Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Office 365 Outlook Õppematerjalid Opiq Moodle Sisene

Noortevahetus Lätis

22. oktoober 2022 | Autor: Karin Tuul

17.–21. oktoobrini osalevad 8.–9. klassi õpilased projekti “5C`s Classroom changes change climate changes…” raames noortevahetuses Lubanas. Koos meiega on Leedu Šiauliai regiooni Kuršenai gümnaasiumi õpilased.

 

 

Esimesel päeval tutvustati oma kooli ning osalejad rääkisid endast ja oma hobidest. Seejärel tutvuti Lubana vaatamisväärsustega.

 

Õhtupoolik möödus lustlikke mänge nautides ja üksteisega tutvudes. Aeg möödus kiiresti ning oligi käes hetk, kui võõrustavad pered ootasid õpilasi koolimaja ees.

 

Teine päev algas projekti logode kujundamisega. Seejärel toimus 3 töötuba: inseneeria, bioloogia ja sotsiaalsed oskused.

 

Pärast lõunasööki käisime õppekäigul Baltimaade suurimas puukoolis. Tagasi linna matkasime jalgsi ning teel külastasime kiviparki. Matka pikkus oli üle kümne kilomeetri.

 

Kolmapäev algas töötubadega. Kunstikoolis õpiti viltima mütsi, Meistrite Majas kujundati endale kandekott ja koolimajas meisterdati rühmatööna suur papist sõlg.

 

Päeva teine pool algas sõiduga Läti suurima järve Lubana äärde, kus märgala külastuskeskuses meisterdati endale jääajateemaline kaelaehe ja orienteeruti keskuse ümbruses. Mööda laudteed käidi matkal rabas.

 

Neljapäeva varahommikul asusime teele Ergli raudteejaama, kus kohtusime meie giidiga, kelle juhendamisel jätkus mitmetunnine teekond läbi ürgmetsa. Tänu meie noorkotkastele Kaurile ja Marvinile, kes kõiki keerulisel teekonnal abistasid, ehitades üle ojade sildu või mäest üles abistades, möödus retk rõõmsameelselt.

 

Teise poole päevast veetsime Läti Riigimetsa Kalsnava arboreetumis, kus valmistasime paberist sügisese tuulekella. Õhtuseks ülesandeks jäi kõigil jäädvustada fotona perega üks tore ühine hetk.

 

Viimasel päeval valmistasid õpilased ühiselt erinevaid toite õhtuseks pidulauaks.

 

Koos discgolfi mängimine ja orienteerumine linnas andsid võimaluse veel ühiselt aega veeta.

 

Lõpukontserdil said kõik osalejad noortevahetuse tunnistuse ning tutvustasid läbi laulude ja tantsude oma maad. Meie kooli õpilased õpetasid kaerajaani tantsu ja Ander taas demonstreeris oma klaverioskust.

 

Täname kõiki osalejaid: Adeele Truija, Karola Küttmann, Daniil Johanson, Triinu Soovares, Sandra Kahu, Marvin Poltan, Ander Konsap, Kaur Kala, Cordelia Liiv, Marleen Möller, Georg Neimann ja Karola Raudberg.

 

Aprillis ootame külalisi Räpinasse.

 

Õpilastega on kaasas õpetajad Marika Ääremaa, Marina Soidla ja Karin Tuul.