Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Outlook Siseveeb Õppematerjalid Opiq Moodle Sisene

Kalender

 • tek_logo

  Hea kooli rajaleidja logo

  Clipboard01


  Tunnid

  1. 8.00 – 8.45
  2. 8.55 – 9.40

   

  3. 9.50 – 10.35 P/G
  3. 10.00 – 10.45 Alg
  4. 10.55 – 11.40

   

  5. 12.00 – 12.45
  6. 12.55 – 13.40
  7. 13.45 – 14.30
  8. 14.35 – 15.20

   

Uudised

 • Koduloomad talus

  Lisatud: 23. mai 2024 | Autor: Tiina Kälissaar

  22. mail külastasid 1.v ja 1.a klass KIK-i projekti raames Metsaelu talu Tartumaal. Lapsed tutvusid talus kasvatatavate loomadega: lammaste, kitse, ponide, kanade, küülikute, kassi ja kahe koeraga. Talu perenaine Maris Mägi rääkis, kuidas loomadele läheneda, mis neile meeldib ja mis mitte. Lapsed said kõiki loomi silitada ning lammastele, ponidele ja küülikule peost võililli sööta.

   

   

  Suures taluaidas katsusime pöetud lamba, küüliku ja alpaka villa pehmust ja proovisime sõtkuda vokki. Vaatlesime ka erinevate kodulindude mune. Õppemängus tuli leida, mis loomadelt me milliseid toiduaineid saame.

   

  Perenaise juhendamisel täitsid lapsed söödanõud igale loomale kohase söödaga ja viisid need oma lemmikutele. Seejärel oli aeg ka endal keha kinnitada. Enne koduteele asumist korraldasime õuemurule laotatud kaltsuvaipadel hubase pikniku.

   

 • Põlvamaa koolide U10 ja U12 vanuseklassi meistrivõistlused kergejõustikus

  Lisatud: 22. mai 2024 | Autor: Kurmet Karsna

  Teisipäeval, 21. mail toimusid Tilsi staadionil Põlvamaa koolide U10 ja U12 vanuseklassi meistrivõistlused kergejõustikus. Räpina Ühisgümnaasiumi õpilased saavutasid järgnevad kohad:

   

  Pendelteatejooks – II koht. Võistkonda kuulusid Elizabeth Randma, Anelle Mens, Kärt Eliise Sing, Berit Härmaste, Joosep Rämson, Karl Kozer, Aston Kõiv ja Joel Varik;

  Elizabeth Randma – TU10 vanuseklassis 60 m jooksus I koht, kaugushüppes I koht, 600 m jooksus III koht, mitmevõistluse arvestuses II koht;

  Anelle Mens – TU10 vanuseklassis palliviskes II koht;

  Berit Härmaste – TU10 vanuseklassis palliviskes III koht;

  Kärt Eliise Sing – TU12 vanuseklassis palliviskes I koht, 60 m jooksus II koht ja 600 m III jooksus koht, mitmevõistluse arvestuses ta II koht;

  Aston Kõiv – PU12 vanuseklassis kaugushüppes II koht ja 1000 m jooksus II koht, mitmevõistluse arvestuses II koht;

  Joel Varik – PU12 vanuseklassis 60 m jooksus III koht;

  Robin Möller – PU12 vanuseklassis 1000 m jooksus III koht.

   

  Õpilaste treenerid Räpina Spordikoolis on Kert Hüdsi ja Kurmet Karsna. Vaata pilte.

 • Erasmus+ projektinädal Räpinas

  Lisatud: 21. mai 2024 | Autor: Irmen Nagelmaa

  13. mail algas Räpina Ühisgümnaasiumi juhtimisel Erasmus+ projekti „Let`s explore the world. Mets – meie maailma peegel“ tegevusnädal. Eestisse saabus 30 õpilast ja 8 õpetajat Tšehhist, Slovakkiast, Itaaliast ja Prantsusmaalt. Meie koolist osaleb projektinädalal 23 5.–9. klassi õpilast.

   

  Esmaspäeval, 13. mail külastasid õpilased avastustehast PROTO Tallinnas. Töötoas „Kuumaõhupall“ tutvuti kuumaõhupallide leiutamise ajalooga, saadi teadmisi tiheduse ja soojuspaisumise kohta ning valmistati isetoimiv kuumaõhupall.

