Loodushariduse õppeprogramm „Noored dendroloogid“

12. ja 13. märtsil läbisid 6.a ja 6.b klassi õpilased loodusõpetuse tunni raames õppeprogrammi „Noored dendroloogid“.

 

Keskkonnahariduse spetsialisti Mari Kala juhendamisel õpiti, kuidas kevadel võrsete, pungade ning võra abil on võimalik määrata koolimaja ümbruses kasvavaid puid, kasutades selleks vastavaid määrajaid. Pärast erinevate puudega tutvumist õues, siirduti klassi, kus iga õpilane sai endale ühe võrse, mille nimetus oli vaja määrajate abil kindlaks teha ning selle kohta tööleht täita.

 

Õpilased töötasid aktiivselt kaasa ning määrasid edukalt oma puu- või põõsaliigi.

 

Suur tänu Mari Kalale õpetliku loodusõpetuse tunni eest.

 

Külas päästetöötaja Tanel Talvik

2.a klassis oli eelmisel nädal teemaks „Päästeamet“. Tutvusime päästeameti ajalooga, rääkisime tuleohutusest ning sellest, kuidas abi kutsuda. Teema oli väga põnev ja õpilased oskasid tuua huvitavaid näiteid.

 

25. märtsil tuli 2.a klassile külla Henri isa, päästetöötaja Tanel Talvik, kes töötab Räpina päästekomandos. Henri isa rääkis lastele oma töö erinevatest valdkondadest. Samuti oma juhtumitest päästetöödel.

 

Külaline tuletas lastele meelde, mida peab teadma tuleohutusest, kuhu peab helistama ning kuidas ohu korral abi kutsuda.

 

Õpilased said teda, missugused katsed peab päästja läbima, et olla heas vormis. Ta näitas päästja riietust ning demonstreeris, kui kiiresti on võimalik päästjal riietuda väljakutsele sõitmiseks.

 

Õpilased kuulasid huviga ja küsisid hulgaliselt küsimusi. Kõige lõpuks said soovijad proovida päästja saapaid, jopet, kiivrit ning tunkesid.

 

Suur aitäh Henri isale õpetliku tunni eest!

 

Väljasõit Tartusse

13. märtsil käisid 10. klassi sisekaitseõpilased väljasõidul Tartus, kus külastati häirekeskust ning tutvuti selle tööga.

 

Õpilastele anti ülevaade sellest, millised omadused ja oskused on häirekeskuses töötavatel inimestel. Peale seda külastati Tartu politseimaja, kus tutvuti hoonega, lasketiiru ja relvastusega. Päev lõppes spordisaalis, kus tehti läbi erinevaid enesekaitseharjutusi.

XXVIII laulu- ja XXI tantsupidu “Iseoma” kutsub osalema

17. märtsil toimus Võru Kesklinna Koolis 2025. aasta üldtantsupeo esimene repertuaariseminar. Traditsiooniline ühine tantsuõppimine annab tantsuõpetajatele võimaluse enne pingelist ettevalmistusperioodi omavahel kokku saada, kohtuda peo liigijuhtide, lavastajate ja tantsuloojatega ning teha tutvust peol esitamisele tulevate tantsudega.

 

Tuleva aasta suurpidu on ülesehituselt erinev kõikidest eelmistest. Kui varasemalt on täitnud tantsuväljaku oma tantsudega üleriigilised rühmaliigid, siis sel korral on tegevus valdavalt regioonipõhine. Kogu Eesti on jaotatud kaheksaks piirkonnaks, kes kõik tulevad järgemööda platsile oma eriilmeliste tantsuseadetega, eristuvate rahvarõivastega ning annavad edasi oma paikkonna pärimuslikku eripära.

 

Põlva- ja Võrumaa moodustavad Kagukandi ning peol saavad õiguse osaleda täiskasvanute ja laste segarühmad ning pererühmad. Ootame tantsima laste ja täiskasvanute segapaare.

Räpina Ühisgümnaasiumi pererühm asub teele teise suurpeo poole. Oleme taas ainus pererühm Põlvamaalt. Repertuaariseminaril osalenud pererühma tantsijad Ethlyn ja Joel said uue tantsu õppimisega väga hästi hakkama ning kutsuvad huvilisi pererühma vahva seltskonnaga liituma.

 

Emakeelenädal

Seoses emakeelenädala üritustega kohtusid põhikooli õpilased 12. märtsil Räpina valla Keskraamatukogus Ketlin Priilinnaga, kes on meie lastekirjandusmaastikul tuntud ja lugejate poolt armastatud autor. 2005. aastal debüteerinuna on ta tänaseks välja andnud koguni üksteist lastele ja noortele suunatud kirjandusteost, lisaks romaane täiskasvanuile.

 

 

Ainetundides vaadati EKI sarja „Keelekillud“, mis näitas humoorikalt eesti keeles läbi ajaloo toimunud muutusi ning lahendati keeleviktoriini ülesandeid.

