Tunniplaan Stuudium Postkast Toidumenüü Moodle Õppematerjalid Ajalooring IT-ring HM Sisene

Kalender • SÕBRAPÄEVAPEO SPONSORID


  Räpina raamatupood


  Puuriida Pubi


  Räpina ÜG õpetajad


  Mailis Kämbre


  Tarmo Rämson


  Kristi Lillemäe


  FIE Margarita Võsokovskaja


  Bukeelia OÜ


  Triinu Arund  Tundide ajad

  1. 8.00 – 8.45
  2. 8.55 – 9.40

   

  3. 9.50 – 10.35 P/G
  3. 10.00 – 10.45 Alg
  4. 10.55 – 11.40

   

  5. 12.00 – 12.45
  6. 12.55 – 13.40
  7. 13.45 – 14.30
  8. 14.35 – 15.20


  tek_logo

  Hea kooli rajaleidja logo

  Clipboard01

  eesti2

  rapina-valla-juubeli-mark

Uudised

 • Tagasi kooli!

  Lisatud: 20. veebruar 2017 | Autor: Tiiu Viljalo

  3. veebruaril esines gümnasistidele kooli vilistlane ja Riigikogu liige Meelis Mälberg, kes rääkis oma õpingutest Räpina Ühisgümnaasiumis (toona keskkool) ja Eesti Maaülikoolis. Ettevõtlusega hakkas ta tegelema juba üliõpilaspõlves, pannes aluse aktsiaseltsile Matrix-Puit. Sellele järgnes Räpina Paberivabriku juhtimine. Majandustegevuse kaudu jõudis noor ettevõtja poliitikasse. Aastatel 1998–2002 oli reformierakondlane Meelis Mälberg Räpina linnapea.

   

  Kõneleja kutsus noori julgelt elu poolt pakutud võimalusi kasutama ja aktiivselt ise endale võimalusi looma. Samuti rõhutas ta võõrkeelte, sh vene keele olulisust.

 • Venekeelsete luuletuste lugemise konkurss

  Lisatud: 20. veebruar 2017 | Autor: Riina Kopli

  16. veebruaril toimus piirkondlik venekeelsete luuletuste lugemise konkurss 8. klassi õpilastele. Meie kooli õpilased saavutasid järgmised kohad:

  Agnes Leek        –   I koht

  Stefan Parimski  –   II koht

  Andry Must        –   III – IV koht

 • Osalemine omaloomingukonkursil

  Lisatud: 16. veebruar 2017 | Autor: Marika Ääremaa

  14. veebruaril toimus Räpina Aianduskoolis omaloomingukonkurss. Võisteldi kuues erinevas kategoorias.

   

  Andry Must, Märten Kala ja Brigitta Uibo esitasid muistendeid Räpinast ning saavutasid kategoorias „Suuga teen ma suure linna“ II koha (juhendaja õpetaja Maire Alver).

   

   

  8.b klassi õpilased Reijo Sõukand ja Taimar Treier tutvustasid papist kassimaja ja klass saavutas kategoorias „Rohelisem elu“ III koha (juhendajad õpetajad Olav Pihlapuu ja Marika Ääremaa).

   
   

 • Õpilasesindusel uus president

  Lisatud: 15. veebruar 2017 | Autor: Marika Ääremaa

   

  Räpina Ühisgümnaasiumi uueks õpilasesinduse presidendiks valiti Alina Poduškina ja asepresidendiks Oksana Lõssenko.

   

  Suur tänu endisele presidendile Mari-Liis Vosmile.

   

   

 • Loodusteaduste olümpiaad

  Lisatud: 15. veebruar 2017 | Autor: Eve Sibul

  11. veebruaril toimus loodusteaduste olümpiaadi piirkondlik voor maakonnakeskustes.

  Olümpiaad toimus ühes vanuseklassis – aastal 2002 või hiljem sündinud õpilastele.

   

  Lahendada tuli teoreetilisi ülesandeid eelkõige keemia, füüsika ja bioloogia valdkondadest. Ülesannetes olid loodusteadused omavahel lõimitud mitmesuguste elulähedaste, loodusteadusliku sisuga probleemide kaudu. Ülesannete edukaks lahendamiseks oli vajalik funktsionaalne lugemisoskus, lai silmaring, hea loogika ning ainealased teadmised (sh ka teemadel, mida koolitunnis õpitakse alles gümnaasiumis).

   

  Piirkondliku võistluse töid hindab vabariiklik žürii ja olümpiaadi esimese vooru esialgsed tulemused avalikustatakse 6. märtsil.

