Rahvusvaheline spordilaager

Esmaspäeval, 21. oktoobril kohtusime Värska Veekeskuses, meid majutati hotellitubadesse. Pärast lõunasööki saime kuulda õpetlikku loengut orienteerumisest. Kõigile jagati omanimelised T-särgid ja nimesildid ning orienteerumine sai alata. Koostati grupid, kus olid eestlased ja venelased segamini. Suhtlesime omavahel inglise keeles ja saime peaaegu hästi hakkama. Õhtul hiljem toimus tutvumisõhtu, mille viis läbi Andri Võsokovski, kes korraldas väga põnevaid ja huvitavaid mänge. Saime paremini tuttavaks ja nimedki jäid juba meelde. Esimene laagripäev jättis väga positiivse mulje.

Teisipäeval, 22. oktoobril külastasime pärast hommikusööki Piusa koopaid ja Meenikunno raba. Piusal saime giidilt palju uusi teadmisi. Hiljem toimus Räpinas korvpallitreening. Lõunat sõime Provintsi kohvikus. Pärast söömist läksime tagasi Värskasse, vahetasime riided ja läksime korvpalliturniiri vaatama. Õhtusöök söödud, läksime Värska noortekeskusesse, kus sai nii tantsida kui ka mängida.

Kolmapäeval, 23. oktoobril saime natuke kauem magada. Pärast hommikusööki läksime Värska võimlasse, kus toimusid võrkpall ning parkuur, hiljem olid tegevused Värska Veekeskuses.

Neljapäeval, 24. oktoobril oli viimane päev spordilaagris. Pärast hommikusööki läksime Räpina loomemajja, kus tegime karpe ja savist kruuse. Loomemajas oli veel tänamine ja kokkuvõtete tegemine.

Laager oli väga tore. Saime endale uusi sõpru ja keeleliselt areneda nii vene kui ka inglise keeles. Toit oli ka väga maitsev. Arendasime ka suhtlemisoskust.

Autorid: Agathe Erik, Aveli Virro, Carmen Mossin, Meryl Talv

 

 

Peipsi koostööprojektis osalejad õppereisil Sankt Peterburis

Peipsi järve piirkonda väärtustava projekti Improved network of formal and informal education institutes to support Cultural and Natural Heritage of the Lake Peipsi/Chudskoe-Pskovskoe region  raames toimus 23.–25. oktoobrini 2019. a õppereis Sankt Peterburgi.

 

Lisaks Räpina Ühisgümnaasiumi 14 õpetajale osalesid reisil Petseri 3. keskkool, Peipsi Koostöö Keskus, MTÜ Peipsi Järve Projekt Pihkvas, kaasatud partnerid Pihkva Ülikoolist ja Räpina vallavalitsusest.

 

Koostöökoosolekul Peterburis tutvustasid koolide esindajad valminud metoodilisi materjale ning kirjeldasid augusti suvekoolis toimunud tegevusi. Ühiselt arutati tulevikuplaane.

 

Peterburis külastati multimeedia näituskeskust „Water universe“, mis köitis arvukate interaktiivsete õppevahenditega ning Riiklikku Keskkonnateadlikkuse Keskust „Vodokanal of St. Petersburg“ http://www.vodokanal.spb.ru/en/ , mis korraldab harivat keskkonnaalast õppetegevust igas vanuses lastele ja noortele.

 

Looduskeskus „ Krestovsky Island“ http://eco-bio.spb.ru/ pakub erinevates loodushariduse ringides tegevust 2000 osalejale. Toimuvad ekspeditsioonid Venemaa erinevatesse piirkondadesse. Uuritakse kalu, linde, loomi, taimi, keskkonda üldiselt.

