Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Office 365 Õppematerjalid Moodle Sisene

Kalender

 •  

  tek_logo

  Hea kooli rajaleidja logo

  Clipboard01


  Tundide ajad

  1. 8.00 – 8.45
  2. 8.55 – 9.40

   

  3. 9.50 – 10.35 P/G
  3. 10.00 – 10.45 Alg
  4. 10.55 – 11.40

   

  5. 12.00 – 12.45
  6. 12.55 – 13.40
  7. 13.45 – 14.30
  8. 14.35 – 15.20

   

Uudised

 • Teadushuvilised noored tiirlesid Rakett69 pardal

  Lisatud: 28. oktoober 2021 | Autor: Kätlin Neimann

  Oktoobris toimus Räpina Ühisgümnaasiumis kaks nooremale ja kaks vanemale vanuseastmele mõeldud Rakett69 õpihuvilaagrit. Ühte õpihuvilaagrisse oli võimalik registreeruda kuni 16 õpilasel.

   

  14., 20. ja 22. oktoobril lendasid Raketiga orbiidil 32 teadushuvilist 10.–12. klassi noort. Koolivaheajal 25.–27. oktoobril astusid pardale 30 nutikat õpilast 4.–6. klassist.

   

  Laager on üles ehitatud „Rakett69“ saate tegemise põhimõttel: esimene, teine ja kolmas „võttepäev“. Igal laagripäeval tuli õpilastel lahendada kaks põnevat ülesannet kolmes meeskonnas ning viimaseks ülesandeks päeva lõpus oli duell kahe võistkonna vahel.

   

  Vanema vanusegrupi laagris pidid võistlejad nuputama salakirja, lennutama isevalmistatud rakette, määrama erinevate ainete tihedust, meisterdama patareisid, võidusõiduautosid, ragulkasid ning lahendama teisi põnevaid ülesandeid. Noorema vanuserühma laagris tuli õpilastel ehitada torne, sildu, heitemasinaid, periskoope, isetöötavaid vilesid, planeerida linna, mõõta kujundite suurusi ja määrata kommide koguseid.

   

  Lisaks ülesannete lahendamisele toimus laagris palju lõbusaid sotsiaalseid tegevusi: viktoriine, seltskonnamänge, fotojahte ja tantsimist, mis noorema vanuseastme laagris kestsid veel mitmeid tunde pärast ülesannete lahendamist.

   

  „Rakett69“ on ühelt poolt võistlus, kuid teisalt osalejatele ülimalt vahva ja õpetlik teadmiste ning oskustega eksperimenteerimine: avastada, katsetada, teha vigu ning nendest siis õppida, uuesti ehitada ja lahendada, olla leidlik ja loov.

   

  Õpilased nägid ja kogesid, et varem õpitud teadmisi rakendades on võimalik elulisi ülesandeid praktiliselt ja loovalt lahendada. Õpilased olid julged ja leidlikud, said tunda nii võidujoovastust kui ka oskasid kaotada ning tõdesid siiski, et koostöös peitub edu!

   

  Laagri peakorraldajaks on AHHAA Teaduskeskus ja Rakett69 Teadusstuudiod, kelle poolt oli koostatud ja saadetud juhendmaterjalid ning kõik vajalikud vahendid võistlusülesannete lahendamiseks.

   

  Kokku peaks selle aasta jooksul Rakett 69 õpihuvilaagrites üle Eesti osalema umbes 10 000 teadushuvilist noort.

   

  Noori saatsid ja juhendasid pardal õpetaja Kristi Talvik ja Kätlin Neimann. Vaata pilte ja videod.

