Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Outlook Siseveeb Õppematerjalid Opiq Moodle Sisene

5.b klassi õppekäik Tartu Lodjakotta

29. september 2023 | Autor: Kai-Karell Narrusk

21. septembri hommikul kiirustas uudishimulikke õpilasi ja lapsevanemaid täis buss Tartu Lodjakoja poole. Bussisõit oli nõnda kiire, et olime suviselt soojas Tartus kohal oodatust varem ning saime veeta pooltunni päikseküllases linnaujulas. Meie tähelepanu köitsid mänguatraktsioonid ja erinevad treenimisvahendid. Ilmselt oleksime ujunudki, kuid selliseks võimaluseks polnud me valmistunud.

 

Pisike võimlemispaus andis energiat õppetegevusteks, mis toimusid nii maal kui ka veel. Maa peal õppisime kaardil võrdlema Eesti jõgesid nende pikkuse ja laiuse järgi ning järvi suuruse järgi. Kordasime üle ilmakaared ning kompassi kasutamise põhimõtted. Järgnes tempokas maastikumäng, kus sai rakendada teadmisi nii orienteerumisest kui ka jõgedest-järvedest.

Lodjakojas kuuldud faktid Peipsi, Võrtsjärve ja Emajõe kohta, leidsid kinnituse ka laeva pardal. Tõsiasi Emajõe aeglasest voolust ja voolusuunast, sai Jänese matkaraja kõrval kulgedes tunnetatud. Lisaks räägiti pardal põnevaid lugusid viikingitest, nende laevaehituse traditsioonidest ja laeva juhtimisest.

 

Õppetegevust väärtustab ja ilmestab püüd leida vastuseid lihtsatele küsimustele. Selle õppekäigu sügavamad arutelud keerlesid küsimuste üle “Miks jõgi voolab?” ja “Kuidas jõgi teab, kuhu poole minna?”

Meeleolukale õppekäigule järgnes lõbus kojusõit, mille ajal õpilased tegid õhinal plaane uuteks väljasõitudeks.