

  9.–13. maini on Räpina Ühisgümnaasiumi külalisteks Eramus+ projekti „ Augmented Reality-3D“ partnerid Itaaliast, Leedust, Makedooniast ja Türgist. Tegemist on erinevate ainete õpetajatega nii kutse- kui üldhariduskoolidest.

   

  Esmaspäeval, 9. mail külastatakse Räpina vallavalitsust ja kohtutakse vallavanem Enel Liiniga. 7.a ja 8.b kl õpilased koos õpetaja Marina Soidla ja Anneli Rahasepaga viivad läbi giidituuri Räpina linnas. Õpilaste laulu- ja tantsuoskust saavad külalised imetleda koolis toimuval emadepäeva kontserdil.

   

  Teisipäeval, 10. mail kohtuvad osalejad direktor Meeri Ivanovi ja õpetajatega. 10. kl õpilased räägivad külalistele Eesti riigist, ajaloost, vaatamisväärsustest, Räpinast ja meie koolist. Tutvustatakse ka omapäraseid ettevõtmisi Eestis (naisekandmise võistlus, kiiking), suitsusauna ja laulupidude traditsiooni, näidatakse kooli ja uut staadioni.

   

   

  Õpilaste ettevalmistamisel aitasid kaasa Aira Meitus ja Irmen Nagelmaa. Külalised osalevad ka koolis toimuval maailmapäeval, Mondo virtuaalreaaluse töötoas „Muusika ja ränne“ ning õpilaskohvikus, mille eestvedajateks on Kristi Talvik, Marika Ääremaa ja õpilasesindus. Loodust nauditakse ühisel matkal Meenikunno rabas.

   

  Kolmapäeval, 11. mail külastatakse loodusõpetuse- ja bioloogiatunde, kus õpetajad Hele Aia ja Karin Tuul kasutavad õpilastega liitreaalsuse rakendusi 1.a ja 8.a klassides.

   

  Külalised tutvuvad OÜ Varola tegevusega, neljapäeval, 12. mail Tartu Ülikooli Delta maja ning arvutigraafika ja virtuaalreaalsuse laboriga. Kohtumise viimane päev möödub Tallinna vanalinnas.

 • 5. klass õpib

  Lisatud: 9. mai 2022 | Autor: Ene Hainsoo

  22. aprillil käisid 5. klassi õpilased Räpina Aianduskoolis õppimas teemal “Muld ja taim”. Õpilased tegid klassiruumis katseid, said teada, milline muld on taimele parim. Õuealal liikudes sai selgeks, kuidas ja kus aianduskooli õpilased praktilisi töid teevad.

   

  Ka 5. klassi õpilased said oma töökust näidata. Viinamarjakasvatuse alal riisuti, tassiti turvast, tasandati turbamults siledaks. Programm lõppes kasvuhoones kasvavate taimede vaatlemisega- imetlemisega. Aitäh selle programmi organiseerijale Anneli Hirmole.

   

 • 5. klass KIK programmis

  Lisatud: 9. mai 2022 | Autor: Ene Hainsoo

  3. mail osalesid 5. klassi õpilased programmi “Eesti veekogud kaardil” raames Lodjakojas. Koos vaadati kaardilt, millised veekogud millises ilmakaares asuvad. Ilmakaarte tundmist kinnistas rühmadevaheline maastikumäng. Lisaks said lapsed palju teadmisi Emajõe kohta. Programm lõppes lõbusa lodisõiduga Emajõel ning kinoskäiguga Eedeni Apollos.