Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Office 365 Outlook Õppematerjalid Moodle Sisene

10.-11.klassi õppereis Tallinnas

13. juuni 2022 | Autor: Triinu Laar

9. juunil toimus 10.-11. klassi õppereis Tallinnasse. Külastati A. H. Tammsaare muuseumi ja Rakett 69 teadusstuudiot.

 

Pärast kosutavat lõunasööki tehti ekskursioon Tallinna Ülikoolis.
Oli võimalik tutvuda erinevate õppehoonete ja õppimisvõimalustega. Suurt muljet avaldas Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi stuudiote mitmekesisus.

 

Seejärel suunduti Siseministeeriumi ja MTÜ Proovikivi korraldatud projektikonkursi “Koos suudame” lõpuüritusele ja kooliaasta lõpetamisele. Seal sai 10.-12. klasside kategoorias Tallinna Prantsuse Lütseumi kahe meeskonna kõrval parima võistlustöö auhinna meie kooli 10. klassi meeskond “Toidupatrull”, kuhu kuuluvad 10. klassi õpilased Heleri Kruusamägi, Reio Tootsman, Katariina Nagel ja Krettel Kivisaar.

 

Projekt valmis eesti keele tunni raames, kui ülesandeks oli leida üks ühiskonna või kogukonna probleem, mida lahendama soovitakse hakata. Siseministeeriumi asekantsler Raivo Küüt ütles auhindade üleandmisel oma inspireerivas kõnes: “Nii põhikooli- kui ka gümnaasiumiõpilasi puudutavad kogukondlikud ja ühiskondlikud probleemid ning nad on motiveeritud sellistele probleemidele koos kogukonnaga lahendusi leidma ja, mis peamine, neid ka ellu viima.” Konkursil osales 36 meeskonda üle Eesti 6.-9. ja 10.-12. klasside kategooriates.

 

Pärast auhindade jagamist ja esitluste kuulamist said noored ideekohvikus torti süüa ja enda püstitatud ühiskondlikule või kogukondlikule probleemile lahendusi pakkuda.

 

Suur tänu õpetajatele Kristi Talvikule, Kätlin Neimannile, Margit Mathiesenile ja Maire Alverile ning kooli juhtkonnale, kes aitasid õppereisi ette valmistada ja läbi viia! Bussisõitu toetas Põlvamaa Arenduskeskus. Vaata pilte.

 

Auhinnatud projekti videot saab vaadata siit.