Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Outlook Siseveeb Õppematerjalid Opiq Moodle Sisene

„Liitreaalsus-3D“ projektikohtumine Leedus, Šiauliais

6. juuni 2022 | Autor: Marina Soidla

30. maist kuni 3. juunini 2022 toimus Leedus Šiauliais Erasmus + projekti „Liitreaalsus-3D“ osalevate koolimeeskondade viies kohtumine.

 

Räpina Ühisgümnaasiumi osavõtjad olid seekord Olav Pihlapuu, Marina Soidla ja Irmen Nagelmaa.

Koostöökohtumise teemaks oli „Erinevate liitreaalsuse tehnoloogiate kasutamine õpetamisel“.

 

Lisaks Eesti õpetajatele osalesid projektis õpetajad Türgist, Itaaliast ja Põhja-Makedooniast. Võõrustajaks oli Leedu Meskuiciai Gümnaasium.

 

Tutvusime kooliga, tegutsesime ühistes temaatilistes töötubades, kohtusime omavalitsuse esindajatega. Projekt pakkus võimaluse osa saada Leedu ajaloost, kultuurist ning nautida kaunist loodust. Šiauliais külastasime Ruta šokolaadivabriku muuseumi, tutvusime balti hõimude ajalooga interaktiivses keskuses Balts’ Road. Külastasime kuulsat Ristimäge ning Kura säärel asuvat Leedu kõige läänepoolsemat asulat Nidat, mis on ümbritsetud kõrgetest maalilistest liivaluidetest ning kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse.

 

Meeldejäävad olid Leedu suurvürstide residentsi – Trakai linnuse külastus ning jalutuskäik Vilniuse imekauni arhitektuuriga hubases vanalinnas.

 

Põnevaimaks kogemuseks oli tutvumine Vilniuse Ülikooli Šiauliai Akadeemia teaduskeskusega STEAM Center. Keskus loodi teadlaste, omavalitsuse, ettevõtjate ning haridusministeeriumi koostööna 2021. aastal. Keskuse loomise tingis kasvav vajadus kvalifitseeritud spetsialistide järele, vähene huvi loodusteadustega seotud erialade vastu, vajadus hariduslike uuenduste järele ning Leedu õpilaste madalad tulemused rahvusvahelistel õpilaskonkurssidel ja PISA testides. Aastaks 2023 peaks Leedus sarnaseid metoodilisi keskusi olema 15 ringis.

 

Teaduskeskuse moodsa tehnoloogiaga laborites on õpilastele loodud tingimused eksperimentaalseteks uuringuteks füüsika, keemia, bioloogia, matemaatika, informaatika, tehnoloogia ja loovtegevuste alal. On võimalus iseseisvalt sooritada teste ja katseid, osaleda uurimistegevuses, valmistuda olümpiaadideks ja eksamiteks, kohtuda teadlaste ja ettevõtjatega. Keskus pakub arendavaid võimalusi koolivälise tegevusena, kuid annab ka võimaluse õppekavast lähtudes läbi viia vastavateemalisi õppetunde.

 

Kohtumine Leedus oli viimane viie mooduliga õpetajate koostööprojektist.

Vaata pilte.