Õpirändajana Maltal
22. november 2022 | Autor: Marika Aruküla
24.–29. oktoobrini osalesin Erasmus+ programmi raames Maltal täienduskoolitusel ETI (Executive Training Institute) instituudis St Julians´i linnas.
Kursuse teemaks oli „Interaktiivsete lahenduste kasutamine õppetöös“. Instituut tegeleb põhiliselt inglise keele õpetajate täienduskoolitustega ning õpilastele ja tudengitele pakutakse inglise keele õpet. Nüüd on nendele kursustele lisandunud digipädevuste kursused.
ETI ülikool oli kui rahvaste paabel: õpetajaid oli sinna kogunenud igast Euroopa nurgast, kuid eestlasi, peale minu, sel hetkel seal rohkem ei õppinud. Õpetajad suhtlesid aktiivselt omavahel ja paljud otsisid endale sõpruskoole Euroopa erinevatest riikidest.
Meie kursuse juhendajaks oli sealse ülikooli õppejõud Mario Cordina. Minu kursusel osales kuus õpetajat-kursuslast Bulgaariast, Itaaliast, Kreekast ning Eestist. Viie päeva jooksul sai õppida erinevate digilahenduste kasutamist õppetöös. Lõputööks oli haridusliku veebilehe loomine ning selle esitlemine teistele kursuslastele. Koolituspäevad olid viietunnised ja arvutipõhised. Kursuse lõpus saime tunnistuse.
Pärast õppetööd jäi aega ka tutvumiseks St Julians´i linnakesega, kus oli väga palju poekesi, söögikohti ning hotelle. Ülikooli poolt oli organiseeritud kaks ekskursiooni: pealinna Valettasse ning teisel päeval külastasime endist pealinna Mdina`t. Malta ajalugu on väga huvitav ja mitmekesine. Sarnaselt Eestiga on seda väikest saart räsinud võõrvallutajad ning jätnud sinna oma jälje. Seda on näha ja tunda arhitektuuris, kultuuris ning ka keeles.
Maltal on suhtluskeeleks inglise keel, mida oskavad kõik maltalased. Inimesed on väga sõbralikud ja abivalmid.
Malta on meist nelja lennutunni kaugusel, kuid sattudes oktoobri lõpus sellele imelisele ja hämmastavale saarele, leiad end uuesti suves.
Õpirännak oli väga mitmekülgselt kasulik: sain teadmisi ja oskusi digilahenduste kasutamiseks õppetöös, täiendada oma inglise keele oskust, näha ja avastada Maltat.