Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Office 365 Õppematerjalid Moodle Sisene

Erasmus+ õpiränne Maltal

7. oktoober 2019 | Autor: Karin Tuul

10.–17. sept viibisin Erasmus+ õpirände raames Maltal. Kursuse “Time  to ACT-non formal education through  in  & outdoor  methods  to empower students active participation” viis läbi koolituskeskus New Horizons Malta. Meie õpetajaks oli temperamentne Marilena Rumeeniast. Õppisin koos kolleegidega Ungarist, Itaaliast, Hispaaniast, Rumeeniast ja Moldaaviast.

 

Eesmärgiks oli omandada uusi teadmisi õpilaste motiveerimiseks ja kaasamiseks õppetöösse. Koolitus oli jagatud mooduliteks, kus lühikesele teooriale järgnesid praktilised tegevused rühmades. Iga ülesande jaoks moodustati uued rühmad. Mängisime läbi erinevaid mänge, lavastasime situatsioone, laulsime eri keeltes, tantsisime rahvatantse, joonistasime plakateid jne.

 

Tutvustasime teistele osalejatele oma kodumaad ja kooli, tegime loterii kaasavõetud suveniiridega ning kostitasime kaasavõetud toitudega.

 

Meile korraldati Malta saarel ekskursioon ja nii oli mul võimalus külastada Hagar Qimi templeid, endist pealinna Mdinat, maalilist Marsaxlokki kaluriküla ja Popeye Village teemaparki.

 

Malta saarelt jääb alatiseks meelde päike, sinine vesi, maitsvad mereannid, sõbralikud ja naeratavad inimesed ning loomulikult see, et sain esimest korda üksi reisides ning inglise keeles suheldes nii hästi hakkama.