Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Office 365 Õppematerjalid Moodle Sisene

Tund Harri isa Taneliga

13. november 2020 | Autor: Marika Aruküla

11. novembril toimus 3. a klassis huvitav tund. Külla tuli Harri isa Tanel, kes on Värska päästekomandos päästetöötaja.

 

Harri isa rääkis oma tööst, mis ülesanded ja kohustused on päästjatel. Lisaks tulekahju kustutamisele peavad päästjad veel abistama hätta sattunud inimesi Peipsi järvelt, metsast, autodest või korteritest. Päästjad on abiks politseile, kiirabile ja ka piirivalvele.

 

Väga tähtis on oskus teha koostööd, sest seda teevad päästjad kogu aeg. Vahel on päästja töö väga raske ja ohtlik ning päästma peab ka öösel. Päästja peab olema väga heas füüsilises vormis ning seda kontrollitakse kehaliste katsetega.

 

Saime teda, et ühe tulekahju kustutamiseks kulub mitu tuletõrjeauto paagitäit vett ning põlema läinud rasva ei tohi veega kustutada.
Tulega tuleb olla ettevaatlik ja peab õppima ohtu ette nägema.
Isa Tanel hoiatas lapsi, et tulekahju korral ei tohi kunagi peitu pugeda, vaid peab kiiresti abi kutsuma ja majast väljuma.

 

 

Veel saime kuulda, et päästjatel on väga palju erinevaid abivahendeid ja isa Tanel lubas edaspidi kutsuda lapsi komandosse autode ning päästevahenditega tutvuma.

 

Harri isal oli kaasas oma tööriietus. Ta näitas, kui kiiresti peab päästja endale päästeülikonna selga panema, et kiirustada väljakutse korral abi andma. Isa Tanel sai sellega suurepäraselt hakkama, isegi alla 40 sekundi!

 

Õpilased kuulasid huviga ja tund möödus märkamatult. Tunni lõpus esitasid lapsed küsimusi. Lapsed arvasid, et päästjate töö on väga huvitav ja tähtis ning päästjad lausa supermehed.

 

Suur aitäh Harri isale põneva tunni eest!