Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Office 365 Õppematerjalid Moodle Sisene

Noortekohtumine Räpinas

16. september 2021 | Autor: Külliki Arjokesse

26. augustil alustasid Kohtla-Järve Järve Kooli 8. klassi õpilased pikka sõitu Räpinasse, kus ootasid neid ees Räpina Ühisgümnaasiumi 8.a klassi noored. Projekt NoKo lõppvaatus sai alguse.

 

 

Kolm päeva möödusid kiirelt ja toimekalt. Räpina ja Järve Kooli noored sättisid ennast sisse  Räpina Ühisgümnaasiumi kahes klassis. Kohe alguses toimus tutvumine ja köögitoimkondadesse jagunemine. Kolmel päeval vastutas iga toidukorra eest üks meeskond.

 

Samad meeskonnad käisid mööda Räpinat orienteerumas ja kohtumise lõpus panid pead kokku, et analüüsida, kuidas läks. Lisaks seiklesime mööda Põlvamaad, külastasime Värska Talumuuseumi ja Piusa Külastuskeskust. Uurisime, kuidas näeb välja Eesti – Vene piir kagu poolt vaadatuna, saime katsuda, kas Lüübnitsa kandis on Peipsi järve vesi sama temperatuuriga nagu Ida-Virumaal Kauksis.

 

Kõik osalejad tõdesid, et selliseid projekte on rohkem vaja. Noortel on vaja julgust suhelda, ise teha ja avastada, ise vastutada oma valikute eest ja ise oma soove täide viia, ise kontakte luua ja neid hoida, ise julgelt silmast silma suhelda ja öelda: „Tere, siin olen mina!“