Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Office 365 Outlook Õppematerjalid Moodle Sisene

Laager „Rõõmsalt uude aastasse“

30. august 2022 | Autor: Marika Ääremaa

23.–25. augustini toimus Rõsna Puhkekeskuses 4.–9. klassi õpilastele laager „Rõõmsalt uude aastasse“, kus osalejad olid Räpina ÜG-st ja Viluste Põhikoolist.

 

Laagri eesmärgiks oli arendada õpi-, suhtlemis-, esinemis-, meeskonnatöö- ja analüüsioskust.

 

 

Esimesel päeval mängiti tutvumismänge, saadi osa „Rakett 69“ avastusõppest, küpsetati skaudisaiu ja nauditi Peipsil praamisõitu, kapteniks oli Udo Aruküla.

 

Teise päeva hommik algas tegevuspunktidega.

 

Esimese töötoa eesmärk oli anda lastele võimalus kogeda tähelepanu hajumise mõju. Töötoas oli kaks osa. Esimeses luges täiskasvanu ette väikese katkendi raamatust ja pärast esitas loetu kohta küsimusi. Lapsed vastasid. Teises osas kordus see uue katkendiga, aga lisaks tuli lastel kuulamise ajal korraks kasutada oma mobiiltelefoni. Ka siin järgnes küsimustele vastamine. Õigete vastuste arv teisel korral oli oluliselt väiksem. Lapsed arutlesid tulemuste erinevuste üle ning said praktiline kogemuse, kuidas telefon mõjub õppimisele.

 

 

Teises õpitoas volditi paberist veepomm, mille tegemisel korrati planimeetria mõisteid. Samuti prooviti, mitu korda oli võimalik seda visata ja kinni püüda. Rekordiks kujunes viis korda.

 

 

Kolmandas tuli ühendada riikide nimed ja lipud ning maailma tuntumad kohad, ehitised jms õigete nimedega ja kirjeldustega.

 

 

 

 

 

Neljandas töötoas mängiti bingot ning küsimused olid koostatud Räpina valla ja Eesti Vabariigi kohta.

 

 

Viiendas õpitoas pidi ära tundma, milliseid taimede osi inimene igapäevaelus kasutab, koostama ette antud organismidega võimalikult palju toiduahelaid ning leidma aktuaalseid keskkonnaprobleeme.

 

 

 

Pärast lõunasööki said kõik grupid muinasjutu teksti ning algas tõeline meeskonnatöö, mille käigus tuli jagada rollid, lavastada muinasjutt, teha ise kostüümid ning valida esinemiskoht, kus teised said näidendit vaadata.

 

 

 

Õhtu lõppes vesirattavõistlusega ja diskoga.

 

Viimasel päeval said kõik laagris olijad mälestuseks endale kaasa teiste poolt kirjutatud toreda positiivse iseloomustuse ning kõik avaldasid oma arvamust laagri kohta, mille nad ka kirja panid. Kokkuvõtet laagrist näeb kooli fuajees.

 

Laagrit aitasid läbi viia õpetajad Karin Tuul, Marika Aruküla, Kristi Talvik, Kätlin Neimann, Marika Ääremaa, Egne Kindsigo, psühholoog Airene Vaike Kumari ja sotsiaalpedagoog Anneli Siilbek.

 

Aitäh kõigile laagris osalejatele! Vaata pilte.