   

  Meie koolist osalesid olümpiaadil Märten Kala (8.a), Rasmus Freirich (7.b) ja Kaarel Volk (7.b).

 • Turvaline internet

  Lisatud: 15. veebruar 2017 | Autor: Karin Tuul

  7. veebruaril oli rahvusvaheline turvalise interneti päev. Veebruari teisel ja kolmandal nädala toimuvad ka Räpina Ühisgümnaasiumi põhikooliõpilastele tunnid, kus õpilased vaatavad filme, lahendavad teste, osalevad aruteludes, mängivad jne. Kõik osalevad koolid on näha interaktiivsel kaardil.

 • Laulukarussell

  Lisatud: 14. veebruar 2017 | Autor: Marika Aruküla

  ETV saates “Laulukarussell” osaleb Räpina Ühisgümnaasiumi 3.a klassi õpilane Remon Ainson.

   

  Žürii valib igast saatest välja vanuserühma parimad, aga televaatajad saavad oma lemmiku poolt hääletada telefoni teel kogu järgmise nädala jooksul (13.02–19.02). Televaatajate üldlemmik pääseb otse finaali!

   

  Esitust on võimalik järele vaadata.

  Remoni poolt on võimalik hääletada numbril 9007016

 • Teatris vaatamas etendust “Pal-tänava poisid”

  Lisatud: 10. veebruar 2017 | Autor: Maire Alver

  5.a, 5.b, 7.a, 7.b ja 8. klassi õpilased käisid 31. jaanuaril Räpina Rahvamajas vaatamas VAT Teatri etendust “Pal-tänava poisid”.

   

  Näidend on valminud  Ungari kirjaniku Ferenc Molnari noorteromaani “Pal-tänava poisid” põhjal, mis kuulub aegumatu temaatika, põneva süžee ja värvikate karakteritega kindlalt laste- ja noortekirjanduse klassikavaramusse.

   

  Kaasahaarav lugu räägib ungari noorukitest, kes mänguplatsi lahingutes kannavad ideed kodumaa iseseisvuspüüdlustest. Iga koolipoiss selles seiklusloos kannab endas unistusi ja on täis pealehakkamist nende eest võideldes.
  Pal-tänava poiste ja Botaanikaaia punasärkide võitlus  saeveski krundi pärast pani kaasa elama, mõtlema aust ja sõprusest.

 • Rahvastepallivõistlused

  Lisatud: 9. veebruar 2017 | Autor: Ants Järv

  7.02 toimusid Põlvas Põlva maakonna koolide 1.–3. klassi õpilaste rahvastepallivõistlused. Räpina Ühisgümnaasiumi poisid saavutasid 1. koha ja tüdrukud 3. koha.
  Poiste võistkonda kuulusid Jaan Junson, Karl-Robert Härm, Marvin Poltan, Oliver Hans Kaljuvee, Kevin Salve, Rasmus Oijov ja Rasmus Mestiljainen.
  Tüdrukute võistkonnas mängisid Kätriin Punmann, Kätryn Liblik, Marleen Möller, Stella Lisethe Kivilo, Meribel Toim, Karoliis Rohtla, Meryl Talv ja Cordelia Liiv.
  Õpilasi juhendas kehalise kasvatuse õpetaja Ants Järv.

 • Lastekooride ülevaatus

  Lisatud: 7. veebruar 2017 | Autor: Riina Tamm

  1.veebruaril toimus Põlva Kultuurikeskuses XII noorte laulupeo lastekooride ülevaatus-ettelaulmine. Põlvamaa lastekoore olid tulnud hindama ning õpetussõnu jagama lastekooride liigijuht Janne Fridolin, dirigent Ingrid Roose ja XII noorte laulupeo ideekavandi autor, helilooja Rasmus Puur. Tagasiside meie maakonna proovi kohta oli väga positiivne.

   

  Dirigendid olid rahul, sest õhkkond oli mõnus ning lauljad töötasid aktiivselt kaasa. Samuti meeldis neile Põlvamaa lastekooride ühendkoori ilus kõla. Meie kooli lastekoor laulis ette G. Ernesaksa laulu “Päev läeb puudele punane” ning saime dirigentidelt kiidusõnu toreda, tubli ja armsa esituse eest. Lisaks sellele jagati ka praktilisi näpunäiteid, mida järgmisel korral veelgi paremini teha ning millele rohkem tähelepanu tuleks pöörata. Järgmine ülevaatus on juba 19. aprillil ning selleks ajaks tuleb veel mitmeid laule selgeks õppida.