   

  PROTO keskus pakkus ka rikkalikult võimalusi virtuaalreaalseteks seiklusteks vees, maal ja õhus ning füüsikalisi nähtusi seletavaid infokilde videotahvlitel.

   

  Pärastlõunal tehti ühine jalutuskäik Tallinna vanalinnas ning õhtuks jõuti Räpinasse, kus saabujaid tervitasid Räpina Ühisgümnaasiumi lapsevanemad, kes nädala jooksul pakuvad kodu projektis osalevatele välisõpilastele.

   

   

   

  Teisipäeval, 14. mail tervitasid koolis erasmuslasi Räpina vallavanem Enel Liin ja direktori kohusetäitja Maie Oper.

   

  Õpilased tutvustasid videote ja slaidiesitluste abil oma koole ja päritoluriike. Õpetaja Anneli Rahasepp viis osalejatele läbi tutvumismängu.

   

   

  Rahvusvahelistes gruppides tegutseti kolmes töötoas:

  1. Robootika – programmeeriti lihtsat hüppamismängu (juhendasid Ahti ja Laura Vasser);

  2. „Rakett 69“ – ehitati erinevatest materjalidest väike paat, mis pidi kandma plastist ämbrit (juhendas Kristi Talvik);

  3. Muusika – õpiti eestikeelset lastelaulu ja ingliskeelset ühislaulu ning saadeti neid erinevatel instrumentidel (juhendasid Marika Aruküla ja Anu Silm).

   

  Pärastlõunal tutvustasid meie õpilased külalistele koolimaja ning vaatamisväärsusi ringkäigul Räpina linnas.

  Päeva lõpetuseks korraldasid lapsevanemad Hille Kala ja Annika Tuusa töötoa loomemajas, kus õpetati valmistama lipuvärvides käepaelu. Vaata pilte.

   

   

  Kolmapäeval, 15. mail oli matkapäev. Matkati Taevaskojas (juhendas Mari Kala) ja Kiidjärvel (juhendaja Kati Liibert). Tutvuti erinevate metsakahjuritega, vaadeldi siinsele kliimavöötmele iseloomulikke puid, maitsti jänesekapsast ning korjati uurimise eesmärgil putukaid, kes hiljem elusa ja tervena loodusesse tagasi lasti. Kiidjärve külastuskeskus pakkus võimalust näha erinevaid Eestis elutsevaid metsloomi ja osta kaasa meeneid.

   

  Pärastlõunane matkarada Valgesoos ja meeliülendav vaade sealsest uhkest vaatetornist oli toredaks jätkuks Eesti looduse nautimisel.

   

  Matkapäeva lõpetas ühine lõkketuli ja skaudisaia küpsetamine, mis pakkus kõigile tegevust ja maitses hästi. Suur tänu lapsevanematele, kes matkajaid erinevate omatehtud moosidega varustasid! Vaata pilte.

   

  Neljapäeval, 16. mail külastati Räpina lähistel asuvaid metsaga seotud ettevõtteid.

   

  AS-is Varola tutvustas Toomas Heering puitmajade tootmisprotsessi. Vaadeldi erinevaid masinaid ja uuriti puitmaterjali ladustamise põhimõtteid. Õpilased panid ühiste jõududega kokku puidust WC, mis võetakse kasutusele Räpina motokrossil.

   

  Polar Dekos rääkis juhataja Kairit Kõiv õpilastele põdrasambliku kogumisest ja selle kasutamisest siseruumide dekoreerimisel. Õpilased valmistasid omaloomingulise seinapildi eri värvi samblikust, mille said ka mälestuseks kaasa viia.

   

  Pärast lõunasööki Räpina Sadamakohvikus nauditi vaadet Räpina ranna vaatetornist ja jalutati sadamakail.

   

  Päev lõppes ühise peoga Räpina Rahvamaja saalis. Räpina Ühisgümnaasiumi õpilaste sisukale kontserdile järgnes pidulik Erasmus+ osavõtja tunnistuste üleandmine. Peo lõpetasid ühislaulud ja -tantsud ning disko Meribel Toimi juhtimisel. Vaata pilte.

