Tunniplaan Stuudium Postkast Toidumenüü Õppematerjalid Kunstinurgake HM Moodle Miksike Sisene

Uudised

 • Eesti Meestelaulu Seltsi IX poiste-solistide võistulaulmise vahevoor Põlvas

  Lisatud: 28. veebruar 2015 | Autor: Marika Aruküla

  20150227_104504 20150227_104521

   

  27. veebruaril toimus Põlva muusikakoolis Eesti Meestelaulu Seltsi IX poiste-solistide võistulaulmise Põlva maakonna vahevoor.

   

  Meie kooli esindasid 1.a klassi õpilane Remon Ainson ja 5.a klassi õpilane Mathias Kaljas.

   

   

   

 • Räpinas toimus loeng teemal „Religioon tänapäevases maailmas“

  Lisatud: 28. veebruar 2015 | Autor: Tarmo Tammes

  16. veebruaril pidas Räpina Ühisgümnaasiumi abiturientidele loengu Tartu Ülikooli usuteaduskonna lektor dr Kaido Soom teemal „Religioon tänapäevases maailmas“. Loengu raames said kuulajad ülevaate erinevatest usunditest, nende levikust maailmas ja Eestis ning esmase ettekujutuse, kuidas usundid mõjutavad ühiskonda, kultuuri ja poliitikat. Hiljutiste Prantsusmaa ja Taani sündmuste taustal on nimetatud teema eriti aktuaalne.

   

  Religiooniteadust ja -õpetust aetakse igapäevases elus sageli segamini usuteaduse ja -õpetusega. Tegelikkuses on religiooniteadus (täpsemalt religiooniuuringud) eraldiseisev antropoloogiline teadus, mis uurib religiooni olemust ja kujunemist ning selle seoseid ja vastastikuseid mõjusid inimühiskonna ning selle erinevate valdkondadega.

   

  Loeng toimus Tartu Ülikooli usuteaduskonna dekanaadi korraldatava projekti raames, mida Räpina Ühisgümnaasiumi poolt koordineeris õpetaja Tarmo Tammes.

 • Kirjavahetus

  Lisatud: 28. veebruar 2015 | Autor: Marina Soidla

  Clipboard01 (1920 x 982)

  5.a klassi õpilased osalevad Räpina ÜG ja Petseri 3. KK ühisprojektis „Ühendame koolidevahelised sillad“. Projekti raames vahetasid õpilased kirju ja joonistusi teemal „Minu lemmikud“. Kirjavahetus toimus inglise keeles. Kuus Petseri rajooni Mitkovitsa kooli õpilast astusid kirjavahetusse meie kooli 3. klassi õpilastega sooviga praktiseerida eesti keelt.

 • “Rändav Bioklass”

  Lisatud: 26. veebruar 2015 | Autor: Adeele-Anett Orav

  Rändav Bioklass 00226. veebruaril toimus 10.–12. klassi õpilastele Tartu Ülikooli Molekulaar- ja Rakubioloogia Instituudi projekt “Rändav Bioklass”, millest võttis osa 19 õpilast. Projekti eesmärgiks on tutvustada koolinoortele eluteadusi ning suurendada nende huvi biotehnoloogia valdkonna vastu.

   
  Projektis õpetati õpilasi tänapäevaste molekulaarbioloogia ja geenitehnoloogia labori töövahenditega töötama ning viidi läbi erinevaid eksperimente pärilikkusaine ehk DNA-ga. Samuti tutvustati õpingute jätkamise võimalusi Tartu Ülikoolis.

 • Vabariigi aastapäeva aktused

  Lisatud: 26. veebruar 2015 | Autor: Marika Ääremaa

  Esmaspäeval, 23. veebruaril toimusid koolis vabariigi aastapäevale pühendatud aktused. Esimesel aktusel esines tervituskõnega ajalooõpetaja Tarmo Tammes.

  7.–12. klassi aktusel ütles avasõnad direktor Rein Raadla. Räpina vallavolikogu esimees Kaido Palu ja vallavanem Teet Helm andsid üle vallavanema tänukirjad järgmistele Räpina ÜG õpilastele ja õpetajatele:vVabariigi aastapäeva aktus 057

  Maris Neeno
  Kristo Kärtmann
  Karoline Solovjev
  Maarja-Ly Maastik
  Kati Justus
  Karte Kriiskütt
  Joel-Markus Noorem
  Koit Kõrvel
  Matthias Tuuling
  Märt Konsap
  Marike Peedosaar
  Marina Soidla
  Kersti Sammelselg
  Märten Liiske

   

  Kõigile kingiti raamat „Imepärane Eesti loodus“ .

