Facebook Tunniplaan Toidumenüü Stuudium Outlook Siseveeb Õppematerjalid Opiq Moodle Sisene

XXVIII laulu- ja XXI tantsupidu “Iseoma” kutsub osalema

22. märts 2024 | Autor: Hele Aia

17. märtsil toimus Võru Kesklinna Koolis 2025. aasta üldtantsupeo esimene repertuaariseminar. Traditsiooniline ühine tantsuõppimine annab tantsuõpetajatele võimaluse enne pingelist ettevalmistusperioodi omavahel kokku saada, kohtuda peo liigijuhtide, lavastajate ja tantsuloojatega ning teha tutvust peol esitamisele tulevate tantsudega.

 

Tuleva aasta suurpidu on ülesehituselt erinev kõikidest eelmistest. Kui varasemalt on täitnud tantsuväljaku oma tantsudega üleriigilised rühmaliigid, siis sel korral on tegevus valdavalt regioonipõhine. Kogu Eesti on jaotatud kaheksaks piirkonnaks, kes kõik tulevad järgemööda platsile oma eriilmeliste tantsuseadetega, eristuvate rahvarõivastega ning annavad edasi oma paikkonna pärimuslikku eripära.

 

Põlva- ja Võrumaa moodustavad Kagukandi ning peol saavad õiguse osaleda täiskasvanute ja laste segarühmad ning pererühmad. Ootame tantsima laste ja täiskasvanute segapaare.

Räpina Ühisgümnaasiumi pererühm asub teele teise suurpeo poole. Oleme taas ainus pererühm Põlvamaalt. Repertuaariseminaril osalenud pererühma tantsijad Ethlyn ja Joel said uue tantsu õppimisega väga hästi hakkama ning kutsuvad huvilisi pererühma vahva seltskonnaga liituma.