Taevaskojas

25. mail käis 2.a klass õppekäigul Taevaskojas. Tegime koos giidiga matkaringi Väikeses ja Suures Taevaskojas.

 

Imetlesime liivakivipaljandeid, lapsed kinnistasid teadmisi loodusõpetuse tundides õpitud taimedest ja said juurde uusi teadmisi. Väga mõnus oli näksida vitamiinirohket jänesekapsast, julgemad proovisid ka kuusevõrseid. Põnevad olid giidi poolt räägitud rahvapärimused- legendid.

 

Saime aimu looduse imepärasest jõust maastiku kujundamisel ning vaatasime-arutasime, millised on tagajärjed, kui inimene sellesse protsessi on sekkunud.

 

Loomulikult ei puudunud ka piknik. Kuna ilm oli ka väga soe, sai enda nägu ja käsi värskendada jaheda allikaveega.

 

Oli väga tore päev ja aitäh Lenna-Ly ning Antoni emadele, kes meiega kaasa said tulla!
Vaata pilte.

11. klassi õpilased päästelaagris

11. klassi õpilased käisid 24.–25. mail sisekaitsekursuse raames Väike-Maarjas päästelaagris. Meie juhendaja oli Põlva päästeameti töötaja Joonas Poom.

 

Päästelaagri esimesel päeval tutvusime esmaabi andmisega, praktilise elustamisega ja lisaks tutvustati ka päästjate varustust. Päev lõppes meeskondliku teatevõistlustega, kus üks Räpina Ühisgümnaasiumi võistkond saavutas 1. koha.

 

Teine päev algas hommikuvõimlemise ja jooksuga. Järgmiseks said õpilased proovida suitsusukeldumist. Päeva teises pooles toimusid tegevustöötoad: tulekahju kustutamine, liiklusavarii ja varingujärgsed päästetegevused.

 

Laager lõppes võistluste võitjate autasustamisega. Lisaks Räpina Ühisgümnaasiumi õpilastele võtsid laagrist osa ka Rakvere ja Võnnu koolinoored.

 

9. klassi tutipäev

26. mail toimus aulas aktus, kus õppejuht Maie Oper meenutas üheksandikele vahvaid seiku koolielust ning soovis edu eksamiteks.

 

Lasteaialapsed Grettel Talv ja Eimi Otsing laulsid laulu „Sulle – mulle“.

4. kl ansambel esitas õpetliku laulu laiskusest ning 3. klassi ansambel ilusast kevadest.

5. klassi Tantsutirtsud kutsusid  9. klassi tantsima tantsu „Minuga nüüd tantsi sa“.

 

Kaheksandike soovidena kõlasid järgmised luuleread:

Me omaltpoolt soovime, et sa

õpiksid tegema siis, kui ei taha

ja leppima siis, kui ei saa.

Õpi nägema siis, kui on pime

ja kuulma ning kuulama ka.

Õpi naerma siis, kui on valus

ja uskuma siis, kui ei tea.

Õpi andma, kui keegi ei palu

ja minema siis, kui ei pea.

Õpi jätkama valitud radu

ja vabanda, kui sa teed vea.

Õpi olema nii, et on rahu

ja elama nii et on hea.

 

Vahetekste lugesid Sandra Kahu, Meryl Talv ja Andre Hansen.

 

Aktus lõppes 9. klassi lustliku lauluga ning seejärel kõlaski neile viimane koolikell. Vaata pilte.

Hariv õppepäev AHHAA-s

Kas teate, milline aine on kõige suurema tihedusega või kuidas tekivad lained või mis on pindpinevus?

 

Seda kõike said teada 4.b klassi õpilased 18. mail, kui külastasid Teaduskeskus AHHAA õppeprogrammi „Vesi“. Õpilaste jaoks oli päev täis põnevaid tegevusi: praktilised ülesanded vaheldusid uurimuslike ülesannetega ning elamusterohke teadusteatriga.

 

Pärast õppeprogrammi oli õpilastel võimalus mõnusalt aega veeta Teaduskeskuse eksponaatidega ning neid katsetada. Vaata pilte.

Räpina Ühisgümnaasiumi Erasmus+ projekti „Liitreaalsus -3D“ kohtumine

9.–13. maini toimus Räpina Ühisgümnaasiumis Erasmus+ projekti „Liitreaalsus -3D“ kohtumine. Kooli külastasid projektipartnerid Leedust, Makedooniast, Türgist ja Itaaliast.

 

Tutvustasime Eestit, Räpina valda ja oma kooli. Uurisime, kuidas kasutada liitreaalsust õpetamisel. Külastasime kauneid looduslikke vaatamisväärsusi, Räpina vallavalitsust, Räpina Loomemaja, OÜ Varolat, Räpina Noortekeskust, TÜ Delta maja.

 

Nädala korraldamisel lõid kaasa 17 õpetajat ja töötajat. Täname Meeri Ivanovi, Annika Šturmovit, Aira Meitust, Marina Soidlat, Anneli Rahaseppa, Marika Ääremaad, Tiiu Kõllit, Kristi Talvikut, Kätlin Neimanni, Karin Tuult, Hele Aiat, Toni Tamme, Ahti Vasserit, Egne Kindsigot ja Maie Operit nende panuse eest Erasmus+ nädala õnnestumisel.

