Facebook Stuudium Tunniplaan Toidumenüü Office 365 Õppematerjalid Moodle Sisene

Kalender

  • tek_logo

    Hea kooli rajaleidja logo

    Clipboard01


    Tundide ajad

    1. 8.00 – 8.45
    2. 8.55 – 9.40

     

    3. 9.50 – 10.35 P/G
    3. 10.00 – 10.45 Alg
    4. 10.55 – 11.40

     

    5. 12.00 – 12.45
    6. 12.55 – 13.40
    7. 13.45 – 14.30
    8. 14.35 – 15.20

     

Uudised

  • Nutispordi Kagu-Eesti finaal

    Lisatud: 18. märts 2019 | Autor: Kätlin Neimann

    Reedel, 15. märtsil toimus Tilsi koolis nutispordi Kagu-Eesti finaal, kus saavutasid auhinnalisi kohti järgmised meie kooli õpilased:

     

    Cordelia Liiv 1. koht

    Harri Talvik 2. koht

    Ander Konsap 2. koht

     

  • Eesti keele nädal

    Lisatud: 18. märts 2019 | Autor: Maire Alver

    11.–15. märtsil toimunud eesti keele nädalal kirjutasid 5.–6. klassi õpilased loomamuinasjutu, 7. klassi õpilased dialoogi ja 8. klassi õpilased ühe tähe jutu. 5.–9. klassi võistkonnad osalesid emakeelepäeva viktoriinil.

     

    9.–12. klass käis 12. märtsil vaatamas filmi „Tõde ja õigus“, ainetundides toimus filmi analüüs.

    14. märtsil toimus aulas Põlva Kaitseliidu poolt korraldatud isamaalise omaloomingukonkursi võitjate autasustamine. 10.–12. klass kirjutas Vikerraadio e-etteütlust.

     

    Emakeelepäeva viktoriini tulemused 5.–6. klass :

    I koht 5.a klass (Cordelia Liiv, Georg Neimann, Oliver Hans Kaljuvee)

    II koht 6.a klass (Merili Tiigimäe, Romio Tikka, Alisa Burdina)

    III koht 6.b klass (Agathe Erik, Robin Kolli, Regnar Preeden)

     

    7.–9. klass:

    I–II kohta jagasid 9.b (Kaarel Volk, Rasmus Freirich, Angelo Raoul Lombardo) ja 8.b klass (Jakob Täht, Eva-Lotta Oimar, Aleksandra Kukk)

    III koht 7.a klass (Krettel Kivisaar, Reio Tootsman, Lenna Haamer)

  • Animatsiooni töötuba

    Lisatud: 18. märts 2019 | Autor: Marika Ääremaa

    Animatsiooni töötuba toimub Euroopa kultuuripealinnaks kandideeriva Tartu 2024 (Tartu linn+19 omavalitsust Võrumaal, Põlvamaal, Valgamaal, Tartumaal) tegevuste raames.

    Meie kooli õpilased said sellest põnevast tegevusest osa võtta 14. märtsil.

     

    Töötoa käigus tutvustati animatsiooni tegemise algtõdesid ning koos veedetud aja jooksul said õpilased  ise valmistada lühikese filmi või klipikese. Vaata klippe.

     

    Meie koolist osalesid järgmised õpilased:

    Harri Mähar, Ken-Marten Puusaar, Uku Johannes Kiik, Kaarel Volk, Rasmus Mirma, Andry Must, Mikk Mälberg, Raian Pung, Rasmus Freirich, Tarvi Arbma, Mart Lume, Risto Nelk, Reimo Rämman, Anna Zaharova, Robert Kangro, Maria Sokk, Sandra Poltan ja Oskar Johannes Laht.

    Suur tänu meie kooli vilistlasele Annela Laaneotsale, tänu kellele see projekt meie kooli jõudis.

     

  • Peipsi järve projekt

    Lisatud: 15. märts 2019 | Autor: Irmen Nagelmaa

     

     

     

     

     

     

    11. märtsil 2019 sai alguse rahvusvaheline koostööprojekt nimetusega Improved network of formal and informal education institutes to support Cultural and Natural Heritage of the Lake Peipsi/Chudskoe-Pskovskoe region, mida rahastab Eesti-Vene piiriülese koostöö programm.

    Projekt kestab kuni 2021. aasta veebruarini.

     

    Projekti juhib Peipsi Koostöö Keskus. Partneriteks on Räpina Ühisgümnaasium, Petseri 3. Keskkool ja MTÜ Peipsi Järve Projekt Venemaalt.

