Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Outlook Siseveeb Õppematerjalid Opiq Moodle Sisene

Emakeelenädal

21. märts 2024 | Autor: Hele Aia

Seoses emakeelenädala üritustega kohtusid põhikooli õpilased 12. märtsil Räpina valla Keskraamatukogus Ketlin Priilinnaga, kes on meie lastekirjandusmaastikul tuntud ja lugejate poolt armastatud autor. 2005. aastal debüteerinuna on ta tänaseks välja andnud koguni üksteist lastele ja noortele suunatud kirjandusteost, lisaks romaane täiskasvanuile.

 

 

Ainetundides vaadati EKI sarja „Keelekillud“, mis näitas humoorikalt eesti keeles läbi ajaloo toimunud muutusi ning lahendati keeleviktoriini ülesandeid.

 

Algklasside emakeelenädala põhisündmus oli kohtumine Piret Pääriga lasteraamatukogus. Seni, kuni sa pole kohanud elukutselist jutuvestjat, on raske ette kujutada, et kellegi igapäevatöö ongi juttude ja lugude jutustamine. Kohtumine Piret Pääriga kinnitas, et kui seda tööd teha ilmekalt ja põnevate lugudega, siis kuulajatest puudust pole. Meie kooli õpilased moodustasid tänuväärse publiku, sest kuulati tähelepanelikult ning loodetavasti läks täide ka jutuvestja soov, et keegi kuuldud lugusid edasi jutustab.

 

Emakeelepäeva tähistati klassides erinevate õpitegevusega. 1.b klass arutles ühiselt loetud “Sipsiku” raamatu üle ja joonistas raamatu nimitegelast. Loetud raamatutest muljetasid ka 3. klassi õpilased. Klassiõpetajad Marika ja Anneli seadsid koolimaja koridoridesse temaatilise viktoriini, kus oli küsimusi kirjanike, raamatute, raamatutegelaste, aga ka õpitud keelereeglite kohta. Viktoriini sai läbida liikudes ja lahendada paaris.

 

Traditsioonilisel „Kauni käekirja“ konkursil osalesid 1.–6. klassi õpilased. Praegu on kirjatööd kõigile vaatamiseks ja hindamiseks veel üleval.

Loomulikult lauldi muusikatunnis ilusaid emakeelseid laule ja mängiti rahvapille.

Täname Evi Tiigimäed meeldiva koostöö eest. Vaata pilte.