Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Office 365 Õppematerjalid Moodle Sisene

Põnev koolipäev emadega

16. mai 2019 | Autor: Marika Aruküla

14. mail käisid 1.a klassil loodusõpetuse ja tööõpetuse tunnis emad. Loodusõpetuse tunnis tegid õpilased koos Harri emaga põnevaid katseid, mille materjalid on kodus kõigil olemas. Vaadati, kuidas saab õhupalli õhku täis ilma ise puhumata. Veel tehti „laavalampi“ ja „elevandi hambapastat“.

 

Kõigil lastel olid käes kummikindad nagu päris teadlastel. Kui katsete tulemuseni jõuti, oli paljude laste silmis õhinat ning näost peegeldus ahhaaelamust. Harri ema Kristi oskuslikul juhendamisel kõikide „noorte teadlaste“ katsed õnnestusid. Kõik emad said abiks olla katsete ettevalmistamisel ning läbiviimisel. 

 

Tööõpetuse tunnis küpsetati üheskoos muffineid. Kolmes rühmas sai sõbralikult taigen segatud ja vormidesse pandud. Seejärel aitasid emad küpsetised ahju panna. Valmis muffinid kaunistati nonparellide ja Lucase ema tehtud maitsva kreemiga. Selleks, et magusate ja lõhnavate maiustuste küpsemine ahjus kiiremini läheks, oli Lucase emal valmis mõeldud mõistatused. Kõige kiiremini sai valmis viimane töö – omavalmistatud küpsetiste maitsmine.

 

Suur aitäh Renata ema Triinule, Mirteli ema Annale, Liina ema Irinale, Lucase ema Kristile ja Harri ema Kristile ning väikesele õele Helerile! 

Vaata pilte.