Koolitus

28. oktoobril oli Räpina Ühisgümnaasiumi 9. ja 10. klasside õpilastel võimalik osaleda tele- ja raadioajakirjanik Märt Treieri riskikäitumise koolitusel „Georgi ja Kaspari lugu“.

 

Koolituse eesmärgiks oli toetada riikliku õppekava läbiva teema „Tervis ja ohutus“ käsitlemist.

Räpina Ühisgümnaasiumi õpilased ja õpetajad toovad liitreaalsuse õppetöösse

Alates septembrikuust osaleb Räpina Ühisgümnaasium Euroopa koolide koostööprojektis „Liitreaalsus“ (ingl. keeles „Augmented Reality“)

Liitreaalsus on kombinatsioon reaalsest ja virtuaalsest keskkonnast. See võimaldab pakkuda õpilastele reaalse eluga sarnaseid olukordi koolitunnis, kasutades selleks uusimaid tehnoloogilisi võimalusi.

Projekti kaudu tahetakse õppida rakendama liit- ja virtuaalreaalsuse vahendeid õpetamisel ja õppimisel. Näitena võib tuua 3D prille, 3D printerit, erinevaid nutikaid interneti rakendusi.

 

Liitreaalsuse projektis osaleb viis kooli üle Euroopa:

1. Juhtpartner on Türgis, Istanbulis tehnilisi erialasid õpetav Anatoli kõrgem kutsekool

EYUP IMKB MESLEKI VE TEKNIK ANADOLU LISESI

2. Itaalias Bernalda Ferrandina kutsekool, kus õpetatakse tehnilisi ja turismindusega seotud erialasid ISTITUTO ISTRUZIONE SUPERIORE BERNALDA FERRANDINA

3. Põhja-Makedoonia Vabariigis „7.märtsi“ Gümnaasium“
Second Gymnasium “7 Marsi”

4. Leedus Šiauliu Meskuiciu Gümnaasium

Siauliu r. Meskuiciu gimnazija

5. Eestis Räpina Ühisgümnaasium

 

Projekti rahastab SA Archimedes  Erasmus+ programmi Põhimeede 2, koolidevaheline strateegilise koostöö raames.

Projekt lõpeb 2022. a augustis.

 

Irmen Nagelmaa
Räpina Ühisgümnaasiumi õppekvaliteedi juht

 

Osalemine e-külalistunnis

27. oktoobril osalesid 7.b klassi õpilased e-külalistunnis “Kas Sa oled kohtunud bottide ja trollidega?”.

 

Informatsiooni paljususe kasvades on üha olulisem inimeste oskus sõeluda usaldusväärse teabe seast välja ebausaldusväärne.
Informatsioonil on suur võim ning mõnikord kasutatakse seda ära inimeste mõjutamiseks anonüümsete trollide ja bottide poolt ning külalistunnis saadi teada, mis moel mõjutavad nad internetikasutust.

 

Tundi viis läbi tehnikaajakirjanik Henrik Roonemaa.

Koolikontsert

27. oktoobril toimus 7.–11. klassi õpilastele kontsert “Kõik on võimalik”. Jaagup Tuisk rääkis noortele, et loominguliseks eduks pole vaja raha, tutvusi, plaadifirmasid jmt, vaid on vaja pealehakkamist ja sihikindlust ning siis on kõik võimalik.

 

„Eesti laulu“ konkursi loo „Beautiful lie“ kirjutas, salvestas ja produtseeris Jaagup üksi oma väikeses kodustuudios.

 

Suure osa oma oskustest on ta õppinud Youtube’ist ning ta tahab ka teisi noori motiveerida sõnumiga, et kõik on tõepoolest võimalik.

Osalemine näitejuhtide koolitusel

26. oktoobril osalesid gümnaasiumi näitetrupi liikmed Raian Pung, Reno Palmik ja Reijo Sõukand Räpina Rahvamaja korraldatud koolitusel “Hääl”, mida viis läbi Andres Dvinjaninov.

 

Osalejad said teadmisi hääle tekitamise erinevatest viisidest ning kasutamisest rolli loomisel.

 

Käsitöömeistril külas

9. klassi tüdrukud külastasid esmaspäeval, 26. oktoobril Meistrite Maja, mida peab kohalik käsitöömeister Ulve Kangro, kes rääkis õpilastele maja ajaloost ning oma meistriks saamisest.

 

Õpilased said tutvuda poes pakutava käsitööga ning vaadelda erinevaid esemete kaunistamise viise. Kuna Ulve kogub vanaaegset käsitsi valmistatud pesu ja taskurätte, oli õpilastel võimalik ka neid vaadata ja imetleda. Vaata pilte.

Ettelugemise päev

Alates 1994. aastast tähistab Eesti Lastekirjanduse Keskus 20. oktoobril ettelugemise päeva. Sel päeval kutsub Eesti Lastekirjanduse Keskus kõiki üles ette lugema.

 

 

Ettelugemise päeva eesmärk on tõsta raamatu- ja lugemishuvi ning väärtustada ettelugemist kui kuulajat arendavat lugemisvormi.

 

Eesti Lastekirjanduse Keskuse algatatud ettelugemise päeval oodatakse kõiki, nii suuri kui väikeseid, ette lugema nii kodus, koolis, lasteaias, raamatukogus, raamatupoes kui mujal.

 

Et 20. oktoober jääb koolivaheaja sisse, siis käisid 9.a klassi õpilased Heleri Kruusamägi, Katariina Nagel, Adele Punnek, Reio Tootsman, Mats Truija ja Mikk Vosmi 1. ja 12. klassi õpilastele ette lugemas reedel, 16. oktoobril. Lood olid valitud Andrus Kivirähki lasteraamatutest. Vaata pilte.

Räpina ÜG 12. klass on Ettevõtlike Koolide edulugude nominent 

Haridusprogrammi Ettevõtlik Kool edulugude konkursi „Õppimine on põnev!“ komisjon valis  111-st eduloost välja 12 nominenti neljas erinevas kategoorias. Laureaadid selguvad hariduskonverentsi „Ennast juhtiv väärtust loov noor ei ole imeloom!“ teisel päeval, 5. novembril veebivahendusel.

 

Räpina Ühisgümnaasiumi 11. klassis (praeguses 12. klassis) on aktiivsed ja teotahtelised noored, kel on väga palju erinevaid ideid ning seetõttu moodustasid nad esinemistrupi, mis heategevuslikus korras annab kontserte. Nende lustakad ja mitmekülgsed etteasted on heaks meelelahutuseks igas vanuses inimesele.

 

Noored koostavad programmi vastavalt vaatajaskonnale. Nende etteastete hulka kuuluvad erinevad näidendid, rahvuslikud tantsud, shownumbrid, laulud.  11. klassi õpilased on läbi viinud ülekoolilisi üritusi, juhtinud maakondlikke teemapäevi ning on aktiivselt tegevad õpilasesinduses. Vaata pilte.

 

Loe lisaks:

 

Õpilasesinduse õppepäevad

15.–16.10 toimusid meie kooli õpilasesinduse liikmetele Rõsna puhkekeskuses õppepäevad.

 

Esimesel õhtul arutati koolielu puudutavaid küsimusi, õpiti rahvatantsurühmas osalevate õpilaste eestvedamisel rahvuslikke tantse ning mängiti mäluarendavaid mänge.

 

 

Teisel päeval toimus meeskonnatöö koolitus, mille viis läbi Inga Lunge. Vaata pilte.