Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Office 365 Õppematerjalid Moodle Sisene

Kalender

 •  

  tek_logo

  Hea kooli rajaleidja logo

  Clipboard01


  Tundide ajad

  1. 8.00 – 8.45
  2. 8.55 – 9.40

   

  3. 9.50 – 10.35 P/G
  3. 10.00 – 10.45 Alg
  4. 10.55 – 11.40

   

  5. 12.00 – 12.45
  6. 12.55 – 13.40
  7. 13.45 – 14.30
  8. 14.35 – 15.20

   

Uudised

 • Tööpakkumine

  Lisatud: 20. november 2020 | Autor: Annika Šturmov

  Räpina Ühisgümnaasium pakub tööd sotsiaalpedagoogile lapsehoolduspuhkuse ajaks 1,0 ametikohaga.

   

  Sotsiaalpedagoogi kvalifikatsiooninõue on erialane kõrgharidus või sotsiaalpedagoogi kutse.

   

  Tööle asumine esimesel võimalusel.

   

  Kandideerimisavaldus, CV ning haridust ja täiendõpet tõendavate dokumentide ärakirjad saata aadressil Räpina Ühisgümnaasium Kooli 5 Räpina 64504 või elektroonselt aadressil direktor@rapina.ee

   

  Info tel 796 1354, 5565 7654 või direktor@rapina.ee

 • Ettevõtlike õpilaste sügiskool

  Lisatud: 20. november 2020 | Autor: Irmen Nagelmaa

  11. ja 18. nov. viisid MTÜ Ettevõtlusküla koolitajad Liis Tenno ja Evelin Rätsep Räpina Ühisgümnaasiumi 5.a ja 5.b klassi õpilastele läbi ettevõtluskoolituse.

   

  Ettevõtluslaagri viie tunni jooksul arutleti, kes on ettevõtjad, mida nad teevad ja milline on tuleviku tööturg. Seejärel hakkasid meeskonnad leidma omale äriideed ja pidid seda tutvustama teistele.

   

  Üheskoos mõeldi, kes võiks olla nende firma klientideks ja mida on vaja toote tootmiseks. Tegeldi reklaamiga, müüdi üksteisele oma kujuteldavaid tooteid ja tehti erinevaid meeskonnaülesandeid.

   

  Õpiastele meeldis ettevõtlusküla mäng, kus harjutati oma toodete müüki klientidele. Lõbusad olid ka meeskonnatööd treenivad harjutusmängud. Vaata pilte.

 • Samblast jõulupärgade meisterdamine

  Lisatud: 20. november 2020 | Autor: Tiia Mäe

  Koostöös lapsevanem Anne Arustega sai sügisel planeeritud 5. ja 6. klassi käsitöötunnis jõulukaunistuste meisterdamine.

   

  Esmaspäeval tuli Anne kooli suure koti pärjatoorikute ja muude vajalike vahenditega. Õpilastel oli kaasas sammal, millega kaunistati heinast pärjatoorik, ning kaunistamiseks käbid, kuivatatud puuviljad ja poest ostetud kaunistused.

   

  Õpilastele meeldis väga pärgade meisterdamine ja nii mõnigi tüdruk lubas emale ka seda oskust õpetada. Anne juhendamisel valmisid kaunid ja omanäolised samblapärjad. Pärgade valmistamiseks andis heinast pärjatoorikud osaühing Mosolem.

   

  Täname Anne Arustet ja soovime talle peatselt saabuvat toredat jõuluaega. Vaata pilte.

 • Projekt “Travelling around the world while staying home”

  Lisatud: 19. november 2020 | Autor: Marina Soidla

  Meie kooli 3. klassi õpilased toetasid Eesti-teemaliste piltidega Prantsuse Ecole d’Auxy kooli 7–8-aastaste õpilaste projekti

  “Travelling around the world while staying home”.

   

  Projekti raames õpiti tundma erinevaid maid.

   

   

 • TÜ teaduskooli loeng Teravmäed ja Arktika – värav kliimamuutuste uurimiseks

  Lisatud: 19. november 2020 | Autor: Kristi Talvik

  12. novembril toimus 10. ja 11. klassi õpilastele loeng “Teravmäed ja Arktika – värav kliimamuutuste uurimiseks”.

   

  Loengu viis läbi väga põnevalt ja kaasahaaravalt Tartu Ülikooli lektor Martin Liira, kes rääkis enda kogemuste põhjal ning näitas, milline on elu Arktikas ja Teravmägedes.

   

  Lisaks tutvustas ta, kuidas kliimamuutusi uuritakse ja millised kliimamuutused maailmas toimuvad ning millist mõju see avaldab loodusele.

   

  Selgus, et Arktika soojeneb palju kiiremini kui ülejäänud planeet ning see muudab juba lähiajal tugevalt nii Euroopat kui ka Eestit.

  Võib juhtuda, et umbes 20 aasta pärast Põhja-Jäämeri enam ei jäätugi ning seetõttu käivad juba hetkel olulised läbirääkimised transpordiäris.

