Tunniplaan Stuudium Postkast Toidumenüü Õppematerjalid Kunstinurgake Ajalooring HM Moodle Miksike Sisene

Uudised

 • Ajalooringi rattamatk

  Lisatud: 4. mai 2015 | Autor: Tarmo Tammes

  ajr11. mail korraldas Räpina ÜG ajalooring rattamatka, kus tutvuti pärimuspaikade ja muinasmälestistega Rahumäel, Veerksus ja Kahkval.

   

  Üheskoos külastati vanu asula- ja kalmistukohti ning otsiti üles Suure-Veeerksu lohukivi. Tagasiteel liitusid matkalistega hilisemad tulijad ja koos suunduti Kahkva pedajat ja hoiuala vaatama. Päev lõpetati ajr2ühise piknikuga Rahumäe metsas. Matk oli osa matkasarjast „Pärimus maastikul“, mille eesmärk on õppida siduma omavahel ajalugu, pärimust ja ruumi, milles me elame.

   

  Sarja alustati aprillis matkaga Reo veski varemete juurde, kus otsiti maastikult üles selle juures asuvad vanad tee- ning sillakohad. Järgmisena on kavas tutvuda Nulga ja Kassilaane külade mälestistega. Ajalooringi tegevusi saab jälgida ringi kodulehel.

 • VAT Teatri ideekonkurss „VEEB“

  Lisatud: 2. mai 2015 | Autor: Kadriliis Rämmann

  Räpina Ühisgümnaasiumi 10. klassi õpilased võtsid osa VAT Teatri ideekonkursist „VEEB”, kus tuli jagada oma kogemusi, lugusid või ideid internetimaailmast. Konkursi eesmärgiks oli koguda ideid ja tähelepanekuid järgneva nelja aasta jooksul loodavate lavastuste tarvis.

   

  Võistlusele laekus kokku 131 tööd 18 erinevast koolist, žanritena olid esindatud nii luuletused, lühijutud, esseed, näidendid kui ka ideekavandid. Žürii sõnul oli rõõmustav, et noored näevad internetis nii võimalusi kui ka ohte ning soovivad end selles keskkonnas põhjalikumalt mõtestada.

   

  Räpina Ühisgümnaasium tõsteti esile kui üht võistlusel aktiivsemalt esindatud koole.

   

  VAT Teater tänab kõiki osavõtjaid võimsate ja inspireerivate kirjatööde eest.

 • Loeng „Turvaliselt internetis“

  Lisatud: 30. aprill 2015 | Autor: Kätlin Neimann

  29. aprillil käis Põlva politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Andres Kirsing rääkimas 5. ja 6. klasside õpilastele virtuaalmaailma reeglitest ja ohtudest. Õpilastele selgitati internetimängudes ja suhtlusvõrgustikes tegutsemise seaduslikku poolt ja ettenähtud karistusi reeglite rikkumise korral. Loengu pidaja tõi konkreetseid näiteid elust ja politsei praktikast.Loeng internetist 002 (Large) Loeng internetist 004 (Large) Loeng internetist 001 (Large)

   

   

   

   

   

   

 • Joonistuskonkursi “MUUSIKAT KUULED?” võitjad selgunud

  Lisatud: 29. aprill 2015 | Autor: Jane Raud

  DSC_0638Märtsis toimus Räpina Ühisgümnaasiumi, Räpina Loomemaja ja Põlvamaa kunsti ainesektsiooni koostöös joonistuskonkurss “Muusikat kuuled?”, mis oli pühendatud muusika-aastale 2015.

   

  Joonistuskonkursist võttis osa 15 maakonna kooli ja töid saabus kokku 180. Toredad ja mitmekülgsed tööd ootasid vaatajaid 1.aprillist 27. aprillini Räpina Loomemajas.