  Külalisesinejaks oli vokaalakustiline koosseis „Uued kuued“ Tõrvast.

 • EV 97. aastapäeva pidulik aktus

  Lisatud: 23. veebruar 2015 | Autor: Riina Tamm

  23. veebruaril käisid Räpina ÜG tublid lauljad 7., 8. ja 9. klassist Räpina Lasteaias Vikerkaar, kus esineti EV 97. aastapäeva pidulikul aktusel. Esitati kaks laulu: “Meil on elu keset metsa” ja “Õhtul, kui jõuan ma koju”. Pärast aktust külastasid õpilased maketinäitust „RÄPINA – MINU KODU“.

  IMG_1496

  IMG_1499

  IMG_1501

   

   

   

   

   

   

 • Õppeekskursioon Metsavenna tallu

  Lisatud: 20. veebruar 2015 | Autor: Marika Ääremaa

  Metsavenna talus 012

  19. veebruaril külastasid kuuendate klasside õpilased Võrumaal asuvat Metsavenna talu, kus võeti osa programmist „Metsavenna retk“.

  Metsavenna talu peremees Meelis Mõttus tutvustas metsavendluse olemust, metsavendlust Mõnistes ning Metsavenna talu. Mängiti läbi ka metsavendade peidupaiga otsimine aidast, käidi maa-alustes punkrites ja söödi metsavenna einet. Seejärel lauldi üheskoos teemakohaseid laule. Päev lõppes lõbusa lumerõngasõiduga.

   

  Metsavenna talus 017

  Metsavenna talus 009Metsavenna talus 015Metsavenna talus 021

   

   

   

   

   

 • Kodutütarde tegevused

  Lisatud: 20. veebruar 2015 | Autor: Marika Ääremaa

  15. veebruaril toimus Räpinas Kaitseliidu Põlva maleva Räpina üksikkompanii kodu avamine, kus osalesid ka Räpina kodutütred: Diana Pihlap, Deivi Pihlap, Egle Ivanova, Inessa Kämbre, Adriana Konsing, Triin Nelk, Karoline Solovjev, Brittany Tuul, Bianca Tuul.
  Kodutütred aitasid läbi viia lastele mõeldud töötuba, kus nad valmistasid liivatrüki tehnikas kaarte ja sõbrapaelu. Samuti olid nad matkamängu erinevates punktides abiks kohtunikena. Eriti meeldisid lastele näomaalingud ehk kamuflaažid.

   

  18.–19. veebruaril toimus Põlva maakonna Kodutütarde ja Noorte Kotkaste laskevõistlus, millest võtsid osa ka Räpina kodutütred.

  Võisteldi kolmes võistlusklassis:
  Kõige nooremas astmes (10–11 a) saavutas õhkpüssist lastes Bianca Tuul 176 silmaga
  individuaalselt II koha.
  Keskmises vanuseklassis (12–14  a) saavutas sportpüssist lastes Egle Ivanova 177 silmaga individuaalselt 4. koha. Võistkondlikult saavutas Egle võistkond samuti 4. koha, kogudes 333 silma.
  Kõige vanemas vanuseklassis (15–18 a) saavutasid sportpüssist lastes kohti järgnevad õpilased:
  Inessa Kämbre I koht, 190 silma
  Adriana Konsing III koht, 183 silma
  Edda Johanna Punnisk 10. koht, 176 silma
  Laura Kolsar 11. koht, 176 silma
  Diana Pihlap 12. koht, 176 silma
  Brittany Tuul 15. koht, 167 silma
  Triin Nelk 16. koht, 167 silma

  Võistkondlikult saavutasid Adriana Konsing ja Edda Johanna Punnisk 359 silmaga III koha. Inessa Kämbre ja Triin Nelk 357 silmaga 4. koha. Laura Kolsar ja Diana Pihlap 352 silmaga 6. koha.