 

Reisi tipphetkeks kujunes kohtumine 227. Gümnaasiumi õpilaste ja õpetajatega http://www.school227.ru/. Koolil on tihedad sõprussidemed Soome, Prantsusmaa, Saksamaa, Suurbritannia, Iirimaa, Horvaatia koolidega ja isegi Eestis asuva Kuremäe kloostriga. Kõik selle nimel, et õpilased saaks praktikas harjutada õpitavaid võõrkeeli. Avatud tundides saime näha intensiivset õppetööd. Koolis tegutseb õpilastelevisioon, ajaloomuuseum, arvukalt huvi- ja spordiringe.

 

Räpina Ühisgümnaasiumi õpetajad võtsid õppereisilt kaasa hulganisti häid muljeid ülimalt kaasaegsetest õppekeskustest, tutvusid parimate praktikatega Peterburi koolis ning said mitmeid koostööpakkumisi kolleegidelt. Vaata pilte.

Huvitav ja hariv reaalainete nädal

Sügisvaheaja eelsel nädalal  toimus koolis põnev ja mitmekülgsete tegevustega reaalainete nädal.

 

Esmaspäeval tegelesid 5.–12. klassi õpilased origamiga, volditi hüppavad konnad, kes pandi võidu kaugust hüppama. Selgitati parimate hüppekonnade meistrid.

 

Teisipäeval käis koolis teaduslabori teadusbuss, kahe rõõmsa ja energilise üliõpilase eestvedamisel näidati põnevat teadusteatrit, milles osalesid ka meie kooli teadushimulised ja julged õpilased.

 

9.–12. klassi õpilastele esines TÜ lektor Karl Kruusamäe kahe innovatiivse loenguga: „Robotite välimääraja: kuidas märgata ja rakendada roboteid?“ ja „Robotid inimese rollis: kuidas tehnoloogia areng meie elu muudab?“.

 

Nädala jooksul selgitati matemaatikatunnis nutispordi programmi abil kõige nupukamad õpilased.

 

Neljapäeval ja reedel käisid õpilased Endomondo äpiga väljas liikumas ja põnevaid geomeetrilisi pilte moodustamas.

 

Reedel võistlesid omavahel parimad noored insenerid isevalmistatud masinate kaugemale sõidus.

 

Reaalainete nädal kujunes põnevaks vahelduseks tavapärasele koolitööle. Vaata pilte.

Esinemine pensionäride peol

17. oktoobril käisid 11. klassi õpilased ja õpetaja Marika Aruküla väikesed laululapsed (Karl Markkus Rebane 1. b klass, Laureen Marie Piir 1. a klass ja Rosaly Susanne Toomemägi Räpina lasteaiast) esinemas pensionäride peol. Südamlikud rahvatantsud, humoorikad laulud ja näidend “Armastus kolme apelsini vastu”  läksid kõigile südamesse ning meid käidi mitu korda tänamas.

 

 

Suur tänu kõigile esinejatele!

9. klassi uurimuslik programm „Inimese füsioloogia“

15. ja 16. oktoobril sõitsid 9. klassi õpilased Vapramäe loodusmajja, kus toimus KIK-i projekti raames uurimuslik programm „Inimese füsioloogia“. Õppeprogrammis said õpilased Vernier andmekogujaga mõõta ja analüüsida enda tulemusi. Tegeleti uurimisküsimuste ja hüpoteeside püstitamisega, hiljem õpilased analüüsisid tulemusi ja andsid hinnanguid.

 

Õpilased liikusid loodusrajal, tegid läbi erinevaid harjutusi lihastele, mille järel mõõdeti katseisikutelt andmeid.

 

Koos püüti jõuda järeldusele, millisel juhul tõuseb inimese vererõhk ja pulsisagedus kiiremini, kas siis, kui koormust saavad jalad, käed või on tegemist vaimse pingutusega.

 

Valmisid Peipsi järve piirkonna kultuuripärandit ja keskkonda väärtustavad lõimitud õppematerjalid

Rahvusvahelise koostööprojekti Improved network of formal and informal education institutes to support Cultural and Natural Heritage of the Lake Peipsi/Chudskoe-Pskovskoe region raames, mida rahastab Eesti-Vene piiriülese koostöö programm, töötati välja Peipsi järve piirkonda väärtustavad lõimitud õppematerjalid.

