Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Office 365 Outlook Õppematerjalid Opiq Moodle Sisene

Algklasside teemanädal “Teraviljad”

6. detsember 2022 | Autor: Kai-Karell Narrusk

Inspireerituna kadripäeva traditsioonist soovida head viljaõnne, uurisime mitmete külaliste abil teraviljade olemust ja tähtsust nii loomade kui ka inimeste söögilaual.

 

Esmaspäeval oli meil külas Reine Koppel Eesti Taimekasvatuse Instituudist. Kuigi Reine peamine uurimisvaldkond on nisuaretus, jagas ta õpilastega oma laialdasi teadmisi kõigist Eestis kasvatatavatest teraviljadest.

 

Teisipäeval ootas meid Toivo Lees, kes tutvustas põhjalikumalt teraviljakasvatust enne elektrit ja kombaine. Saime vaadata mitmeid põllutööriistu ning vanu fotosid. Toivo Lees oli ette valmistanud muuseumitunni meie teemanädalat silmas pidades.

 

Kolmapäeval küpsetasid õpetaja Tiia Mäe juhendamisel viienda klassi tüdrukud kodunduse tundides meile küpsiseid ja präänikuid. Algklassiõpilased said maitsta täistera nisujahust, kaerahelvestest, rukki- ja tatrajahust küpsetisi. Õpetajate ja laste lemmikmaitseks osutus odrajahust jõuluküpsis. Kõik tervislikud küpsised valmisid Zerna Ökotalu toodetest ning neljapäeval oli talu perenaine Tiia Kokmann-Konsap õpilastega kohtumas. Ta tutvustas talus kasvatatavaid teravilju ning rääkis erinevate jahude ja helveste tootmisest.

 

Reedel võttis tiheda ja külalisterohke nädala kokku noorpõllumees Joosep Peetsalu. Joosepist sai põllumees juba seitsmendas klassis: kui klassikaaslastega käidi külastamas üht nisupõldu, jäid Joosepile mõned terad taskusse ning need pani ta hiljem kodus kasvama. Täna on ta Maaülikooli bakalaureusetaseme viimase aasta üliõpilane. Joosep näitas lühikesi videoid põllumehe argipäevast ning rääkis tehnikast pikalt ja põnevalt.

 

Senistest teemanädalatest mahtus jõuluootusaja algusesse toredat koostööd. Täname entusiastliku koostöö eest külalisi ja abilisi: Reine Koppel, Toivo Lees, Tiia Kokmann-Konsap, Joosep Peetsalu ja Tiia Mäe. Vaata pilte.