 • TEGEMISE VÕRO KEELE NÄDÄLIL

  Lisatud: 28. oktoober 2021 | Autor: Maire Alver

   

  • TEGEMISE VÕRO KEELE NÄDÄLIL  (võru keele nädala tegemised eesti keele ja kirjanduse tundides)

   Võro keele nätäl „Kiildke vai är – ma iks kõnõlõ!“ 1.–5. märdikuul 2021 (võru keele nädal „Keelake või ära – mina ikka räägin“ 1.–5. november 2021)

    

   Keelejuttu võro keelen

   Sulev Iva (Tartu Ülikool)

    

   Võru keele ja kultuuri tutvustustund

   Triin Nagel (Võru Instituut)

    

   Mäng „Võrokõsõ välläkutsõ“

   Veebiviktoriin

   Võru keel teleris ja raadios (ERR Jupiter)

   Võrukeelsed lood, laulud ja mängud

 • Ugala Teatri etendus „Suveöö unenägu“

  Lisatud: 28. oktoober 2021 | Autor: Maire Alver

  29. septembril külastasid 10. klassi õpilased Põlva Kultuurikeskust, kus vaadati Ugala Teatri etendust „Suveöö unenägu“. Osatäitjateks olid EMTA Lavakunstikooli 30. lennu tudengid, kelle kursuse juhendaja on Lembit Peterson.

   

  „Suveöö unenägu” on Shakespeare´i üks fantaasiarikkamaid ja salapärasemaid näidendeid, mis kaunis poeetilises ja sümbolite keeles pakub rohkeid mänguvõimalusi ning avab inimese vaimu ja hinge sügavusi.

   

  Shakespeare kõneleb unenäo ja ärkvelolu saladusest, armastuse paljudest palgejoontest, tema lättest ja pühadusest, selle ohtudest. Näilisest ja tõelisest inimsuhetes. Aga ka vabadusest kui armastuse eeltingimusest ja ohverdusest kui neid toitvast leegist.

   

  Lisaks esmakordsele klassikateose lavastuse vaatamisele, mille tekst on luulevormis, nägid õpilased laval tulevasi andekaid näitlejaid, kes pakkusid saalisolijatele meeldiva teatrielamuse.

   

  Etendus andis võimaluse teha lähtuvalt ainekavast praktilisi töid. Kirjanduse tundides tehti põhjalik analüüs Shakespeare´i teosele, Petersoni lavastusele ja näitlejate tööle. Praktilise eesti keele tunnis kirjutasid õpilased arvustuse ja analüüsisid rühmatööna kaaslaste kirjutatud hinnanguid. Kirjanduse tunnis esitleti arvustusi ning analüüsiti ja tagasisidestati kaasõpilaste presentatsioone.

 • Ettelugemise päev

  Lisatud: 28. oktoober 2021 | Autor: Maire Alver

  Alates 1994. aastast tähistab Eesti Lastekirjanduse Keskus 20. oktoobril ettelugemise päeva. Ettelugemine on lapse arengus hindamatu tähtsusega. Just siit saab alguse lapse kõne areng, kirjanduslik kasvamine ja laiem kultuurihuvi.

   

  Lisaks on ettelugemine tore ajaviide ja annab koolis võimaluse teha koostööd erinevate kooliastmete vahel. Meil on vanema kooliastme õpilased tutvustanud ettelugemise päeval algklassiõpilastele eesti kirjanike kaasaegseid teoseid.

   

  Sellel aastal lugesid 10. klassi õpilased Lenna Haamer, Heleri Kruusamägi, Katariina Nagel, Elise-Cristine Paabo, Erle-Mai Pabusk, Berit Pärna, Matfei Razik, Reio Tootsman ja Mikk Vosmi 1.–4. klassi õpilastele katkendeid Ilmar Tomuski raamatust „Tere, Volli!“.

   

  10. klassi on meisterlikud ettelugejad pakkusid väiksematele kuulajatele suurt rõõmu ja oli näha, et heade kavatsustega väike Volli ärkas ka neis endis.

   

 • Keeltepäev algklassides

  Lisatud: 27. oktoober 2021 | Autor: Anneli Huuse

  Neljapäeval, 21. oktoobril toimus Euroopa keeltepäeva üritus aulas.

   

  Euroopa keeltepäeva tähistatakse 26. septembril, kuid kuri viirus oli tabanud paljusid algklasside õpilasi ja seetõttu üritust läbi viia sel päeval ei saanud.

