Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Outlook Siseveeb Õppematerjalid Opiq Moodle Sisene

Räpina õpetajad projektipartnerite kohtumisel Itaalias, Bernaldas

22. november 2021 | Autor: Irmen Nagelmaa

 

Seoses osalemisega Erasmus+ projektis „Liitreaalsus-3D“ viibisid kolm Räpina Ühisgümnaasiumi õpetajat Aira Meitus, Karin Tuul ja Irmen Nagelmaa 15.–19. novembrini projektipartnerite kohtumisel Itaalias, Bernaldas.

 

Teistkordse koostöökohtumise teemaks oli „Liitreaaluses rakendused“. Bernalda kutsekool, kus õpitakse maaastikuarhitektuuri, turismikorraldust, majandusarvestust ning üldhariduslikku gümnaasiumi õppekava ( IISS “Bernalda-Ferrandina” di Bernalda ), võttis vastu kolme riigi- Eesti, Leedu ja Türgi koolide esindajad. Projektis teeb kaasa ka Makedoonia kool, kuid seoses keeruliste, koroonaviirusest tingitud oludega, Makedoonia ei osalenud.

 

Bernalda asub Lõuna-Itaalia imekaunis Matera maakonnas, mis on rikas arheoloogiliste leidude ja iidsete hoonete poolest, ulatudes tagasi kuni 2000 aastase ajaloo tagustesse aegadesse. Nüüdisaegne õpikäsitus on aga teemaks kõigis projektis osalevates koolides.

 

Bernalda kool tutvustas õpilaste liitreaalsuse töid, kus  muuseumis hoitavate esemetükkide põhjal on tekitatud esemete terviklik kujutis. Seda saab näha siin.

 

Õpetajate koostöönädalasse kuulus ka rikkalik kultuuriprogramm. Külastati Metaponto linna, kus Pythagoras rajas esimese kooli ning kus asub muljetavaldav arheoloogiamuuseum. Ülipõnevaks osutusid Tursi 10. sajandi kindlus-vanalinn ja Matera koobaslinn. Bernalda kooli õpilased tegid giidituuri kohalikus kindluses ja Jumalaema kirikus.

 

Projektikohtumisel osalenud said tunda võõrustajate sooja külalislahkust, nautida kohalikke maitseid ja imetleda hingematvaid loodusvaateid kogu teekonna vältel. Vaata pilte.