Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Office 365 Outlook Õppematerjalid Opiq Moodle Sisene

Kursus täis draamat ehk meie suvine päev Bullerbys

14. juuni 2022 | Autor: Kai-Karell Narrusk

Meie kooli usin ja ettevõtlik 10. klass võttis ühiselt nõuks läbida ainekursus „Draama ja teater“ praktilise tööna.

 

Tegutsemine sai alguse juba jaanuaris sobiva näidendi otsimisega. Võtsime oma kursuse alustekstiks Vahur Kelleri näidendi „Bullerby lapsed“ ning muutsime seda oma võimalusi, oskusi ja soove silmas pidades. Mõtlesime hoolega läbi, kuidas iga klassi õpilane leiaks jõukohase ülesande.

 

Esmalt jagunesid organisatoorsed rollid ning ühehäälselt valiti dramaturgiks ja lavastajaks Heleri Kruusamägi, muusikajuhiks Katariina Nagel, dekoratsiooniala juhiks Laura-Lisett Paidre, valgustus- ja helitehnikuks Berit Pärna, kostüümikunstnikuks Elise-Cristine Paabo ning grimeerijaks Krettel Kivisaar. Iga ala vastutav juht valis endale klassikaaslaste seast assistendid ja meeskonna. Nõnda juhtus, et valdaval osal õpilastest oli kanda nii organisatoorne roll kui samal ajal ka loominguline näitlejatöö. Meie klassiteatri Hunt Kriimsilm on Erle-Mai Pabusk, kes panustas näitlejatöö kõrvalt lausa kolmes rollis. Näitlejatena astusid üles Erle-Mai Pabusk, Katariina Nagel, Lenna Haamer, Mikk Vosmi, Matfei Razik, Renee Mestiljainen, Gerda Pruus, Elise-Cristine Paabo, Kristjan Koido, Helen Arbma, Rasmus Rumask, Reio Tootsman, Aleksei Andrejev ja koerake Iti.

 

Klassi saatis läbi pika tööprotsessi üksmeelsus, pühendumine ja kohusetunne. Pakkusime oma töö vilju maitsta Räpina lasteaiale, meie kooli algklassiõpilastele ning õpetajatele ja 10. klassi vanematele kokku kolme etendusega. Tormine aplaus etenduste lõpul kõneles sellest, et meie publik nautis suvist päeva Bullerbys nii nagu meiegi.