   

  Meie üritus tutvustas õpilastele erinevaid Euroopa keeli.

   

  Õpetaja Anu Silm õpetas igale klassile erinevates keeltes laule. Kuulajatel oli ülesanne peale igat laulu arvata, mis keeles laul kõlas.

   

  Ürituse lõpus esitas 3. klass inglise keeles luuletusi ja kõik koos lauldi „Tähestikulaulu“.
  Vaata pilte.

 • Projekt „Mõõtmised ja kaart“

  Lisatud: 19. oktoober 2021 | Autor: Kätlin Neimann

  Teisipäeval, 12. oktoobril külastasid 7.b klassi õpilased KIK-i projekti “Mõõtmised ja kaart” raames sügisvärvides Toomemäge.

   

  Projekti käigus õpiti kasutama kompassi ja kaarti, lugema tingmärke ning lahendati põnevaid mõõtmisülesandeid. Samuti said õpilased palju uusi teadmisi Tartu kesklinna ajalooliste objektide ja isikute kohta.

   

  Ilus päikeseline sügisilm muutis õppekäigu lustlikuks.

   

 • Stiilinädal

  Lisatud: 18. oktoober 2021 | Autor: Marika Ääremaa

  Täna tervitas kooli fuajees kõiki õpilasesinduse president Karina Kolosova ja ÕE turvamees Hardi Mathiesen. Vaata pilte.

   

  90-ndate mood – Vaata pilte.

  Kolmapäeval riietuti mereteemal – Vaata pilte.

  Neljapäeval oli koolimajas näha erinevate elukutsete esindajaid – Vaata pilte.

  Aitäh õpilasesindusele stiilipäeva korraldamise eest ja suur tänu kõigile õpilastele ning õpetajatele, kes aktiivselt üritusest osa võtsid ja koolipäevad meeleolukamaks muutsid!

 • Aasta kool 2021

  Lisatud: 15. oktoober 2021 | Autor: Ahti Vasser

  Sel aastal osales Räpina Ühisgümnaasium “Aasta kool 2021” video konkursil.

   

  Suured tänud video tegemisel Hardi Mathiesenile, Helen Arbmale, Kristiina Varesele ja Markus Kriiskütile.

   

  Videod saate vaadata siit.

   

   

  Meie kool kahjuks 10 parima hulka ei pääsenud. Teiste koolide töid saab vaadata ja hinnata siit.

 • Osalemine noortekonverentsil Lahe Koolipäev

  Lisatud: 15. oktoober 2021 | Autor: Marika Ääremaa

  7. oktoobril käisid meie kooli õpilased noortekonverentsil Tallinnas.

   

  Esinejateks olid psühholoog ja ettevõtja Alar Tamming, bioloog ja pedagoog Toomas Trapido, väliseestlane Steve Kokker, muusikud Valter Soosalu ja Kadri Voorand ning saatejuht Tuuli Roosma.

   

  Viimased kaks osutusid meie õpilaste jaoks ka kõige huvitavamateks, kuna tõid oma elust väga põnevaid näiteid ning Tuuli Roosmaa kommentaaride taustaks näidati klippe tema saadetest.

   

  Konverentsil osalesid ÕE liikmed Kaur Kala, Cordelia Liiv, Carmen Mossin, Kermo Küüts, Daisy Treier, Karina Kolosova, Bianca Tuul, Angelika Apuhtin, Gerlin Reinson, Sandra Kahu, Romina Diana Jürgenson, Mikk Vosmi ning 9. kl õpilane Hanna-Marleen Oras ja 10. kl õpilased Gerda Pruus ja Lenna Haamer.

   

  Õpilastega oli kaasas sotsiaalpedagoog Anete Kramp.

 • Tantsuvahetund

  Lisatud: 15. oktoober 2021 | Autor: Marika Ääremaa

  Õpilasesinduse eestvedamisel toimus täna õues taas tantsuvahetund.