   

   

  Reedel, 17. mail viis õpetaja Kristi Talvik õpilastele läbi loodusteemalise mängu, milleks kasutati NaviCup rakendust. Õpilased liikusid väikeste rühmadena, otsisid kontrollpunkte kooli ümbruses ja Räpina parkides ning vastasid keskkonnateemalistele küsimustele.

   

   

   

   

  Õpetaja Margit Mathiesen korraldas staadionil liikumismänge, mis olid suunatud meeskondade koostöö arendamiseks ja mõtestatud suhtlemiseks Erasmus+ õpilaste emakeeles. Kasutati Liikuma Kutsuva Kooli materjale, täringuid ja palle.

   

   

   

   

  Pärastlõunal tutvusid õpilased Tartu linnaga. Tartu Ülikoolis rääkisime ülikooli ajaloost ja tänapäevast ning Eesti haridusest üldiselt. Külastati ülikooli muuseumi, Jaani kirikut ja jalutati Emajõe promenaadil.

  Õhtul lahkusid külalised Lõuna-Eestist, et pöörduda tagasi oma koduriikidesse.

   

   

   

  Saime rohkelt tänu- ja kiidusõnu mitmekülgse ja ladusalt kulgenud õpinädala eest, mis sündis tänu paljude inimeste koostööle.

   

  Täname:

  Bussifirmasid Berg Travel OÜ (Enn Ipsberg) ja Go Bus (Hanna-Liisa Kuusik).

   

  Toitlustajaid: OÜ TLG Hotell (Marko Mänimets), Puuriida Pubi (Laura Hiis), Inara Vanavalge Kohvitarõ (Inara Luigas), Taevaskoja Turismi- ja Puhkekeskus (Marta Naumanis), Kohvik Põlva (Signe Aid, Erika Lill), Räpina Sadam (Marko Kajasalu), Maiken Oru, koolisöökla P. Dussmann OÜ (Jekaterina Valtseva), Hotell Dorpat (Raul Ploom).

   

  Majutajaid: Fat Margaret OÜ (Kadri M.), Hotell Räpina (Maie Sirel).

   

  Õppetegevuste läbiviijaid: Proto OÜ (Hedi Mikk, Katriin Rüütsalu), tutvumismängud (Anneli Rahasepp), „Rakett 69“ ja NaviCup õpimäng (Kristi Talvik), robootika (Ahti ja Laura Vasser), muusika (Marika Aruküla, Anu Silm), Kiidjärve Külastuskeskus „Milleks meile puud“ (Kati Liibert), Keskkonnaamet, Taevaskoja matkarada (Mari Kala), Polar Deko (Kairit Kõiv), Varola OÜ (Toomas Heering), liikumismängud staadionil (Margit Mathiesen), rahvusvärvides käepaelte punumine (Hille Kala, Annika Tuusa), meenete valmistamine (Olav Pihlapuu).

   

  Lõpuõhtu meeskonda: peakorraldaja Marika Ääremaa, poistekoor ja solistid (Marika Aruküla), Karl-Markkus Rebane, Grettel Talv, Elizabeth Randma, Laureen Marie Piir ja Arhanna Sandra Arbma, 10. ja 12. klassi ministaarid (Meryl Talv, Erle-Mai Pabusk), rahvatantsijad (Heleri Kruusamägi), lõõtsamehed (Ants Järv, Joel Varik), DJ Meribel Toim, ühislaulud ja -tantsud (Marika Aruküla, Anu Silm, Margit Mathiesen), saali ettevalmistajad (10. klass, Tiiu Kõlli, Annika Šturmov), helitehnik Mati Lukk, Räpina Valla Kultuurikeskus (Marge Trumsi).

   

  Külalisõpilasi majutanud õpilasi ja nende vanemaid: Violetta ja Vesse Ranno Veskimeister, Marie Jürgen, Lucas Paalman, Harri Talvik, Rasmus ja Annegreth Hirmo, Marten Kevin ja Greete Tuusa, Grettel Karsna, Robin Sõukand, Lenna Palmik, Marleen Punnisk, Laura Heering, Anete Kala, Jaana Mari Kala, Stella Ämarik, Hannes Kerge, Kevin Möller, Gregor Mathias Rämson, Art Vizel, Vanessa-Maria Suurmets, Sten Saksing.