 

Projektis osalejad peavad oluliseks, et inimesed siin- ja sealpool Peipsi järve hindaksid piirkonna loodus- ja kultuuripärandit ning oskavad seda hoida.

 

Projekti eesmärkide täitmisel on tähtsaks osaks koolide ainekavadesse Peipsi järvega seotud õppematerjalide lisamine. Selleks loodi Räpina Ühisgümnaasiumi juhtimisel metoodilised materjalid, mis on seotud järve looduse ja piirkonna keele ning ajaloo käsitlemisega ainetundides.

 

Projekti õppematerjalide koostamist Räpina Ühisgümnaasiumi ja Petseri 3. keskkooli õpetajate ühistööna juhtisid ekspertidena õpetajad Maire Alver (keel ja kultuur), Karin Tuul (loodus), Tiiu Viljalo (ajalugu). Paljudest Petseri 3. KK õpetajate välja töötatud materjalidest on käesolevas kogumikus kasutatud õpetajate Olga Bogdanova (tehnoloogia) ja Evgenia Ponomarenko (keel ja kirjandus) ülesandeid. Kaasatud oli Pihkva Ülikool ja Tartu Ülikooli Haridusuuenduskeskus.

 

Peipsi järvega seotud õppeülesannetes on lõimitud võru keel, eesti keel, kirjandus, inglise keel, vene keel, informaatika, matemaatika, ajalugu, ühiskonnaõpetus, religiooniõpetus, geograafia, käsitöö, kunstiõpetus.

 

Lõimitud õppe materjalid Peipsi järve teemadel III kooliastmele.

Kohtumine advokaat Andrei Svištšiga

11. oktoobri hommikul kohtusid 9.–12. klassi õpilased aulas meie vilistlase, advokaat Andrei Svištšiga.

 

Kohtumine toimus Eesti Advokatuur 100 ja Tagasi Kooli ürituste raames. Andrei rääkis advokaadifirma RASK tegevusest, meedia ja õigussüsteemi suhetest ja advokaaditööst. Õpilased said vastused oma küsimustele.

7.b klass osales Piusa jõe ürgoru maastikukaitseala õppeprogrammis

8. oktoobril sõitis 7.b klass SA KIK programmi raames Piusa jõe ürgorgu, täpsemalt Vastseliina linnuse parki. Meid ootas giid Helen, kelle eestvedamisel tegime nii mõndagi huvitavat. Kõigepealt toimus retk linnusesse koos kaitsetornidesse ronimise  ja kauni Võrumaa vaate nautimisega, siis põnevad loodusvaatlused ja katsed pargis ning liivapaljandite juures.

 

Lõpetuseks osaleti rollimängudes, kus õpilased pandi mõtlema kui koprad, ajaloolased, jäälinnud ja turistid; kõik avaldasid oma mõtteid keskkonnast, selle kaitsest ja üldiselt loodusega seonduvast. Tegevuste käigus täideti ka töölehed, kus muuhulgas joonistasime üles Paabu müüri ehk siis liivapaljandi, kus oli selgesti näha erinevad pinnasekihid. Hoolimata jahedast ilmast oli suurepärane päev, mille lõpetas juba traditsiooniks saanud Stella ema poolt valmistatud soolase kringli söömine.

 

Keemia õpikoda gümnaasiumiõpilastele

8. oktoobril toimus Tartu Ülikooli teaduskooli juhendajate poolt koolis läbiviidud laboritundide programm, kus 10. ja 11. klassi õpilased said teha keemiaeksperimente.

 

Esimese õpikoja teemaks oli tiitrimismeetodil C-vitamiini ja summaarse happe sisalduse määramine C-vitamiini tabletis ja spordijoogipulbris.