Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Office 365 Õppematerjalid Moodle Sisene

Peipsi järve projekt

15. märts 2019 | Autor: Irmen Nagelmaa

 

 

 

 

 

 

11. märtsil 2019 sai alguse rahvusvaheline koostööprojekt nimetusega Improved network of formal and informal education institutes to support Cultural and Natural Heritage of the Lake Peipsi/Chudskoe-Pskovskoe region, mida rahastab Eesti-Vene piiriülese koostöö programm.

Projekt kestab kuni 2021. aasta veebruarini.

 

Projekti juhib Peipsi Koostöö Keskus. Partneriteks on Räpina Ühisgümnaasium, Petseri 3. Keskkool ja MTÜ Peipsi Järve Projekt Venemaalt.

 

Projekt keskendub Peipsi piirkonna inimeste elustiili uurimisele ja keskkonnateadlikkuse tõstmisele, kuna nende igapäevased valikud mõjutavad otseselt Peipsi järve tervist.

Peipsi on piiriülene järv ning püsib vajadus teha ühiseid jõupingutusi järve seisundi parendamiseks kahe riigi koostöös. Projekti tegevustes sisalduvad võimalused, mille abil aidata nii õpilastel kui täiskasvanutel mõista järve väärtusi ning ohte järve ökosüsteemile.

Väga oluline on, et inimesed siin- ja sealpool Peipsi järve hindaksid piirkonna loodus- ning kultuuripärandit ja oskaksid seda hoida.

 

Projekti raames on kavandatud järgmised tegevused:

1. Ühine metoodika: Peipsi järve piirkonna metoodiliste õppematerjalide koostamine Eesti ja Venemaa spetsialistide koostöös.

2. Uuenduslik õpe: kevad- ja sügiskooolid; õpetajate koolitused ja õppereisid; õpilastööde konkurss, õuesõppepäevad.

3. Õppetöö tehniliste võimaluste parandamine Räpina ja Petseri koolides.

4. Kogukonna kaasamine: korraldatakse Peipsi/Pihkva järve festival.