Räpina Ühisgümnaasiumi 6.–9. klassid jäävad distantsõppele

Seoses Covid-19 viirusjuhtumiga Räpina Ühisgümnaasiumis, jäävad kooli 6.–9. klassid Terviseameti soovitusel alates 30. novembrist kuni 9. detsembrini distantsõppele.

 

Distantsõppele minemise otsust tehti asjaolude põhjaliku läbikaalumise järel, soovides tagada koolipere ohutus. Kool edastab distantsõppe korraldamisega seonduva info aegsasti kõikidele asjaosalistele.

 

Inimesed, kellele Terviseamet on teatanud, et nad on Covid-19 põdeva inimesega lähikontaktsed, saadab täiendavad käitumisjuhised Terviseamet. Seoses asjaoluga, et tegemist on suure hulga inimestega, ei pruugi Terviseamet jõuda kõiki lähikontaktseid sellest koheselt teavitada. Kõiki õpilasi, kes õpivad Räpina Ühisgümnaasiumi 6.–9. klassis käsitletakse viirusekandja lähikontaktsetena ning neil tuleb jääda eneseisolatsiooni.

 

Lähikontaktse lähikontaktset ei käsitleta viiruseohus oleva isikuna, kui nii lähikontaktsel kui tema lähedasel puuduvad haigustunnused. Viimane tähendab, et lähikontaktse lähikontaktsed võivad jätkata tavapärast elu, kui haigustunnused puuduvad.

 

Eneseisolatsioonis viibivatel inimestel on lubatud käia vabas õhus jalutuskäikudel, kuid vältima peab rahvarohkeid kohti ning kontakte teiste inimestega.

 

Distantsõppel viibivatele õpilastele korraldatakse distantsõpe ka Räpina Muusikakoolis, Räpina Spordikoolis ning huviringides, kus see on võimalik.

 

Rohkem infot ja juhiseid leiate veebilehelt kriis.ee.

3.a ja 3.b klassi õpilased ja õpetajad tegid loovtöö ning võitsid koolile siseterviseraja

Räpina Ühisgümnaasiumi 3.a ja 3.b klass osalesid Eesti Terviserajad #terviserajad.ee poolt korraldatud loovtööde konkursil „Hakkame liikuma“. Auhinnale pretendeerinud 400 võistlustöö hulgast valiti välja 50.

 

Klassiõpetajate Anneli Huuse ja Marika Aruküla eestvedamisel valminud loovtöö (vt linki)

https://read.bookcreator.com/H5AP8VzYMqcWBppOVswZYhBhJGU2/W9w8PlRhSTOtmLsiTcOirw

 

koostamisel osalesid õpilased laulu esitamisel ja  liikumisstseenide fotodel. Õpilastega arutleti liikumise olulisuse üle.

 

Rühmatööna mõtlesid õpilased välja tegevusi erinevate spordivahenditega. Valminud fotodest, luuletustest ja kahe klassi ühiselt esitatud “Võimlejate laulust” koostasid õpetajad veebiraamatu, mis konkursile esitati.

 

Valituks osutunud koolid saavad mängulise terviseraja elemendid, mida saab kasutada mõnes koridoris või läbi terve maja. Kingitus jõuab kooli detsembrikuu jooksul.

 

Õnnitleme õpetajaid ja õpilasi!

 

Täpsem ülevaade võistlusest ja võitjatest: https://terviserajad.ee/2020/11/50-kooli-ja-lasteaeda-saavad-eesti-terviseradadelt-oma-siseterviseraja/

Ettevõtlike õpilaste sügiskool

11. ja 18. nov viisid MTÜ Ettevõtlusküla koolitajad Liis Tenno ja Evelin Rätsep Räpina Ühisgümnaasiumi 5.a ja 5.b klassi õpilastele läbi ettevõtluskoolituse.

 

Ettevõtluslaagri viie tunni jooksul arutleti, kes on ettevõtjad, mida nad teevad ja milline on tuleviku tööturg. Seejärel hakkasid meeskonnad leidma omale äriideed ja pidid seda tutvustama teistele.

 

Üheskoos mõeldi, kes võiks olla nende firma klientideks ja mida on vaja toote tootmiseks. Tegeldi reklaamiga, müüdi üksteisele oma kujuteldavaid tooteid ja tehti erinevaid meeskonnaülesandeid.

 

Õpiastele meeldis ettevõtlusküla mäng, kus harjutati oma toodete müüki klientidele. Lõbusad olid ka meeskonnatööd treenivad harjutusmängud. Vaata pilte.