   

  Näitusel oli võimalik läbida miniharidusprogramm. Nüüdseks on selgunud joonistuskonkursi võitjad. Täpsemalt saab joonistuskonkursi kohta lugeda Kunstinurgakesest. Salme Ussanov 11.a klass I koht gümnaasiumi vanuserühmas. Ära märgitud tööde hulgas Karl Robert Härm 1.b klass, Amalia Belaš 5.b klass, Mailis-Heleen Maastik 7.b klass. Palju õnne!

 • Hardi Tiiduse nimeline mälumäng

  Lisatud: 28. aprill 2015 | Autor: Kersti Sammelselg

  Üleriigilisel gümnaasiumiõpilaste Hardi Tiiduse nimelisel mälumängus „Uus hõbe“ 2015 esines edukalt Räpina ÜG võistkond koosseisus Mikk Tarros, Reio Härm, Karoliine Solovjev ja Karl Tereping, kes pälvisid Gustav Adolfi Gümnaasiumi tänukirja.

 • Abipolitseinike tegevuse tutvustamine

  Lisatud: 23. aprill 2015 | Autor: Kersti Sammelselg

  22. aprillil esinesid 11. klasside õpilastele abipolitseinike tegevust tutvustava ja propageeriva loenguga Põlvamaa abipolitseinikud Rudolf Tigasing ja Toomas Songi. Õpilased said teadmisi abipolitseinike igapäevastest tegevustest ning neile tutvustati võimalusi, kuidas töötada abipolitseinikena. Loeng toimus abipolitseinike tööd tutvustava nädala raames.

 • Osavaim korvpallur 2015

  Lisatud: 22. aprill 2015 | Autor: Admin

  Põlva maakonna koolinoorte võistlustel „Osavaim korvpallur 2015“ saavutasid Räpina ÜG õpilased häid tulemusi:
  4.–5. kl poiste arvestuses saavutas III koha Harri Mähar.
  4.–5. kl tüdrukute arvestuses saavutas II koha Mari-Lii Lume.
  6.–7. kl poiste arvestuses saavutas II koha Toomas Kilk ja III koha Glenn Rahasepp.
  8.–9. kl poiste arvestuses saavutas I koha Marthin Vahtra ja II koha Risto Lillemäe.
  10.–12. kl noormeeste arvestuses saavutas I koha Kert Hüdsi, II koha Sander Tensing ja III koha Alvaro Krasnov.
  Õpilasi juhendasid kehalise kasvatuse õpetajad.

 • Räpina ÜG kehalise kasvatuse õpetaja Ants Järv võitis Eesti korvpalli esiliigas pronksmedali.

  Lisatud: 22. aprill 2015 | Autor: Eve Sibul

  Nädalavahetusel Tallinnas peetud 2014/15. aasta hooaja Eesti nelja tugevama amatöörklubi vahel toimunud finaalturniiril tuli korvpalliklubi Räpina Kotkad kolmandale kohale, alistades pronksimängus Tartu Kalev/Estiko lisaajal 79:76. Ants Järv viskas oma võistkonna kasuks 19 punkti ja hankis 9 lauapalli. Räpina Kotkastes mängib lisaks õpetaja Ants Järvele palju Räpina ÜG endisi õpilasi.

   

  Ants Järv pälvis korvpalliliidu eriauhinna olles kogu hooaja liiga resultatiivseim mängija (24 mänguga 417 punkti).

 • Patrioodi nädal

  Lisatud: 21. aprill 2015 | Autor: Tiina Piho

  15. aprillil külastas Põlvamaa Patrioodi nädala raames Räpina Ühisgümnaasiumi vilistlane, aktsiaseltsi Lõuna Pagarid juht Uno Kaldmäe, kes pidas 9. ja 10. klassi õpilastele huvitava loengu teemal „Põlvamaa Patrioot“. Kaldmäe tõi külakostiks kaasa Eesti parima pagaritoote 2015, milleks osutus Lõuna Pagarite “Krõmpsuv Leib Kanepiseemnetega”.