   

   

  Tartu ülikooli teaduskool tähistab käesoleval aastal oma 55. aastapäeva, loeng oli kingituseks koolile.

 • Riskivältimise koolitus „Selge pilt?“

  Lisatud: 18. november 2020 | Autor: Maie Oper

  17. novembril toimus 11. klassi õpilastele riskivältimise koolitus „Selge pilt?“.

   

  Koolitusel käsitleti erinevaid teemasid: liikluses esinevad riskid, alkoholi mõju inimesele, liiklusõnnetused ja nende mõju ning neist põhjustatud raskused pärast õnnetust.

   

  Koolituse viis läbi liikluspsühholoog Gunnar Meinhard, noortel oli võimalik kohtuda ka liiklusõnnetuse tagajärjel liikumisvõime kaotanud isikuga, kes rääkis oma elust ratastoolis.

 • Nutiviktoriin “Nutt tuleb peale”

  Lisatud: 17. november 2020 | Autor: Külliki Arjokesse

  Ajavahemikul 9. – 13. nov toimus nutiviktoriin “Nutt tuleb peale.” Meie koolist osalesid  7. a ja 7. b klasside õpilased.

   

   

   

   

   

   

 • Tund Harri isa Taneliga

  Lisatud: 13. november 2020 | Autor: Marika Aruküla

  11. novembril toimus 3. a klassis huvitav tund. Külla tuli Harri isa Tanel, kes on Värska päästekomandos päästetöötaja.

   

  Harri isa rääkis oma tööst, mis ülesanded ja kohustused on päästjatel. Lisaks tulekahju kustutamisele peavad päästjad veel abistama hätta sattunud inimesi Peipsi järvelt, metsast, autodest või korteritest. Päästjad on abiks politseile, kiirabile ja ka piirivalvele.

   

  Väga tähtis on oskus teha koostööd, sest seda teevad päästjad kogu aeg. Vahel on päästja töö väga raske ja ohtlik ning päästma peab ka öösel. Päästja peab olema väga heas füüsilises vormis ning seda kontrollitakse kehaliste katsetega.

   

  Saime teda, et ühe tulekahju kustutamiseks kulub mitu tuletõrjeauto paagitäit vett ning põlema läinud rasva ei tohi veega kustutada.
  Tulega tuleb olla ettevaatlik ja peab õppima ohtu ette nägema.
  Isa Tanel hoiatas lapsi, et tulekahju korral ei tohi kunagi peitu pugeda, vaid peab kiiresti abi kutsuma ja majast väljuma.

   

   

  Veel saime kuulda, et päästjatel on väga palju erinevaid abivahendeid ja isa Tanel lubas edaspidi kutsuda lapsi komandosse autode ning päästevahenditega tutvuma.

   

  Harri isal oli kaasas oma tööriietus. Ta näitas, kui kiiresti peab päästja endale päästeülikonna selga panema, et kiirustada väljakutse korral abi andma. Isa Tanel sai sellega suurepäraselt hakkama, isegi alla 40 sekundi!

   

  Õpilased kuulasid huviga ja tund möödus märkamatult. Tunni lõpus esitasid lapsed küsimusi. Lapsed arvasid, et päästjate töö on väga huvitav ja tähtis ning päästjad lausa supermehed.

   

  Suur aitäh Harri isale põneva tunni eest!

 • 12. klassi õpilased päästelaagris

  Lisatud: 12. november 2020 | Autor: Marika Ääremaa

  9.–10. novembril osalesid 12. klassi sisekaitsesuuna õpilased päästelaagris Väike-Maarjas.

   

  Esimesel päeval tehti postreid “Miks on vahva olla päästja”, seejärel toimusid tegevustöötoad (erakorraline meditsiin, häirekeskus, praktiline elustamine). Päev lõppes meeskondliku teatevõistlusega.

   

   

  Teisel päeval viidi läbi suitsusukeldumise võistkondlik imitatsioon päästehoones.

   

  Sellele järgnes harjutusväljaku tutvustamine ja põlengu kustutamise demonstratsioon. Seejärel said õpilased ise kustutustöid teha ja avariilist autot lõigata.

   

  Palju põnevust ja elevust pakkus pinnaltpääste praktiline harjutus polügoonil. Vaata pilte.

 • Laske sisse, laske sisse mardisandid..

  Lisatud: 11. november 2020 | Autor: Anneli Huuse

  Emaspäeval, 9. novembril oli algklasside korrus saginat, kilkeid ja tumedates riietes ning maske kandvaid õpilasi täis, sest toimusid õpilastele mardipäeva tutvustavad õpitoad.

   

  Õpitubades tehti ettevalmistusi mardisanti minekuks, räägiti kommetest, ennustustest, mida mardipäeval tähele pandi, ning mõistatati mõistatusi.

   

  Veel sai õppida tantse ning ringmänge, mida viia läbi koos pererahvaga. Kõik õpilased meisterdasid endale maski ja õppisid selgeks mardilaulud.

   

  Õpitubasid viisid läbi algklasside õpetajad. Vaata pilte.