Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Outlook Siseveeb Õppematerjalid Opiq Moodle Sisene

Erasmus+ projektipartnerid Räpina Ühisgümnaasiumis

10. mai 2022 | Autor: Irmen Nagelmaa

 

9.–13. maini on Räpina Ühisgümnaasiumi külalisteks Eramus+ projekti „ Augmented Reality-3D“ partnerid Itaaliast, Leedust, Makedooniast ja Türgist. Tegemist on erinevate ainete õpetajatega nii kutse- kui üldhariduskoolidest.

 

Esmaspäeval, 9. mail külastatakse Räpina vallavalitsust ja kohtutakse vallavanem Enel Liiniga. 7.a ja 8.b kl õpilased koos õpetaja Marina Soidla ja Anneli Rahasepaga viivad läbi giidituuri Räpina linnas. Õpilaste laulu- ja tantsuoskust saavad külalised imetleda koolis toimuval emadepäeva kontserdil.

 

Teisipäeval, 10. mail kohtuvad osalejad direktor Meeri Ivanovi ja õpetajatega. 10. kl õpilased räägivad külalistele Eesti riigist, ajaloost, vaatamisväärsustest, Räpinast ja meie koolist. Tutvustatakse ka omapäraseid ettevõtmisi Eestis (naisekandmise võistlus, kiiking), suitsusauna ja laulupidude traditsiooni, näidatakse kooli ja uut staadioni.

 

 

Õpilaste ettevalmistamisel aitasid kaasa Aira Meitus ja Irmen Nagelmaa. Külalised osalevad ka koolis toimuval maailmapäeval, Mondo virtuaalreaaluse töötoas „Muusika ja ränne“ ning õpilaskohvikus, mille eestvedajateks on Kristi Talvik, Marika Ääremaa ja õpilasesindus. Loodust nauditakse ühisel matkal Meenikunno rabas.

 

Kolmapäeval, 11. mail külastatakse loodusõpetuse- ja bioloogiatunde, kus õpetajad Hele Aia ja Karin Tuul kasutavad õpilastega liitreaalsuse rakendusi 1.a ja 8.a klassides.

 

Külalised tutvuvad OÜ Varola tegevusega, neljapäeval, 12. mail Tartu Ülikooli Delta maja ning arvutigraafika ja virtuaalreaalsuse laboriga. Kohtumise viimane päev möödub Tallinna vanalinnas.