   

  Täname ka Räpina Ühisgümnaasiumi direktori kohusetäitjat Maie Operit, kes projektinädalast tulenevaid õpetajate asendusi korraldas ning kõiki õpetajaid, kelle tunnid ja tegevused said mõjutatud projektis osalenud õpilaste puudumistest või hoopis välisõpilaste ainetunnist osavõtust.

 • Vabariikliku bioloogiaolümpiaadi lõppvoor

  Lisatud: 21. mai 2024 | Autor: Maie Oper

  17.–19. maini toimus vabariikliku bioloogiaolümpiaadi lõppvoor.

  Meie koolist saavutas 6.a klassi õpilane Marie Jürgen 8. koha.

   

  Palju õnne Mariele ja õpetaja Kristi Talvikule!

 • Eesti meistrid

  Lisatud: 14. mai 2024 | Autor: Marika Ääremaa

  Andreas-Sten Paabo ja Anton Kusnets, kes mängivad Võru Spordikooli all,  saavutasid 2024.aasta võrkpalli U-18 meistrivõistlustel poeglaste võistkonna koosseisus I koha.

   

  Palju õnne!

   

   

 • Lauluvõistlus “Tähtede lava”

  Lisatud: 13. mai 2024 | Autor: Annika Šturmov

  Lauluvõistlus “Tähtede lava” kuulutas pühapäeval, 5. mail välja 11–13-aastaste võitja, kelleks on žürii ning publiku hääletuse tulemusena Annabelle Ats.

   

  “Tähtede lava” finaalsaates võistlesid neli andekat ning säravat lauljat: Karl-Markkus Rebane Räpinast, Milana Fayzullova Tartumaalt, Tristan Erik Teniste Tartust, Annabelle Ats Tartumaalt.

   

  Esimese laulu („Vana Lokomotiiv“) esitas Karl-Markkus koos Rahvusooper Estonia Meeskvintetiga ning teine laul („Trummitüdruk“) oli duett koos Silver Laasiga ansamblist Traffic.

   

  Räpina Muusikakoolis on Karl-Markkuse lauluõpetaja Margot Suur, kontsertmeister Jürgen Järvepõld.

   

  Karl-Markkus võitis kohtunike ja paljude televaatajate südamed!

   

  Palju õnne Karl-Markkusele eduka esinemise puhul telekonkursil!

   

 • KIK-i õppeprogramm

  Lisatud: 13. mai 2024 | Autor: Marika Ääremaa

  9. b klass käis Vapramäe Loodusmajas, kus osales õppeprogrammis „Inimese füsioloogia”.

   

  Õpiti tundma ja tunnetama, kuidas keha erinevad elundkonnad teevad koostööd, uuriti inimese füsioloogiliste näitajate seost treenitusega ja organismi terviklikkust.

   

 • Sisekaitse valikkursuse päästelaager

  Lisatud: 9. mai 2024 | Autor: Stella Saksing

  29.–30. aprillil toimus Väike-Maarjas innukatele 11. klassi noortele sisekaitse valikkursuse päästelaager, kuhu olid kaasatud ka 10. klassi õpilased Tartu Kristjan Jaak Petersoni koolist.

   

  Meie koolist osales laagris kaheksateist noort ning neid juhendas Räpina päästekomando töötaja Oliver Tigas.

   

   

  Esimesel päeval toimunud töötubades oli põhirõhk suunatud esmaabile ja sellega seotud praktiliste oskuste omandamisele. Lisaks teoreetilistele teadmistele saime võimaluse täiendada ja harjutada praktiliselt haavade sidumist; täiskasvanu, lapse ja imiku elustamist ning seda, kuidas reageerida erinevatele vigastustele ja hädaolukordadele.

   

  See oli oluline osa ettevalmistusest, et olla valmis tegutsema, et aidata teisi võimalike õnnetusjuhtumite korral. Meie käed võivad kellegi elu päästa.

   

  Õhtul toimus traditsiooniline teatevõistlus, kus noored said proovile panna oma kiiruse ja osavuse. Võistluse erinevateks osadeks olid kiiruse peale riietumine päästeriietusesse, voolikute ühendamine, täpsuslaskmine veega ning kannatanu kandmine läbi takistuste.

