Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Outlook Siseveeb Õppematerjalid Opiq Moodle Sisene

Sisekaitse valikkursuse päästelaager

9. mai 2024 | Autor: Stella Saksing

29.–30. aprillil toimus Väike-Maarjas innukatele 11. klassi noortele sisekaitse valikkursuse päästelaager, kuhu olid kaasatud ka 10. klassi õpilased Tartu Kristjan Jaak Petersoni koolist.

 

Meie koolist osales laagris kaheksateist noort ning neid juhendas Räpina päästekomando töötaja Oliver Tigas.

 

 

Esimesel päeval toimunud töötubades oli põhirõhk suunatud esmaabile ja sellega seotud praktiliste oskuste omandamisele. Lisaks teoreetilistele teadmistele saime võimaluse täiendada ja harjutada praktiliselt haavade sidumist; täiskasvanu, lapse ja imiku elustamist ning seda, kuidas reageerida erinevatele vigastustele ja hädaolukordadele.

 

See oli oluline osa ettevalmistusest, et olla valmis tegutsema, et aidata teisi võimalike õnnetusjuhtumite korral. Meie käed võivad kellegi elu päästa.

 

Õhtul toimus traditsiooniline teatevõistlus, kus noored said proovile panna oma kiiruse ja osavuse. Võistluse erinevateks osadeks olid kiiruse peale riietumine päästeriietusesse, voolikute ühendamine, täpsuslaskmine veega ning kannatanu kandmine läbi takistuste.

 

Päeva lõpetas meelelahutuslik Kahoot, kus osalejad said testida oma teadmisi ja oskusi.

 

Teist päeva alustasime jooksu ja hommikuvõimlemisega. Seejärel suundusime Väike-Maarja Päästekooli harjutusväljakule, kus tegime päästehoones suitsusukeldumise harjutusi ja liiklusavariijärgseid tegevusi. Kustutasime tulekahju ja päästsime uppuja.

 

Laager lõppes võitjate autasustamisega akadeemia meenetega. Vaata pilte.

Autorid: Carmen Mossin, Stella Saksing