Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Office 365 Õppematerjalid Moodle Sisene

Räpina valla õpilaste ja õpetajate tunnustamine emakeelepäeval

18. märts 2021 | Autor: Annika Šturmov

Räpina vallal on traditsioon tunnustada Räpina valla haridusasutuste silmapaistvamaid õpilasi ja õpetajaid tavaliselt vabariigi aastapäeval. Arvestades aga käesoleval aastal kehtivaid kogunemispiiranguid ning nende järk-järgulist rangemaks muutumist, jäi käesoleval aastal ära pidulik tunnustusõhtu kontsert-aktusega vabariigi aastapäeval.

 

Kontsert-aktus loodeti korraldada emakeelepäeva puhul 15. märtsil, kuid piirangute püsimisel tuli ära jätta ka see pidulik üritus.

 

Tänavu toimus silmapaistvate õpilaste ja õpetajate tunnustamine ebatavalisel moel. Viluste Põhikooli töökas ja loominguline kollektiiv valmistas kontsert-aktuse ette video kujul, mis edastati kõikidele Räpina valla haridusasutustele. Tublid tunnustatavad saavad käesoleval aastal endale kingituseks päevakohase sissekirjutusega Aare Olanderi raamatu „Põlvamaa kadunud vaated“.

 

Teos tutvustab kõrvuti olnud ja olevaid Põlvamaa vaateid läbi maakonna kolme ajalooliselt olulisima asula – Võõpsu, Räpina ja Põlva. 20. sajandi algul, enne I maailmasõda oli Põlva maakonna suurim ja elavaim asula Võõpsu, 1920. aastail sai suurimaks Räpina ning 1950. aastail oli kord Põlva käes. Raamat annab huvitava vaate Põlva maakonnale, kõrvutades kunagi olnut ja praegu olevat. Kingitus toimetati kõikide tunnustatavateni turvalisel moel haridusasutuse kaudu.

 

Käesoleval, 2021. aastal tunnustati tublide tulemuste ja Räpina valla haridusasutustes särasilmil tehtavate igapäevaste pingutuste eest järgmisi õpilasi ja õpetajaid:

 

Räpina Ühisgümnaasium: õpilased Eric Justin Jõks, Oskar Johannes Laht, Lemme Liin, Kerten Matto, Mikk Mälberg, Raian Pung, Lenna Haamer, Katariina Nagel, Adele Punnek, Reio Tootsman, Pilleriin Sillakivi, Emma-Eliise Talviste ning õpetajad Karin Tuul ja Maire Alver.

Viluste Põhikool: õpilased Karl-Kristjan Ilus, Maarit Mjagkov, Madli Ann Paju, Roden Riiu, Hans Šlik, Kevin Vissel ning õpetaja Hiie Matto.

Ruusa Põhikool: õpilased Renar Preeden ja Äleks Liblik ning õpetaja Anna Simga.

Mehikoorma Põhikool: õpilane Säde Reet Posti ja õpetaja Anne Konsap.

Räpina Lasteaed Vikerkaar: õpetajad Jaanika Rämson ja Natalia Asi.

Veriora Lasteaed Õnneseen: õpetaja abi Urve Ilves.

Räpina Spordikool: õppurid Harri Mähar ja Kristin-Johanna Silla ning treener Vanessa Rätsep.

Räpina Muusikakool: õppurid Georg Neimann, Gete-Ly Vija ning õpetaja Brita Reinmann.

 

Palju õnne ja edasipüüdlemisrõõmu kõikidele meie eeskujudele!

 

Räpina valla tublide õpilaste ja õpetajate emakeelepäeva tunnustustusürituse video: https://www.youtube.com/watch?v=r1Z6E11roNc

 

Viluste Põhikooli kollektiivi kokku pandud kontsert-aktuse videos astusid üles Veriora Lasteaed Õnneseen, juhendajad Karin Koltsov, Maarika Alvela ja Heli Aia; tantsurühm Väike Vingerdi, juhendaja Esta Sokman; tantsurühm Tantsurõõmuke ja tantsurühm Tantsurõõm, juhendaja Krista Salf; Teisipäevamuusika, juhendaja Kersti Juurma ning ansambel, juhendajad Ruta Vesti ja Kersti Juurma. Videoesitlus jutustab sellel aastal Eestimaa haridusest ja hariduse lugudest läbi aegade. Kõiki tublisid õpilasi ja õpetajaid iseloomustavad tekstid kandis videos ette Viluste Põhikooli emakeele ja kirjanduse õpetaja Joonas Vatter.

 

Suur tänu esinejatele ja juhendajatele, ebatavalistes oludes meeleoluka videojäädvustuse idee ja teostuse eest Viluste Põhikooli direktorile Kersti Juurmale ning õpetajatele Einar Raudkepp, Joonas Vatter ja Heili Ahelik!

 

Anu-Cristine Tokko
haridus- ja noorsootööspetsialist
Räpina Vallavalitsus