Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Office 365 Outlook Õppematerjalid Opiq Moodle Sisene

Õpiränne Iirimaale

11. oktoober 2022 | Autor: Kai-Karell Narrusk

Räpina Ühisgümnaasiumis algas kaks aastat kestev õpetajate õpirände projekt Erasmus+, mis kannab nime „Õppijakeskse õpikäsituse juurutamine Räpina Ühisgümnaasiumis”. Oli suur rõõm olla esimene õpirändur ning külastada septembri viimasel nädalal Iirimaa pealinna. Dublinis tegutseb õpetajate täiendõppe keskus nimega Europass Teacher Academy, mis pakub laia kursuste valikut. Sihtriigiks valisin Iirimaa, et turgutada keeleoskust, mida vajan igapäevases õpetajatöös. Nädal aktiivset keelekasutust keelekeskkonnas võib teha imesid.

 

Teatri- ja kirjandushuvilisena valisin draamakursuse, mille eesmärgiks oli draamatehnikate õpetamine nii, et tehnikaid oleks võimalik kasutada võimalikult paljudes õppeainetes. Õppetööd viis läbi särtsakas iirlanna Miriam Stewart. Meie gruppi kuulus üheksa õpetajat kokku viiest riigist. Õppetöö oli praktiline: kõike, mida õpiti, rakendati. Sai liikuda, tantsida ja näidelda – mida hing veel ihaldada oskab.

 

Võõrsil viibimise kasutegur pole vaid kursuse läbimine. Teine keelekeskkond ja kultuuriruum pakuvad palju uut ja avastusrohket. Kõikidest külastatud muuseumeist on liigutavaim EPIC Museum, mis käsitleb liigutaval viisil iirlaste mõlemasuunalist migratsiooni ja kultuuriloo kujunemist. Kultuurielamust pakuvad ka külalislahked ja südamlikud iirlased ise, kes on alati uuteks tutvusteks avatud. Iirlaste viis alustada pisikest vestlust restoranis, ristmikul rohelist tuld oodates või bussipeatuses on imetlusväärne. Üksteist märgatakse, tervitatakse ja soovitakse head päeva. Kas poleks tore, kui ka meie nii teeks!

 

On rõõm tagasi vaadata Dublinis veedetud nädalale ning meenutada õppereisi kui suurt elamust. Minu elamusest on osa saanud minu õpilased ning olen õpituga elavdanud ka meie ainetunde. Killukesi olen jõudnud jagada ka kolleegidele.