Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Outlook Siseveeb Õppematerjalid Opiq Moodle Sisene

Nutispordi võistluste meistritiitel tuli taas Räpinasse

7. mai 2024 | Autor: Ene Hainsoo

Nutispordi keskkonnaga liitub üha rohkem õpilasi. Sellel õppeaastal oli matemaatikaülesandeid lahendamas juba 37 700 last 123-st koolist. Neist astus võistlustulle 11 489.

 

Nutispordi võistlus põhineb peastarvutamisel, taskuarvuti ja muude abivahendite kasutamine on keelatud. Võistlustel ei kasutata ka puuteekraane, et tagada kõigile võimalikult võrdsed tingimused.

 

Matemaatikavõistlused kestsid kogu õppeaasta vältel. Eelvõistlused olid oktoobris, novembris, jaanuaris ja veebruaris. Üks eelvõistlus nõudis kolme ala harjutamist, õppeaasta peale sai niiviisi kokku 12 ala. Igale klassile valiti alad lähtuvalt õppeprogrammist. Rahvaspordi nimetuse all anti kergemaid ülesandeid, tippspordi nimetuse all raskemaid ülesandeid. Arvesse läks alati kahe paremini sooritatud ala aritmeetiline keskmine.

 

Piirkonnavõistlused toimusid märtsis. Tilsi Põhikoolis toimunud Kagu-Eesti piirkonnavõistlusele pääsesid meie koolist Henri Talvik, Kaspar Dööring, Anelle Mens, Laureen-Marie Piir, Harri Talvik, Keneth Jõks ja Hando Märda. Piirkonnavõistluse võitjad Harri Talvik ja Henri Talvik said koheselt pääsme vabariiklikele meistrivõistlustele.

 

Aprillis toimusid võistlused vabariiklikul tasandil kahel korral. Üks vabariiklik võistlus korraldati rahvasportlastele koolides, teine tippsportlastele Pärnus. Võistluste alad loositi välja eelvõistluste 12 ala hulgast.

 

Vabariiklikule rahvaspordivõistlusele pääsesid meie koolist Marcus Talupoeg, Arkadi Ignašov, Annegreth Hirmo, Reelika Viilmaa, Aleks Iljin, Triinu Soovares ja Laura Rõbakova.

 

Tippsportlased osalesid Eesti karika- ja meistrivõistlustel Pärnu Vanalinna Põhikoolis ning Pärnu Sütevaka Humantaargümnaasiumis. Meie kooli esindasid Henri Talvik, Harri Talvik ja Keneth Jõks. Võisteldi individuaalselt ja võistkondlikult.

 

Tippsportlaste võistlusalad loositi välja vahetult enne võistluse algust. Selline korralduslik pool eeldab, et tippsportlane peab olema valmis kõikide alade sooritamiseks.

 

Meie kooli õpilastest saavutas Harri Talvik I koha, Henri Talvik III koha ja Keneth Jõks 13. koha. Võistkondlikus midikarikavõistluses jäi Räpina Ühisgümnaasium auväärsele 5. kohale.

 

Tunneme uhkust õpilaste üle, kes on esindanud meie kooli nii piirkondlikul kui ka vabariiklikul tasandil. Tunneme uhkust, et põhjaliku ja pühendunud töö tulemusena tuli meistritiitel taas meie koolile (lisaks 2022. aasta tiitlile).