 • Sporditeemaline mälumäng „Bumerang“

  Lisatud: 20. veebruar 2015 | Autor: Aarne Ibrus

  19.02. toimus Põlvas koolinoorte sporditeemalise mälumängu “Bumerang” maakondlik etapp.

  Tulemused:

  I koht Räpina ÜG 8.a klass (Indrek Arumets, Taiger Kala, Stefan Leon Kaljuvee, Peeter Samoldin);

  II koht Räpina ÜG 11.b klass (Reio Härm, Mikk Tarros, Karl Tereping);
  III koht Räpina ÜG 9.a klass (Egert Aia, Märten Liiske, Renet Rämman, Tambet Toim).

  Õpilasi juhendas õpetaja Aarne Ibrus.

 • Karjääriseminar 12. klassile

  Lisatud: 20. veebruar 2015 | Autor: Tiina Piho

  Clipboard0117.02.2015 toimus Töötukassa karjääriinfospetsialisti  Kristi Randla (Räpina ÜG vilistlane) seminar lõpuklassi noortele.
  Ta tutvustas abiturientidele Töötukassa võimalusi, tööturu muutusi ja trende, hariduse ja palga seotust, töölepinguid, välismaal õppimise ja töötamise võimalusi.

  Grupitöö viis Kristi Randla läbi kohviku-meetodil ning ühiselt arutleti järgnevatel teemadel: Kui palju raha nõuab omaette elamine? Millistes ametites ja millise haridusega teenib täna vajaliku sissetuleku? Mida erialavalikul lisaks palgale veel arvestada? Millistest allikatest leida infot tööturu ja õppimisvõimaluste kohta? Grupitöö lõppes esitlusega. Randla toob välja, et noored kardavad esineda ning neil on selles valdkonnas vähe kogemusi.

  Noortele jäi meelde, et tuleb olla julge ja enesekindel ning väärtustada haridust. Töövestlusele minekuks tuleb eelnevalt valmistuda. Selgeks said töölepingu põhitõed.

 • Võistlustulemused

  Lisatud: 20. veebruar 2015 | Autor: Karin Junson

  IMG_0036 IMG_0030

   

   

   

   

   

  Põlva maakonna koolide algklasside võistluses „Tähelepanu, START!“ oli võistlustules viis kooli üheksa võistkonnaga. Tulemused.

  Võistlus koosnes erinevatest teatevõistlustest, mis nõudsid sooritajailt osavust, täpsust, jõudu, kiirust, vastupidavust, aga ka meeskonnana tegutsemise oskust.

  Kõik osalenud võistkonnad olid väga tublid! Osavamalt-ühtsemalt tegutses sellel aastal Räpina Ühisgümnaasiumi I võistkond koosseisus Kärt Hüdsi, Trinity Talas, Erolyn Palu, Mirtel Must, Raul Randma, Robert Rauba, Rihhard Poltan, Georg Sulaoja, kehalise kasvatuse õpetaja Karin Junson.
  Loorberitele pole mahti puhkama jääda! Põlvamaa etapilt on võimalus Eesti Koolispordi Liidu „Tähelepanu, start!“ vabariiklikul poolfinaalvõistlusel suuremate koolide grupis oma võistkonnavaimu näidata Räpina ÜG ja Põlva ÜG võistkondadel.
  Südikat harjutamist ja vahvaid võistlemisi!

 • Minivõrkpalli võistlused

  Lisatud: 18. veebruar 2015 | Autor: Jaanus Meitus

  17. veebruaril toimusid Oraval Põlva maakonna minivõrkpalli võistlused. Räpina Ühisgümnaasiumi esindasid 5. klassi tüdrukud ja 6. klassi poisid.

 • 12. maakondlik sõbrapäev

  Lisatud: 17. veebruar 2015 | Autor: Marika Ääremaa

  13. veebruaril toimus Räpina ÜG õpilasesinduse eestvedamisel 12. maakondlik sõbrapäev. Ürituse avas Põlva maavanem proua Ulla Preeden.
  Meeleolukate kavadega esinesid JJ-Street tantsijad, show-tantsijad ja ministaaride parimad. Külalisesinejaks oli ansambel Shanon. Pärast kontserti ootas kõiki üllatuslaud koos maiustuste ja karastusjookidega. Suur tänu kõikidele, kes üritust toetasid ja aitasid läbi viia! Vaata pilte.

  IMG_3241IMG_3267IMG_3112