Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Outlook Siseveeb Õppematerjalid Opiq Moodle Sisene

Erasmus+ õpirändel Itaalias

7. november 2023 | Autor: Maie Oper

5.–11. novembrini viibivad kaheksa üheksanda klassi õpilast ja kolm õpetajat õpirändel Itaalias, Cavaglias. 

 

Erasmus+ projekti teemaks on „Mets – meie maailma peegel“. Õpilased tutvuvad erinevate metsatüüpidega, metsamajandamisega, metsa elustikuga ning võimalustega metsi hoida ja säästa Itaalias, Slovakkias, Eestis, Prantsusmaal ja Tšehhis. Cavaglias toimub nende riikide õpilaste esimene kohtumine.

 

6. novembril tutvustati Instituto Comprensivo di Cavaglia põhikoolis oma maad ja kooli, mängiti rahvusvahelistes gruppides tutvumismänge. Kõik osalejad said kingituseks Erasmus+ logoga seljakoti.

 

 

7. november

Tänase matka käigus Alpi mäestikus Oasi Zegna looduskaitsealal 1390 meetri kõrgusel õppisid osalejad tundma sega- ja lehtmetsale iseloomulikku taimestikku ja loomastikku. Põnevust pakkusid erinevad kivimid, mida määrati ning õpiti tundma erinevates keeltes.

Hingematvalt kaunid vaated lummasid kümnekilomeetrisel rännakul kõiki matkajaid.

 

 

8. november

Külastasime Valle Elvo piirkonnas asuvat juustuvabrikut. Õpilastele tutvustati juustu tootmise protsessi ja näidati vabriku tootmisruume. Võimalus oli maitsta Dometta Ochieppo juustu.

Päeva teisel poolel jalutasime Biella vanalinnas, külastasime Palacco Gromo Losa kultuurikeskuse Itaalia stiilis aeda ja nautisime päikesepaistelist novembrikuu sügisilma.

 

 

9. november

Tutvusime 1200 meetri kõrgusel asuva Oropa pühamuga, mis on UNESCO kultuuripärandi nimekirjas. Itaalia õpilased tutvustasid Musta Madonna legendi ja kompleksi kuuluvaid hooneid, külastasime basiilikat, galeriid ja erinevaid näitusi.

 

Päeva teisel poolel uudistasime keskaegset küla 13. sajandist – Ricetto di Candelo. Sten ja Eleriin lugesid teistele talupojakultuuri tutvustavat ingliskeelset infot. Saime teada, et hästi säilinud hoonetes hoidsid ümberkaudsed talupojad oma toiduvarusid ning vajadusel varjusid vaenlase eest.

 

 

10. november

Reedel tegime kokkuvõtte nädala jooksul toimunust. Õpilased mängisid valikvastustega mälumängu rahvusvahelistes rühmades. Võitis rühm, kus osales Vesse Ranno Veskimeister.

Õhtusel lõpupeol anti osalejatele pidulikult üle Erasmus+ tunnistused, maitsti Itaalia rahvustoite ja tantsiti ühiselt südaööni.