Nutispordi vabariiklikud V meistrivõistlused

16. aprillil toimusid Nutispordi virtuaalselt vabariiklikud finaalvõistlused. Meie koolist osalesid Romio Tikka ja Alisa Burdina 7. a klassist ning Harri Talvik 2. a klassist.

 

Kokkuvõtteks saavutasid vabariiklikul matemaatikavõistlusel Romio 4. koha ja Alisa 7. koha ning Harri 4. koha.

 

Võistkondlikult saavutati midikarika võistlusel 5. koht.

 

Harri osales Tartu Ülikooli teaduskooli veebipõhisel matemaatikavõistlusel „Jänku-Juta“, mis oli 1.-3. klassi õpilastele ning sai diplomi. Kuna osalejaid oli sama tulemusega väga palju, siis kohti välja ei antud.

 

Suur aitäh tublidele matemaatikahuvilistele ja nende toetajatele!

Selgusid fotokonkursi võitjad

1.–4.  ja 5.–9. klassi fotosid hindasid õpilasesinduse liikmed, 10.–12. klassi omi aga õpetajad. Kuna algklassidest oli kõige rohkem osalejaid, siis anti välja ka kolm eripreemiat. Võitjatega võetakse ühendust.

 

1.–4.kl

I koht Nikita Põkka 4.a kl „Hommikune ja õhtune kevad”

II koht Madli Avarmaa 4.a kl „Koos on lõbusam”

III koht Miikael Loog 2.b kl „Esimene liblikas”,  Robin Sõukand 2.b kl „Hanede sõjavägi” ja Markus Miroljubov “Kevadõhtu”

 

Eripreemiad

Renata Ignašov 2.a kl “Kevadtorm”

Tanel Haamer 3. kl „Nöpsi kevadhaigutus”

Lauri Lundve 2.a kl

 

5.–9.kl

I koht Hanna-Marleen Oras „Linnuke oksal”

II koht Karina Kolosova 9.kl „Metsaalune ilu” ja Karola Kütmann 5.b kl „Päikeseloojang”

III koht Heleri Kruusamägi 8.a kl „Peidus poku” ja Andreas-Sten Paabo 5.b kl

 

10.–12.kl

I koht Jana Säinast „Kiirusta aeglaselt”

II koht Mailis-Heleen Maastik „Loodus ärkab”

III koht Tarvi Arbma „Turbakäkk”

Õpilasesinduse eriauhinna pälvis Amalia Belaš 10. klassist.

Fotokonkurss „Klõps! Kevad käes!“

Fotokonkursile saadeti 92 fotot. Aitäh kõigile osalejatele meeleolukate fotode eest!

Võitjad selguvad 23. aprillil.

 

Cordelia Liiv 6.a klassist saatis ka valvekaamera pildid, et näidata, kes käivad öösel tema maja juures (karu, ilves, metssead).

Suur tänu ka õpetajatele, kes oma pildid saatsid.

Nutimatemaatika vabariiklik võistlus

16. aprillil toimus vabariiklik nutimatemaatika võistlus.

Võistkonnas osalesid Romio Tikka ja Alisa Burdina 7.a klassist ning Harri Talvik 2.a klassist.

Romio ja Harri saavutasid 4. koha, Alisa 7. koha.

Meie kooli õpilaste võistkond kaitses edukalt Räpina ÜG midikarika 5. kohta.

Harri osales ka Tartu Ülikooli teaduskooli veebipõhisel matemaatikavõistlusel “Jänku-Juta”, mis oli 1.–3. klassi õpilastele, ning sai diplomi.

Täname tublisid nutimatemaatikuid!

Räpina ÜG õpilasesinduse presidendi mõtteid

Karantiin kui õpetaja

 

Viimasest koolipäevast on nüüdseks möödunud rohkem kui kuu aega. See aeg on olnud üsnagi huvitav ja alguses ka üllatavalt pingeline.

 

Päev, mil koolid suleti, oli meie jaoks kui taevakingitus, sest sellist asja ei juhtu just tihti, kui kool kinni pannakse. Tavaliselt oli tuletõrjeõppus see, mis lasi koolist varem tulema, aga see, mis nüüd toimuma hakkas, polnud mitte tuletõrjeõppus, vaid päris elu.

 

Alguses mõtlesime küll, et karantiin tähendab puhkust jne ning et õppimist ju nii kui nii ei toimu, kuna  õppimist anda ei tohi, kuid haridusministeeriumil olid teised plaanid.  Nii me siis alustasime, iga päev pandi õppimist ja meie siis õppisime. Nädala lõpuks oli pea õppimisest paks ja tuju oli koos vabadusega minema jalutanud. Julgen väita, et koduõppe esimene nädal oligi meie jaoks kõige raskem nädal.

 

Teisel nädalal oli juba asi lihtsam, sest õppimine tehti lihtsamaks, õppemahtu vähendati ja ka tuju oli natuke parem. Minu arvates oligi esimene nädal nn karastamiseks, teine oli juba tibake lihtsam ja arusaadavam. Edasi läks ainult lihtsamaks ja kiiremaks. Hakkasid toimuma konsultatsioonid ja saime õpetajatega rohkem ühendust. Algus oli raske ja harjumatu, kuid saime hakkama ja nüüd on õppimine nii õpetaja kui ka õpilase jaoks küllaltki mugavaks tehtud.

 

Arvan, et kogu see kodune õpe tuleb kõik meile tulevikus kasuks, sest ise õppides ja seoseid luues saame me edasises elus palju paremini hakkama. Julgeme küsida ja julgeme ka vastata.

 

Aga alati saab ka midagi paremaks muuta, nii ka praegu. Minu arvates võiks koolitöid rohkem siduda välise keskkonnaga, kuna praegu viibime me ilmselgelt liiga palju toas. Ülesanded võiksid olla rohkem loovad, sest siin toas olles võib tõesti hallitama minna. Õnneks on meil 11. klassis veel kehaline kasvatus, mis natukene arvestab õues liikumise sooviga, sest igapäevaselt peab vähemalt 45 minutit õues viibima ja midagi aktiivset tegema, kas jooksma, kõndima vms.

 

Aga siiski ei tohi me karantiini ajal rõõmsat meelt kaotada, liikuge rohkem väljas, kuna värske õhk loob alati hea tuju, olge perega koos, sest praegu ongi see aeg, mil saate nendega 24/7 koos olla. RÜG õpilasesindus proovib ka omalt poolt midagi välja mõelda, et meie rõõmus meel ei hääbuks. Meie tegevusi saate jälgida RÜG kodulehelt.

 

Seniks aga olge terved ja peske käsi!