Samblast jõulupärgade meisterdamine

Koostöös lapsevanem Anne Arustega sai sügisel planeeritud 5. ja 6. klassi käsitöötunnis jõulukaunistuste meisterdamine.

 

Esmaspäeval tuli Anne kooli suure koti pärjatoorikute ja muude vajalike vahenditega. Õpilastel oli kaasas sammal, millega kaunistati heinast pärjatoorik, ning kaunistamiseks käbid, kuivatatud puuviljad ja poest ostetud kaunistused.

 

Õpilastele meeldis väga pärgade meisterdamine ja nii mõnigi tüdruk lubas emale ka seda oskust õpetada. Anne juhendamisel valmisid kaunid ja omanäolised samblapärjad. Pärgade valmistamiseks andis heinast pärjatoorikud osaühing Mosolem.

 

Täname Anne Arustet ja soovime talle peatselt saabuvat toredat jõuluaega. Vaata pilte.

TÜ teaduskooli loeng Teravmäed ja Arktika – värav kliimamuutuste uurimiseks

12. novembril toimus 10. ja 11. klassi õpilastele loeng “Teravmäed ja Arktika – värav kliimamuutuste uurimiseks”.

 

Loengu viis läbi väga põnevalt ja kaasahaaravalt Tartu Ülikooli lektor Martin Liira, kes rääkis enda kogemuste põhjal ning näitas, milline on elu Arktikas ja Teravmägedes.

 

Lisaks tutvustas ta, kuidas kliimamuutusi uuritakse ja millised kliimamuutused maailmas toimuvad ning millist mõju see avaldab loodusele.

 

Selgus, et Arktika soojeneb palju kiiremini kui ülejäänud planeet ning see muudab juba lähiajal tugevalt nii Euroopat kui ka Eestit.

Võib juhtuda, et umbes 20 aasta pärast Põhja-Jäämeri enam ei jäätugi ning seetõttu käivad juba hetkel olulised läbirääkimised transpordiäris.

 

 

Tartu ülikooli teaduskool tähistab käesoleval aastal oma 55. aastapäeva, loeng oli kingituseks koolile.

Riskivältimise koolitus „Selge pilt?“

17. novembril toimus 11. klassi õpilastele riskivältimise koolitus „Selge pilt?“.

 

Koolitusel käsitleti erinevaid teemasid: liikluses esinevad riskid, alkoholi mõju inimesele, liiklusõnnetused ja nende mõju ning neist põhjustatud raskused pärast õnnetust.

 

Koolituse viis läbi liikluspsühholoog Gunnar Meinhard, noortel oli võimalik kohtuda ka liiklusõnnetuse tagajärjel liikumisvõime kaotanud isikuga, kes rääkis oma elust ratastoolis.

Tund Harri isa Taneliga

11. novembril toimus 3. a klassis huvitav tund. Külla tuli Harri isa Tanel, kes on Värska päästekomandos päästetöötaja.

 

Harri isa rääkis oma tööst, mis ülesanded ja kohustused on päästjatel. Lisaks tulekahju kustutamisele peavad päästjad veel abistama hätta sattunud inimesi Peipsi järvelt, metsast, autodest või korteritest. Päästjad on abiks politseile, kiirabile ja ka piirivalvele.

 

Väga tähtis on oskus teha koostööd, sest seda teevad päästjad kogu aeg. Vahel on päästja töö väga raske ja ohtlik ning päästma peab ka öösel. Päästja peab olema väga heas füüsilises vormis ning seda kontrollitakse kehaliste katsetega.

 

Saime teda, et ühe tulekahju kustutamiseks kulub mitu tuletõrjeauto paagitäit vett ning põlema läinud rasva ei tohi veega kustutada.
Tulega tuleb olla ettevaatlik ja peab õppima ohtu ette nägema.
Isa Tanel hoiatas lapsi, et tulekahju korral ei tohi kunagi peitu pugeda, vaid peab kiiresti abi kutsuma ja majast väljuma.

 

 

Veel saime kuulda, et päästjatel on väga palju erinevaid abivahendeid ja isa Tanel lubas edaspidi kutsuda lapsi komandosse autode ning päästevahenditega tutvuma.

 

Harri isal oli kaasas oma tööriietus. Ta näitas, kui kiiresti peab päästja endale päästeülikonna selga panema, et kiirustada väljakutse korral abi andma. Isa Tanel sai sellega suurepäraselt hakkama, isegi alla 40 sekundi!

 

Õpilased kuulasid huviga ja tund möödus märkamatult. Tunni lõpus esitasid lapsed küsimusi. Lapsed arvasid, et päästjate töö on väga huvitav ja tähtis ning päästjad lausa supermehed.

 

Suur aitäh Harri isale põneva tunni eest!