Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Office 365 Outlook Õppematerjalid Opiq Moodle Sisene

Võru keele nädal

15. november 2022 | Autor: Maire Alver

Sellel aastal oli meil võru keele nädala külaliseks Triinu Laan, kes töötab Võru Instituudis. Lisaks aktiivsele võru keele ja kultuuriga tegelemisele on ta kirjutanud võrukeelseid lasteraamatuid ja on Tartu Maailmaülikooli projektijuht.

 

Gümnasistidele tutvustas Triinu Laan kultuurikorraldaja töid-tegemisi ja Tartu Maailmaülikooli. Tartu Maailmaülikool on kogukonna-akadeemia tüüpi sündmuste sari, mis toimub Lõuna-Eestis ja on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

 

Kohtumisel 5.a, b ja 6. klassi õpilastega tutvustas Triinu Laan oma võrukeelseid lasteraamatuid. Rääkis oma raamatute tegelaste prototüüpidest ning luges ette katkendeid raamatutest „Krutskiline tita. Päähäkääntäv tita“ ja „Luukere Juhani juhtumised“. Saime teada, et nende raamatute illustraator on Marja-Liisa Plats, kes on meie kooli vilistlane. Kohtumise lõpus voltisid õpilased endale Eesti, Läti ja Leedu koostööprojekti „Miniraamatud lastele Balti autoritelt“ raames valminud Triinu Laane miniraamatu „Väike Rebo on rikas“.

 

Eesti keele ja kirjanduse tundides mängisime võrukeelsete sõnade tundmise “Kuldvillakut”.

 

Kuulasime lugusid Piret Raua võru keelde tõlgitud lasteraamatust „Printsess Luluu ja härra Kere“ („Kuningatütär Luluu ja herr Kere“). Lasksime robotil ette lugeda Umma Lehte ja tõlkemasinal tõlkida eesti keeles kirjutatud teksti võru keelde. Võtsime osa võru keelt ja kultuuri tutvustavast viktoriinist „Tark ku tarõpõrss“.

 

Täname Evi Tiigimäed Räpina Linna Keskraamatukogust meeldiva koostöö eest!