 

Olulise panuse andsid õpilasfirma, 1.a, 7.a, 8.b ja 10. kl õpilased.

 

Täname ettevõtteid ja asutusi:

Kurmet Karsna – MTÜ TÜMM

Enel Liin ja Merili Vahesaar – Räpina vallavalitsus

Enn Ipsberg – FIE Enn Ipsberg

Laura Poltan – OÜ Teilmaa

Kersti Purge – Koduköök Uueskuues

Kristel Zovo- Räpina Noortekeskus

Toomas Heering – OÜ Varola

Madis Vasser ja Marianne Liiv – TÜ Arvutiteaduste Instituut

Raul Ploom – Hotell Dorpat

Maie Sirel – Räpina Hotell

Eero Lagle – Hotell Metropol

Ave Samsonova – Nomadresto

 

Projekti koordinaator Irmen Nagelmaa

6.b klass KIK programmi raames Karula rahvuspargi külastuskeskuses Peräjärves

20. mail käis 6.b klass KIK programmi raames Karula rahvuspargi külastuskeskuses Peräjärve ääres matkamas. Tutvusime järve looduskooslustega, uurisime erinevaid metsatüüpe.

 

Nägime haruldasi loomi ja taimi ning kuulsime põnevaid lugusid nendes metsades kunagi elanud metsavendadest. Matk pakkus nii kehalist aktiivsust, silmailu kui ka uusi teadmisi loodusest. Oli väga tore ja meeldejääv!

Robootikaringi ehitised

 

Robootikaringi 1.–4. klassi lapsed ehitasid erinevaid ja huvitavaid roboteid. Kõige rohkem meeldivad robootikaringi õpilastele uued Spike Prime ja Essentials robotid.

 

Robootikaringis oleme korraldanud robotite sumomaadlust, kus õpilased ehitavad endale võistlusroboti ning proovitakse vastast ringist välja suruda. Samuti oleme teinud võistlusi, näiteks kiireim roboti ehitaja, robotite kiirendusvõistlus ja muid väiksemaid võistlusi.

1.a klassi loodusesõbrad matkarajal

24. mail seiklesid 1.a klassi poisid ja tüdrukud KIK-programmi raames Kiidjärvel RMK Roiupalu matkarajal. Läbisime 3,2 km matkaraja Ahja jõe kaldapealses segametsas.

 

Ilm soosis meie matka: lõõskavast päikesest hoolimata oli metsas mõnusalt jahe ja rada kuiv. Kõndisime kõrgel jõekaldal ja laskusime alla orgu. Matkasime 3-liikmelistes rühmades ja täitsime töölehe ülesandeid.

 

Vaatlesime taimi, kuulasime loodushääli, mängisime tähelepanumängu ning uurisime infotahvleid.

 

Aitäh Grete ema Gerda, Robini ema Kati, Kärt Eliise ema Kairi, Sten-Eeriku ema Mari-Liis ja Joeli vanaema Urve, et meiega loodusesse kaasa tulite ja õppimisel abistasite.

 

Oli mõnus ja tegus õuesõppe- ja matkapäev.

Pilte tegid Kati Möller ja Hele Aia. Vaata pilte.

4.a klass AHHAA teaduskeskuses

17. mail külastasid 4.a klassi õpilased KIK-programmi raames Tartus AHHAA teaduskeskust, kus toimus õppepäev teemal „Vesi“.

 

Esmalt tutvustati meile päevakava ja reegleid. Seejärel jaotati õpilased rühmadesse. Esimene ülesanne oli uurida teaduskeskuse saalis eksponaate ja vastata küsimustele, mis olid töölehtedel.

 

 

Täidetud töölehega läksid rühmad vastama ja said tagasiside kohe AHHAA- õpetajatelt, mis oli õige vastus. Uuriti Punase mere elusorganisme, veekeerise silindrit, mulle mullitorudes, laineid, udukardinat jne.

 

Teine õppeosa oli teadusteater, mis oli samuti veeteemaline. Teadusteatris korraldati väga põnevaid katseid vee, hapniku, vesiniku, lämmastiku ja teiste ainetega. Mitmel korral pidi lausa kõrvad kinni panema, sest mitu katset lõppes kõva pauguga. Õpilased said teadmisi nii keemia- kui füüsikanähtuste kohta.

 

Kolmas osa õppest oli töötuba, kus õpilased pidid katse abil leidma selleks valitud vedelike ja esemete tiheduse. Kõik rühmad pidid katseklaasi tegema kihilise samba, mis koosnes erinevatest värvilistest vedelikest. Rühmatöö õnnestus kõikidel. Seejärel tehti kokkuvõte õppepäevast.

 

Kõige põnevam ja oodatum osa oli õpilastele ise AHHAA-keskuses katsetada ja uurida.

Oli väga põnev ja sisukas õppepäev.

 

Suur aitäh meie juhendajatele Andresele ja Rasmusele AHHAA-keskusest ning Ainari emale, kes meiega saatjana kaasas oli! Vaata pilte.