Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Outlook Siseveeb Õppematerjalid Opiq Moodle Sisene

Sisekaitselaager Paikuse õppekeskuses

1. aprill 2024 | Autor: Karin Tuul

26. ja 27. märtsil toimus 10. klassi sisekaitseõpilastele laager Paikuse õppekeskuses. Koos Räpina ÜG õpilastega olid Paikusel ka õpilased Jõhvist.

 

Esimesel päeval toimus riviõppus ning tehti läbi vastuvõtukatsed Sisekaitseakadeemiasse. Õpiti võtma sündmuskohalt sõrme- ja jalatsijälgi ning tehti selgeks relvade kasutamise ohutustehnika. Vahepausiks oli politsei- ja piirivalveteemaline mäng Kahoot`is.

 

Õhtu lõppes võistlusmänguga rühmades, kus tuli kasutada kõiki päeva jooksul saadud uusi teadmisi: analüüsida juhtunut, leida asitõendeid ja võtta sõrmejälgi. Koos koostati plakat teemal „Milline on tubli politseinik?“.

 

Teine päev algas varahommikuse jooksuga. Õpiti kasutama märulipolitsei varustust ja tegutsema ühtse rühmana. Järgnes enesekaitsetund. Peale lõunat tehti läbi rollimängud, kus õpilased said kehastuda patrullpolitseinikeks. Ülesandeks oli lahendada peretüli ja korrale kutsuda lärmav seltskond bussijaamas. Veel said õpilased võimaluse lasketiirus laskmist proovida. Laager lõppes tagasiside küsimustike täitmisega ja parimate tunnustamisega. Räpina ÜG õpilastest said tunnustuse Karoliis, Kätryn, Marleen, Tambet, Aleks, Richard, Mihkel Toomas ja Daniil.

 

Kahe päeva jooksul said õpilased tunda end tõeliste Sisekaitseakadeemia kadettidena, tehes läbi füüsiliselt ja vaimselt keerukaid ülesandeid. Lisaks sellele said nad maitsta sööklas pakutavaid toite ja puhata ühiselamus.

 

Õpilastega oli kaasas klassijuhataja Karin Tuul. Vaata pilte.