25. jaanuaril toimus keemiaolümpiaadi piirkondlik voor.
Meie koolist saavutas I koha 10. klassi õpilane Harri Mähar.
25. jaanuaril toimus keemiaolümpiaadi piirkondlik voor.
Meie koolist saavutas I koha 10. klassi õpilane Harri Mähar.
18. jaanuaril toimus 67. füüsikaolümpiaadi piirkondlik voor.
Meie koolist saavutasid auhinnalisi kohti järgmised õpilased:
Harri Mähar – I koht
Kevin Paul Talviste – I koht
Räpina valla kultuurikeskuses laupäeva õhtul toimunud tänuüritusel pälvisid hariduse ja noorsootöö valdkonna kollektiivi preemia laulu- ja tantsupeol „Minu arm“ osalenud Räpina ühisgümnaasiumi kolme koori lauljad ning nelja tantsurühma tantsijad ning nende juhendajad Anu Silm, Marika Aruküla, Riina Tamm, Evi Tamm, Külliki Arjokesse ja Margit Mathiesen.
Hariduse ja noorsootöö valdkonna täiskasvanu preemia pälvis õpetaja Aira Meitus, kelle õpilased on saavutanud väga häid tulemusi nii riigieksamitel, rahvusvahelistel eksamitel kui ka olümpiaadidel.
Kultuuri- ja spordivaldkonna täiskasvanu preemia pälvis õpetaja Marika Aruküla, kes on aastakümneid pidanud oma südameasjaks edendada ja propageerida Räpinas poiste laulu.
Kultuuri- ja spordivaldkonna aasta noor on 10. klassi õpilane Markus Kriiskütt, kes kuulub Eesti vabamaadluse koondisesse ning on saavutanud nii siseriiklikel kui ka rahvusvahelistel võistlustel häid tulemusi.
Palju õnne kõigile laureaatidele!
18. jaanuaril Tallinnas toimunud Klubide Karika 1. etapil saavutas Keneth Jõks 2. koha ja Karola Küttmann 6. koha.
Põlva maakonna koolinoorte võistlus „Osavaim korvpallur“ 2020 Räpinas. Tulemused.
Mitte ainult muinasjuttudes, vaid ka päriselus sünnib imesid. 16. jaanuaril oli meil võimalus külastada riigikogu.
Meie kandi riigikogu liige Tiit Kala, keda me kutsusime klassi inimeseõpetuse tundi esinema, leidis, et seda on parim viis teha Toompeal. Reis ise oli riigikoguliikme kingitus lastele.
Nägime palju ja kohtusime mitmete inimestega.
Õpilaste igati positiivne hoiak, huvi ja tänulikkus on parim tänu vastuvõtjatele.
14. jaanuaril toimus IV keemia õpikoda, mille teemaks oli fotograafia. Õpikojas said õpilased tutvuda fotograafia erinevate meetoditega ning kasutada saadud teadmisi töötava fotopaberi loomiseks.
Nad valmistasid valgustundliku fotopaberi, kandsid sellele kujutise, valgustasid paberit UV-valgusega ning hiljem fikseerisid saadud kujutise. Vaata pilte.
SA Archimedese konkursi tulemusena valmis õpetajate õpirännete kogemustest pajatav e-raamat „Õpiränne Euroopasse ja tagasi“ . Räpina Ühisgümnaasiumi õpetaja Aira Meitus, kes osales 2017. a õpirände koolitusel “Teaching in a 21st Century School” Portugalis, räägib oma kogemusest artiklis “Riskijulgus murdis rutiini” lk 93. Inspireerivaid lood e-raamatust ja PDF-formaadis raamat.