     

    Projekt keskendub Peipsi piirkonna inimeste elustiili uurimisele ja keskkonnateadlikkuse tõstmisele, kuna nende igapäevased valikud mõjutavad otseselt Peipsi järve tervist.

    Peipsi on piiriülene järv ning püsib vajadus teha ühiseid jõupingutusi järve seisundi parendamiseks kahe riigi koostöös. Projekti tegevustes sisalduvad võimalused, mille abil aidata nii õpilastel kui täiskasvanutel mõista järve väärtusi ning ohte järve ökosüsteemile.

    Väga oluline on, et inimesed siin- ja sealpool Peipsi järve hindaksid piirkonna loodus- ning kultuuripärandit ja oskaksid seda hoida.

     

    Projekti raames on kavandatud järgmised tegevused:

    1. Ühine metoodika: Peipsi järve piirkonna metoodiliste õppematerjalide koostamine Eesti ja Venemaa spetsialistide koostöös.

    2. Uuenduslik õpe: kevad- ja sügiskooolid; õpetajate koolitused ja õppereisid; õpilastööde konkurss, õuesõppepäevad.

    3. Õppetöö tehniliste võimaluste parandamine Räpina ja Petseri koolides.

    4. Kogukonna kaasamine: korraldatakse Peipsi/Pihkva järve festival.

  • Rahatarkuse koolitus

    Lisatud: 15. märts 2019 | Autor: Maie Oper

    Neljapäeval, 14. märtsil viis Swedbanki haldur Eili Lokk 12. klassis läbi pangaliidu rahatarkuse koolituse.

     

    Abituriendid said teada eesmärgistamisest, eelarve pidamise olulisusest, tutvusid kogumise ja säästmise põhimõtetega ning arutlesid, milleks ja kuidas investeerida.

  • Robootikavõistluse FLL finaal

    Lisatud: 14. märts 2019 | Autor: Eve Sibul

    Robootikavõistluse FIRST LEGO League (FLL) Orbiidile hooaja Eesti finaalis, mis toimus Tartu AHHAA Teaduskeskuses 9.–10. märtsil, osales Räpina Ühisgümnaasiumi meeskond Puudub koosseisus Kristjan Tagel, Ander Konsap, Georg Neimann ja Kaur Kala. Kahe päeva jooksul hinnati osalenud meeskondi paljudes erinevates valdkondades.

     

    Fotol on meeskond Puudub programmide ja roboti disaini hindamisel.

  • Vene keele piirkondlik olümpiaad gümnaasiumiõpilastele

    Lisatud: 13. märts 2019 | Autor: Marika Ääremaa

    Veebruari lõpus toimunud olümpiaadil saavutasid meie kooli õpilased järgmised kohad:

    I koht Anna Zaharova

    II koht Tairi Tolmik

    III koht Agnes Leek

     

    19. märtsil esindavad Põlvamaad vabariiklikul olümpiaadil Anna Zaharova 11. kl ja Tairi Tolmik 10. klassist.

     

  • Lahtiste uste päev meie koolis

    Lisatud: 12. märts 2019 | Autor: Marika Ääremaa

    6. märtsil oli võimalik lastevanematel külastada õppetunde.

     

    Meie ja naaberkoolide 9. klasside õpilastele toimus koolitus “Georgi ja Kaspari lugu”, mille viis läbi tuntud raadio- ja teleajakirjanik Märt Treier. Päev jätkus auditooriumis, kus tutvustati õppimisvõimalusi, erinevaid projekte, rahvusvahelist koostööd, huvitegevust ja õpilasesinduse rolli koolis.

     

    Mujalt koolidest tulnud õpilastel oli võimalus näha klassiruume ja vahetundidel vaba aja sisutamisvõimalusi.

  • Matemaatikaolümpiaad

    Lisatud: 11. märts 2019 | Autor: Kätlin Neimann

    4.–6. klassi õpilaste matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoorus saavutasid auhinnalisi kohti järgmised õpilased:

     

    Meryl Talv II koht

    Cordelia Liiv III koht

    Romio Tikka II koht

  • Eesti sisemeistrivõistlused vibuspordis

    Lisatud: 11. märts 2019 | Autor: Annika Šturmov

    Laupäeval, 9. märtsil toimusid Viljandis Eesti sisemeistrivõistlused vibuspordis.

    Räpina Ühisgümnaasiumist osales võistlustel kolm õpilast.

     

    Heleri Kruusamägi on Eesti meister oma vibuklassis ja vanusegrupis.

    Katariina Nagel sai 3. koha.

    Hanna-Marleen Oras sai 6. koha.