Facebook Stuudium Tunniplaan Toidumenüü Office 365 Õppematerjalid Moodle Sisene

Robootikavõistlus FLL

5. veebruar 2019 | Autor: Eve Sibul

2. veebruaril toimus Parksepa Keskkoolis robootikavõistluse First Lego League (FLL) Kagu-Eesti eelvoor, kus osales meie kooli robootikaringi meeskond Puudub koosseisus Kristjan Tagel, Ander Konsap, Georg Neimann ja Kaur Kala.

 

FLLi võistlused toimuvad üle maailma ja nendest võtab käesoleval hooajal osa rohkem kui 50 000 võistkonda. Sel hooajal koosneb võistlus projektist ja robotimängust ning kannab nime Orbiidile. Robotimängus peavad meeskonnad kavandama, ehitama ja programmeerima autonoomse roboti, mis teeks 2,5 minuti jooksul võistlusväljakul võimalikult palju ülesandeid. Projekti käigus uurivad meeskonnad reaalelulist probleemi, mis sellel aastal peab olema kosmosereisidega seotud. Seejärel loovad nad sellele probleemile innovaatilise lahenduse ja teevad projektist ettekande. Lisaks hinnatakse roboti ja programmide disaini ning meeskonna põhiväärtusi. Projekt ja robotimäng on need, mida õpilased teevad, põhiväärtused on need, mille järgi tehakse. Põhiväärtuste hindamisel arvestatakse meeskonna omavahelist ja teiste meeskondadega tehtavat koostööd, kuidas üksteist austatakse ja kaasatakse, kui hästi suudetakse aega planeerida ja ülesandeid jagada ning kui hea meeskonnavaim ja entusiasm tiimis on.

 

Kagu-Eesti poolfinaali iga osavõistluse parimat ja kokkuvõttes parimat meeskonda tunnustati karikaga. Žürii valis parimaks projektiks Räpina ÜG meeskonna Puudub projekti, mis käsitles astronautide nägemisprobleeme. Meie kooli tiimi head tulemused ka teistelt võistlusaladelt tagasid pääsu FLL Eesti finaali, mis toimub 9.–10. märtsini AHHAA Teaduskeskuses.