Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Outlook Siseveeb Õppematerjalid Opiq Sisene

Maailmapäev

17. mai 2022 | Autor: Kristi Talvik

 

10. mail toimus koolis Peipsi Koostöö Keskuse projekti „Peipsimaa koolide ja kogukondade maailmahariduslik tegevus” raames maailmapäev 1.–11. klassi õpilastele.

 

1.–4. klassi õpilased pidi tutvuma koridori seintel olevate infolehtedega teemal „ Faktid prügi kohta” ning samas leidma vastused viktoriiniküsimustele. Viktoriini koostasid õpetajad Kristi Talvik ja Marika Ääremaa.

 

Võitjateks osutusid Raahel Miroljubov, Kristina Piirsalu, Joel Varik, Sebastian Kristoving, Anell Rosenberg, Sandra Aruots, K.-L.P., Anton Ovtšinnikov, Hanna-Liisa Neimann, Eliise Rämson, Loore Haamer, Revo Kaimre, Karl-Markkus Rebane, Violetta Veskimeister, Aleksandra Boikova, Keidy Salve, Janelle Virro, Ethlyn Palu, Hardi Võsokovski, Nele-Marii Saar, Maarek Kurvits, Triinu-Liis Kirats, R.S., Salme Katarina Veidner, Harri Talvik, Ainar Kusnets, Liina Avarmaa, Lucas Paalmann, Erki Tolmusk, Joanna Kokmann, Robin Sõukand, M.I., Grettel Karsna, Karl Erich Hendrikson, Rasmus Hirmo, Ketrin Hendrikson, Getter-Ly Karing.

 

5.–11. klassi õpilastele toimusid erinevad tegevused.

Ökosüsteemi teenuseid tutvustav orienteerumismäng, mille autoriks on Peipsi Koostöö Keskus, toimus Sillapää lossi pargi ümbruses 5.–6. klassi õpilastele.

 

Euroopa kohvikus arutleti 5.–7. klassi noortega Euroopast ja Euroopa Liidust, tehti viktoriini jäätmekäitlusest, keskkonnahoiust, Euroopa keeltest ja toitudest ning riikidest ja nende pealinnadest. Läbiviijateks olid Europe Direct Lõuna-Eesti Põlva esinduse töötajad.

 

Virtuaalreaalsuse töötoa „ Ränne ja muusika” viis läbi Karel Kasak ning seda tegevust toetas MTÜ Mondo Eesti, kes on välja töötanud atraktiivse vahendi, et tutvustada noortele läbi lõimitud õppe muusika ja rände teemat. Tegemist oli töötoaga, mida viidi läbi virtuaalreaalsuse prillidega ning seal osalesid 8.–11. klassi õpilased.

 

Rändnäitus „ Kuues laine” tutvustas liikide väljasuremise põhjuseid, ohustatud liike ning liike, mis on juba välja surnud. 8. klasside ja 7.–9. klassi väikeklassi õpilased vastasid loetu põhjal Karin Tuule poolt koostatud küsimustele.

 

„Õiglase kaubanduse“ mängu 7. klassidele viisid läbi õpetajad Kristi Talvik ja Karin Tuul.

Õppevahend esitab õiglase kaubanduse teemat neljas valdkonnas: banaani, puuvilla, kohvi ja kakao näitel. Õpilased vastasid meeskondadena iga teema kohta erinevatele küsimustele ning said teada põnevaid fakte.

 

Maailmakohvikus „Koos suudame“ osalesid 9.–11. klassi õpilased. Sissejuhatuseks vaadati 10. klassi õpilaste poolt tehtud tutvustavaid videoklippe ja arutleti maailmakohviku meetodil järgmistel teemadel: „Rohkem liikuvaid lapsi“, „Toidupatrull“, „Ringmajandus“, „Prügi sorteerimise vajalikkus“ ning meisterdati kasutatud T-särkidest kotte.

Iga teemaga seonduvalt, pidid õpilased mõtlema, milles seisneb probleem, millised võiksid olla võimalikud lahendused Räpina Ühisgümnaasiumis ja mida igaüks õpilasena saaks ise ära teha. Arutelu aitasid juhtida ning mõtteid plakatile koondada laudkondade juhid: A.A., Heleri Kruusamägi, Erle-Mai Pabusk, Merlin Tolmusk ja Helen Arbma.

 

Maailmapäeva kohvikus müüdi õpilaste poolt valmistatud küpsetisi, mida aitasid teha 5. ja 4.b klassi õpilased ning õpilasesindus, kes aitas ka kohvikut läbi viia. Lisaks pakuti õiglase kaubanduse kakao- ja šokolaadijooki. Kohviku läbiviimiseks vajalikud korduvkasutatavad nõud rentisime Räpina Loomemajast.

 

Antud projekti tegevusi rahastab Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest, suur tänu ka Tartu Uuskasutuskeskusele, kes andis T-särgid kottide meisterdamiseks.

 

Ürituse koordinaator oli Kristi Talvik.

Aitäh õpetajatele Triinu Laar, Tiia Mäe, Karin Tuul, Marika Ääremaa ja õpilasesindusele!
Vaata pilte.