 

Algklasside emakeelenädala põhisündmus oli kohtumine Piret Pääriga lasteraamatukogus. Seni, kuni sa pole kohanud elukutselist jutuvestjat, on raske ette kujutada, et kellegi igapäevatöö ongi juttude ja lugude jutustamine. Kohtumine Piret Pääriga kinnitas, et kui seda tööd teha ilmekalt ja põnevate lugudega, siis kuulajatest puudust pole. Meie kooli õpilased moodustasid tänuväärse publiku, sest kuulati tähelepanelikult ning loodetavasti läks täide ka jutuvestja soov, et keegi kuuldud lugusid edasi jutustab.

 

Emakeelepäeva tähistati klassides erinevate õpitegevusega. 1.b klass arutles ühiselt loetud “Sipsiku” raamatu üle ja joonistas raamatu nimitegelast. Loetud raamatutest muljetasid ka 3. klassi õpilased. Klassiõpetajad Marika ja Anneli seadsid koolimaja koridoridesse temaatilise viktoriini, kus oli küsimusi kirjanike, raamatute, raamatutegelaste, aga ka õpitud keelereeglite kohta. Viktoriini sai läbida liikudes ja lahendada paaris.

 

Traditsioonilisel „Kauni käekirja“ konkursil osalesid 1.–6. klassi õpilased. Praegu on kirjatööd kõigile vaatamiseks ja hindamiseks veel üleval.

Loomulikult lauldi muusikatunnis ilusaid emakeelseid laule ja mängiti rahvapille.

Täname Evi Tiigimäed meeldiva koostöö eest. Vaata pilte.

Õppeekskursioon Tallinnasse

Reedel, 15. märtsil viibisid 11. ja 12. klassi õpilased õppeekskursioonil Tallinnas.

 

Külastati Eesti Kunstimuuseumi filiaali Kumu, kus osaleti muuseumitunnis „Tere, Kumu!”. Koos giidiga tutvuti muuseumi näitusesaalide väljapanekutega kaasaegsest kunstist Johann Kölerini, kes oli esimene eesti soost akadeemilise kunstiharidusega maalikunstnik.

 

Õhtul külastati Rahvusooper Estonia etendust „Kabaree“, mis on legendaarne Broadway meistriteos – muusikal, mille tõsine alatoon toob rambivalgusesse 1930. aastate dekadentliku Saksamaa mõjuvallas olevate tavaliste inimeste elud. Vaata pilte.

Kagu-Eesti nutispordi finaal

15. märtsil toimusid Tilsis Kagu-Eesti nutispordi finaalvõistlused.

Meie koolist saavutasid häid tulemusi järgmised õpilased:

Henri Talvik 2.a – I koht

Harri Talvik 6.a – I koht

Kaspar Dööring 2.a – III koht

Keneth Jõks 8.b – III koht

Anelle Mens 2.a – 5. koht

Laureen-Marie Piir 5.a – 6. koht

 

Palju õnne õpilastele ja Marika Arukülale, Ene Hainsoole ja Külliki Arjokessele!

Tähelepanu, start!

Neljapäeval, 14 märtsil oli Räpina ÜG õpilastel eriline päev, nad sõitsid kooli esindama Põlvasse tuntud teatevõistluste sarja “Tähelepanu, start!” võistlustele. Veelgi erilisemaks tegi päeva aga seik, et koju tagasi sõitsid nad kuldmedalid kaelas.

 

Põlvamaa koolidevahelisel osavusvõistlusel „Tähelepanu, start!“ selgusid osavamad, kiiremad, nutikamad, täpsemad, vastupidavamad – selgusid mitmekülgseimad. Võistlustel osales kümme kaheksaliikmelist võistkonda. Igas võistkonnas üks tüdruk ja üks poiss 2.–5. klassini.

Optimistlikult kõlas ühissõnum: „Sport on lahe!“ Vaata protokolli.

Erasmus+ õpirändel Hispaanias

Osalesin 26. veebruarist 4. märtsini õpirändel Hispaanias. Kursuse teema oli “Innovative teaching method´s” (uuenduslikud õppemeetodid) ning seda korraldas Plus Project European Academy. Koolitus toimus Malaga linnas.

Malaga on üle poole miljoni elanikuga Andaluusia autonoomse piirkonna suuruselt teine linn. Linn asub populaarse päikeseranniku Costa del Soli südames. Linn tervitas õpirändele saabujaid päikesepaiste ja ligi 20-kraadise soojaga.

 

Koolitusgrupis olid õpetajad Itaaliast, Poolast, Horvaatiast, Bulgaariast ja mina ainsana Eestist.

 

Õppepäevad olid tegevusterohked: tutvustasime üksteisele esitluste kaudu oma maad ja kooli, tegime koos palju praktilisi mänge ja rühmatöid, tutvusime videote vahendusel eri maade koolide projektide ja teemaüritustega. Üks koolituspäev toimus eukalüptimetsas, kus põhirõhk oli õuesõppe tegemistel.

 

Õppetööst vabal ajal oli võimalus omal käel kuurortlinnas ringi vaadata: külastada huviväärsusi ning nautida päikest.

 

Koolitus oli pingeline ja sisutihe. Sain õpetajatööks kaasa mitmeid väärt mõtteid ja ideid ning teadmise, et tänapäeva mõistes uuenduslik võib olla juba äraununenud tegevuste taaselustamine. Õpiränne avardas silmaringi ning andis väärt kogemuse. Vaata pilte.

Fotod erakogust