   

  Sellise vahva nädala on välja kuulutanud Põlvamaa ettevõtted koostöös Põlva Maavalitsuse ja Põlvamaa Arenduskeskusega, et juhtida tähelepanu kohalike toodete ja teenuste tarbimise olulisusele. „Kui tarbid kohalikku toodet, siis sa toetad ka kohalikke ettevõtjat ja sellega seoses säilivad ka töökohad, mis on meie jaoks väga-väga oluline“ (Rutt Riitsaar). Samuti soovitakse Patrioodi nädala raames tutvustada ja äratada õpilastes huvi ettevõtluse vastu.

   

  Loengut oli lindistamas ka ERR korrespondent, kes intervjueeris Räpina ÜG aktiivseid noori Maris Neeno’t ja Andri Võsokovski’t. Vaata videod.

   

 • Loodusainete päev

  Lisatud: 21. aprill 2015 | Autor: Admin

  Loodusainete päev gümnaasiumidele – 10. aprillil 2015. Vaata pilte.

 • Kooli 102. sünnipäev

  Lisatud: 17. aprill 2015 | Autor: Marika Ääremaa

  Kooli sünnipäev 042 (Large)Kooli sünnipäev 032 (Large)16. aprillil tähistas kogu koolipere Räpina Ühisgümnaasiumi 102. sünnipäeva. Üllatuskülaliseks oli esinema kutsutud Ott Lepland.

   
  Õhtul said meeleolukat kontserti nautida lasteaialapsed, kes sügisest meie kooli õppima asuvad, ning nende vanemad ja õed-vennad.

  Külaline jagas ohtralt autogramme ning kõigil oli võimalus ennast ühispildile jäädvustada. Vaata pilte.

 • Vabariiklik multimeedialaager

  Lisatud: 17. aprill 2015 | Autor: Brittany Tuul

  10.–12. aprillini toimus Türi Ühisgümnaasiumis multimeedialaager, millest võttis osa ka üks Räpina ÜG õpilane.
  Laagris õpetati, kuidas teha raadiosaadet, millised on televisiooni telgitagused, kuidas valmib mängufilm ning kuidas pidada Eesti parimat blogi.

   
  Loo autor registreerus algselt blogirühma, kuid kohale jõudes leidis ennast hoopiski televisioonirühmast. Mikrofon käes ja operaator selja taga, käis võistlus parimate lugude hankimise nimel. Kui filmimise kõrvalt aega üle jäi, siis oli see sisustatud mängude ja võistlustega. Laagrit külastasid ka kuulsad külalised, näiteks Kanal 2 saatejuht Olaf Suuder, kes rääkis oma meditsiiniõpingutest ja saatejuhtimisest, ning Raadio 2 ajakirjanik Eeva Esse, kes andis nõu tulevastele raadiosaadete juhtidele.

   
  Kolme päeva jooksul valmis telerühmal oma saade, raadiorühmadelt ülinaljakad raadiosaated, mängufilmi meeskonnalt on tulekul õudusfilm ja blogijatel sai valmis neli lahedat blogi, milles kirjutati ilust ja moest, spordist, avaldati oma arvamust ning jagati reisilugusid.
  Kõik valminud tööd avaldatakse lähiajal ürituse Facebooki lehel (vt Multimeedialaager Türil).

 • Lahtiste uste päev

  Lisatud: 17. aprill 2015 | Autor: Brittany Tuul

  Kooli sünnipäev 011 (Large)Räpina Ühisgümnaasiumis toimus 16. aprillil lahtiste uste päev meie kooli üheksandikele ja ümbruskonna koolide õpilastele.

   

  Direktor tutvustas kooli, sisseastumistingimusi ja rääkis õppesuundadest. Toimus neli lahtist tundi: käsitöö, autoõpetus, inglise keel ja bioloogia. Külalised said maitsta ka meie kooli lõunasööki.

  Seejärel tähistati üheskoos kooli 102. sünnipäeva. Vaata pilte.