Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Office 365 Outlook Õppematerjalid Moodle Sisene

KIK-i programm Peräjärve ääres

14. juuni 2022 | Autor: Tiia Mäe

9. juunil käis 6.a klass KIK-i programmi raames Karula rahvuspargis Peräjärve ääres matkamas.

 

Saime matkajuhiga kokku Karula rahvuspargi külastuskeskuses, kus Helen Kivisild rääkis Karula rahvuspargi kujunemisest ja looduses liikumisest. Külastasime aidahoones avatud Karula kihelkonna 20. sajandi esimese poole rahvakultuuri ja elulaadi tutvustavat näitust.

 

Õpilased said teada, millisest puidust erinevaid tööriistu tehti ja miks. Soovijad said proovida käsikiviga jahu jahvatamist, mis nõudis päris palju jõudu. Peahoones sai vaadata erinevate metsloomade nahku, väljaheiteid ja topiseid ning tutvuda rahvuspargi territooriumil asuvate järvede looduskooslusega.

 

Siis oligi aeg asuda matkarajale teele. Rada algab Karula rahvuspargi suurima järve, 176 ha suuruse veepeegliga Ähijärve äärest ning kulgeb mööda Ähijärve kallasrada ja vanu taluteid ning tutvustab piirkonna loodust ja ajalugu, muuhulgas ka kohalikku rahvapärimust. Rajal on 15 infotahvlit, 2 laudteelõiku, sild ning puidust suunaviidad ja värvimärgid puudel. Vaadeldi erinevaid puurindeid ja taimeliike ning prooviti nende järgi ära määrata metsade tüüpe. Toimus arutelu metsa olemusest, inimese mõjust ja metsade kaitsmise vajadusest.

 

Oli väga tore ja tegus õppekäik. Vaata pilte.