Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Outlook Siseveeb Õppematerjalid Opiq Moodle Sisene

Veeohutus Räpina paisjärve ääres

23. mai 2023 | Autor: Kristi Talvik

17. mail käisid 5.a ja 5.b klassi õpilased Räpina paisjärve ääres, kus Räpina Päästekomando meeskond viis läbi veeohutusalase koolituse.

 

Õpilastega arutati, millised ohud võivad tekkida veekogu ääres viibides ning praktiliste tegevuste abil näidati, kuidas peab ohu korral käituma. Õpilased jagati kolme rühma ning kõik lapsed said proovida päästevesti kiiret selga panemist, päästerõnga ja viskeliini vette viskamist ning joatoruga täpsuslaskmist, proovides distantsilt pallile pihta saada.

 

Lisaks toimus ka demonstratsioon, kuidas päästa hädasolijat vees, mille käigus said õpilased ühise jõuga päästjad koos kannatanuga kaldale tõmmata. Ürituse tippsündmuseks oli õpilastel võimalik ise päästjate toel proovida, kui kerge või raske on täissurvevoolikuga vett lasta.

 

Programmi lõppedes lastel silmad särasid ja nii mõnigi õpilane mõtles, et oleks huvi ka endal hakata vabatahtlikuks või elukutseliseks päästjaks.

 

Soovime tänada toreda päeva eest Räpina Päästekomando meeskonda: Veikot, Taunot, Tanelit, Oliveri ja vabatahtlikku päästjat Emma-Eliset. Vaata pilte.