Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Outlook Siseveeb Õppematerjalid Opiq Moodle Sisene

Tantsupidu „Sillad“

6. november 2023 | Autor: Külliki Arjokesse

Suures suvises kuumuses toimusid 27. juunist kuni 2. juulini noorte tantsupeo “Sillad” proovid ning etendused Tallinnas erinevatel harjutusväljakutel ja Kalevi staadionil.

 

Meie kooli noored 9. klassi segarühmast Räpsukad ning neiduderühmast Patsikud olid osalised sillakaarte loomisel oma imeliste tantsudega lausa peatribüüni ees.

 

Need sillakaared andsid noortele võimaluse ühendada end millegagi, jõuda kellenigi, ületada takistusi:

* ühestantsimise maagia 8500 eakaaslasega;

* oma rühmakaaslastega tugevama sideme leidmise maagia;

* maagiline jõud ja jaks päikesekuuma kiuste ikka ja taas tantsumurule naasta.

Vaatamata pikkadele proovipäevadele ei jäänud olemata ühised õhtused jalutus- ja poeskäigud, kaardimängud, une-eelsed vestlusringid, väsimuspisarad ning lustiline rõkkav naer, kosutav uni…

Parimate liigijuhtide ja pealavastaja juhendamisel sündisid imelised liikumised ning kauneimad joonised väljakul, kus iga tantsija tajus oma kohalolu tähtsust ning ühtsust tervikuga.

 

AITÄH SULLE, ARMAS RÄPINA ÜHISGÜMNAASIUMI NOOR RAHVATANTSIJA!

AITÄH SULLE, ARMAS TOETAV LAPSEVANEM!

AITÄH SULLE, ARMAS EMME KÄTLIN!

AITÄH SULLE, ARMAS HELERI!

AITÄH SULLE, ARMAS KEN MARTEN!

AITÄH SULLE, ARMAS GERLIN!

 

Vaata pilte.

 

Poistekoor laulupeol

 

Räpina ÜG poistekooris laulis eelmisel õppeaastal 22 lauljat, kes valmistusid noorte laulpeoks “Püha on maa” terve aasta. Laulupeole Tallinnasse sõideti 30. juuni hommikul varavalges 18 lauljaga, sest neli poissi olid juba pealinnas ning harjutasid tantsupeoks.

 

Tallinnasse jõudes viisime oma kohvrid ja kotid Mahtra põhikooli ning kiirustasime lauluväljakule. Tutvusime lauluväljakuga ja tegime esimese ühispildi lauluisa Gustav Ernesaksa monumendi juures. Seejärel oligi aeg esimeseks ühiseks prooviks. Laulukaare all oli tore laulda, sest kõik laulud olid selged ja ümberringi laulis peale Räpina poiste mitu tuhat poissi üle Eesti. Oli päris võimas tunne!

 

Järgmine peaproov oli alles laupäeva õhtupoolikul ja poistel oli võimalus külastada mitmeid põnevaid kohti pealinnas ja sõita trammiga. Külastasime Skyparki, T1 vaateratast ja PROTO avastuskeskust. Kiire tiiru tegime Tallinna vanalinnas ja mere ääres, Noblessneris ning Lennusadamas.

 

Pühapäeval oli käes oodatud XIII noorte laulupidu „Püha on maa“, mis algas rongkäiguga Vabaduse väljakult. Väikese vihmasabina tõrjusime vihmakeepidega. Alguses tundus, et kõndida on ikka päris pikk tee. Kuid pealtvaatajate hõisetele vastates ja lehvitades, tundus rongkäik lauluväljakuni täitsa paraja pikkusega.

 

Lauluväljakule jõudes puhkasime ning peagi süttis laulupeotuli ja pidu oligi alanud.

Peale mudilaskooride esinemist pidid lavale tulema poistekoorid, kuid enne otsustas ilmataat panna poisid proovile: käis kõva pauk ja äikesepilvest tuleva vihmavalingu eest jooksid poisid esialgu kõik laululava alla vihmavarju. Laulupidu katkestati ning oodati vihma lõppu. Mõne minuti pärast oli pilv pea kohalt kadunud ja poisid saidki lavale. Poiste jalad lirtsusid, riided olid läbimärjad, aga T. Normani laul „Üle Maarjamaa“ tuli südamest ja hingest. Kaks korda tuli ettekandele Kadri Voorandi laul „Kõik on alles ees“. Eriti võimsalt kõlas A. Valkoneni laul „Las jääda ükski mets“, mille esitasid poisid koos meeskooridega. Saime selgeks „lainete“ tegemise. Üks poiss ütles peale esinemist: „See laulupidu jääb küll eluks ajaks meelde!“

 

Suur aitäh kõikidele tublidele poistekoori poistele ning meie toetajatele koolis ja kodudes!

Suur tänu Marko ema Baibale ja Robini ema Kristile, kes olid Tallinnas abiks!

Loodame, et Räpinas jätkub laulupoisse ka järgmisele laulupeole minekuks, mis toimub 2025. aastal Tallinnas.

 

Vaata pilte.