   

  Päeva lõpetas meelelahutuslik Kahoot, kus osalejad said testida oma teadmisi ja oskusi.

   

  Teist päeva alustasime jooksu ja hommikuvõimlemisega. Seejärel suundusime Väike-Maarja Päästekooli harjutusväljakule, kus tegime päästehoones suitsusukeldumise harjutusi ja liiklusavariijärgseid tegevusi. Kustutasime tulekahju ja päästsime uppuja.

   

  Laager lõppes võitjate autasustamisega akadeemia meenetega. Vaata pilte.

  Autorid: Carmen Mossin, Stella Saksing

 • Nutispordi võistluste meistritiitel tuli taas Räpinasse

  Lisatud: 7. mai 2024 | Autor: Ene Hainsoo

  Nutispordi keskkonnaga liitub üha rohkem õpilasi. Sellel õppeaastal oli matemaatikaülesandeid lahendamas juba 37 700 last 123-st koolist. Neist astus võistlustulle 11 489.

   

  Nutispordi võistlus põhineb peastarvutamisel, taskuarvuti ja muude abivahendite kasutamine on keelatud. Võistlustel ei kasutata ka puuteekraane, et tagada kõigile võimalikult võrdsed tingimused.

   

  Matemaatikavõistlused kestsid kogu õppeaasta vältel. Eelvõistlused olid oktoobris, novembris, jaanuaris ja veebruaris. Üks eelvõistlus nõudis kolme ala harjutamist, õppeaasta peale sai niiviisi kokku 12 ala. Igale klassile valiti alad lähtuvalt õppeprogrammist. Rahvaspordi nimetuse all anti kergemaid ülesandeid, tippspordi nimetuse all raskemaid ülesandeid. Arvesse läks alati kahe paremini sooritatud ala aritmeetiline keskmine.

   

  Piirkonnavõistlused toimusid märtsis. Tilsi Põhikoolis toimunud Kagu-Eesti piirkonnavõistlusele pääsesid meie koolist Henri Talvik, Kaspar Dööring, Anelle Mens, Laureen-Marie Piir, Harri Talvik, Keneth Jõks ja Hando Märda. Piirkonnavõistluse võitjad Harri Talvik ja Henri Talvik said koheselt pääsme vabariiklikele meistrivõistlustele.

   

  Aprillis toimusid võistlused vabariiklikul tasandil kahel korral. Üks vabariiklik võistlus korraldati rahvasportlastele koolides, teine tippsportlastele Pärnus. Võistluste alad loositi välja eelvõistluste 12 ala hulgast.

   

  Vabariiklikule rahvaspordivõistlusele pääsesid meie koolist Marcus Talupoeg, Arkadi Ignašov, Annegreth Hirmo, Reelika Viilmaa, Aleks Iljin, Triinu Soovares ja Laura Rõbakova.

   

  Tippsportlased osalesid Eesti karika- ja meistrivõistlustel Pärnu Vanalinna Põhikoolis ning Pärnu Sütevaka Humantaargümnaasiumis. Meie kooli esindasid Henri Talvik, Harri Talvik ja Keneth Jõks. Võisteldi individuaalselt ja võistkondlikult.

   

  Tippsportlaste võistlusalad loositi välja vahetult enne võistluse algust. Selline korralduslik pool eeldab, et tippsportlane peab olema valmis kõikide alade sooritamiseks.

   

  Meie kooli õpilastest saavutas Harri Talvik I koha, Henri Talvik III koha ja Keneth Jõks 13. koha. Võistkondlikus midikarikavõistluses jäi Räpina Ühisgümnaasium auväärsele 5. kohale.

   

  Tunneme uhkust õpilaste üle, kes on esindanud meie kooli nii piirkondlikul kui ka vabariiklikul tasandil. Tunneme uhkust, et põhjaliku ja pühendunud töö tulemusena tuli meistritiitel taas meie koolile (lisaks 2022. aasta tiitlile).

   

 • Karl-Markkus Rebane laulab „Tähtede lava“ superfinaalis

  Lisatud: 3. mai 2024 | Autor: Sille Rebane

   

  Fotod: Georg Savisaar / ERR