Tunniplaan Stuudium Postkast Toidumenüü Õppematerjalid Kunstinurgake Ajalooring HM Moodle Miksike Sisene

Teated

 • Hõiva


  Hõiva

  Jõululaadal osalejad


  Pildid ja video


  Pildid ja video


  Tundide ajad
  1. 8.00 – 8.45
  2. 8.55 – 9.40
  3. 10.00 – 10.45
  4. 11.05 – 11.50

   

  5. 12.10 – 12.55
  6. 13.05 – 13.50
  7. 13.55 – 14.40
  8. 14.45 – 15.30


Uudised

 • Jäätmetekke vähendamise nädal

  Lisatud: 30. november 2015 | Autor: Karin Tuul

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA25. novembril toimus Põlvas Keskkonnaameti korraldatud jäätmetekke vähendamise nädala viktoriin 6.–7. klasside õpilastele. Viktoriinil panid õpilased proovile oma jäätmealased teadmised. Osalemine andis õpilastele motivatsiooni tuletada meelde jäätmete vähendamise põhitõed ning viia end kurssi uute teadmistega sortimise ja taaskasutuse vallast. Viktoriiniks ettevalmistudes tuli tutvuda erinevate jäätmeteemaliste õppematerjalidega.
  Räpina ÜG I võistkond saavutas 15. koha (Märten Kala, Triinuliis Sillakivi, Angelo Raoul Lombardo, Jaanika Rõbakova) ja Räpina ÜG II võistkond saavutas 7. koha (Reno Kokmann, Evelin Konsap, Angelika Apuhtin, Harri Mähar).

 • Peipsi Koostöö Keskuse õppeprogramm

  Lisatud: 30. november 2015 | Autor: Karin Tuul

  26. novembril toimus 5. klassidele õppepäev “Peipsi järv seljakotis”, mille korraldas Peipsi Koostöö Keskus. Algul said õpilased ülevaate, kui suur on Peipsi valgala ning kui tähtis see veekogu on Eesti jaoks. Edasi jaotati õpilased rühmadesse ning nad läbisid seitse töötuba, kus nad õppisid järgmist: nahkade abil imetajaid määrama, kirjeldama linnulaulu ja järve selgrootuid, määrama kalade vanust soomuste järgi, õppisid tundma kalade siseehitust ja kalaliike ning järvede taimi.

   

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 • Põlvamaa koolide külaskäik Pärnu Endla teatris

  Lisatud: 27. november 2015 | Autor: Riina Tamm

  IMG_3606 (Large) IMG_3609 (Large)24. novembril 2015 toimus projekti „Teater maale“ raames Põlvamaa koolide väljasõit Pärnu Endla teatrisse.

   

  Ühiselt käidi vaatamas muusikalist lavastust „Peeter Paan“. Pärast etendust toimus põnev ringkäik teatrimaja lavatagustes ruumides, kus tutvustati näitlejate ruume ja kostümeerijate ning paljude teiste lavatööliste töötubasid. Meie koolist osales kuus viienda klassi õpilast.

 • XIII Eesti koolinoorte mälumängu meistrivõistlus

  Lisatud: 26. november 2015 | Autor: Tiina Piho

  25. novembril toimus XIII Eesti koolinoorte mälumängu meistrivõistluste Põlvamaa voor, kus meie kooli esindused olid taas parimad (I koht).

  Põhikooli esinduses olid Stefan-Leon Kaljuvee,Taiger Kala, Peeter Samoldin ja Indrek Arumets. Gümnaasiumit esindasid Mikk Tarros, Karoline Solovjov, Karl Tereping ja Kristo Kärtmann. Noori juhendas Aarne Ibrus.

 • Õpilasfirmade laat

  Lisatud: 23. november 2015 | Autor: Tiina Piho

  kuva 3 011 (Large)21. novembril II rahvusvahelisel piiriäärse õpilasfirmade laadal “Üle piiri turundus” osales meie kooli esindus koosseisus Inessa Kämbre, Kristel Liblik, Oksana Lõssenko, Triin Nelk ja Pilleriin Jäämets. Laadal olid minifirmade, st põhikooli õpilaste firmad Lätist, Udmurtiast, Venemaalt. Meie kooli firma nimi on KUVA.

   

  Üks raskemaid ülesandeid oli ÕF esitlus eesti ja inglise keeles, millega said meie neiud hästi hakkama. Võistlus-laada žüriile meeldis meie esinemisjulguskuva 3 014 (Large), särav naeratusega suhtlemine, ühtne laada boksi ja esinduse kujundus. Neiud andsid intervjuu meedia esindajatele (ajalehele Koit, ERR).

   

   

  Noored said väga hea kogemuse eluks.

  Lõunaeestlane artikkel ja video.

   

 • Rahvusvaheline metoodikapäev

  Lisatud: 20. november 2015 | Autor: Marika Ääremaa

  18. novembril toimus Räpina Ühisgümnaasiumis metoodikapäev koos Petseri 3. Keskkooli õpetajatega. Füüsika praktiliste ülesannete tunni 8. klassis viis läbi õpetaja Eve Sibul, ajalooringi tegemisi tutvustas õpetaja Tarmo Tammes. Käsitööõpetaja Merle Randla õpetas Petseri õpetajatele viltimist, mille tulemusena valmisid ilusad jõuluinglid.

   

  Pärast seda toimus ümarlaud ning õpetaja Külliki Arjokesse õpetas rahvusmänge ning lõõtspillil saatis õpetaja Ants Järv.

  Pwetseri õpetajad metoodikapäeval 015     Pwetseri õpetajad metoodikapäeval 007     Pwetseri õpetajad metoodikapäeval 005

 • Vabariiklik meedialaager

  Lisatud: 18. november 2015 | Autor: Brittany Tuul

  13.–15. novembrini toimus Võru Gümnaasiumis Noorte Meediaklubi korraldatud meedialaager, kus osalesid ka kaks Räpina ÜG õpilasesinduse liiget: Brittany Tuul ja Laura Kolsar. Laagri rühmi oli seitse: siseuudised, välisuudised, majandusuudised, kultuur, sport, arvamus ja fotograafia. Meie esindajad olid fotograafias ja välisuudistes.

   

  Fotograafidel jagust tööd küllaga. Oli vaja teha nii portreesid, illustreerivaid pilte kui ka jäädvustada lugusid koolimajast väljas. Tempo oli kiire ja päevad olid väsitavad, kuid magamiseks aega polnud. Öine meelelahutusprogramm oli niivõrd äge, et kahe ööga sai magatud vaid napilt kuus tundi.

  Clipboard01 Clipboard012

  Tuuli Jõesaare loengule kogunesid               Fotograafid on piltide saamiseks kõigeks valmis –

  peaaegu kõik (Foto: Brittany Tuul)               isegi olema ise modellid. (Foto: Brittany Tuul)

 • Eesti meister käsipallis

  Lisatud: 17. november 2015 | Autor: Karin Tuul

  Clipboard0113.–15. novembrini toimusid Põlvas Eesti 2015. aasta karikavõistlused käsipallis noormeeste B-vanuseklassile (sündinud 1999 ja hiljem).

   

  Räpina ÜG 10. klassi õpilane Tõnis Kase on võitjaks tulnud Põlva Spordikooli võistkonna liige. Tõnis Kase valiti turniiri parimaks mängijaks. Treener Kalmer Musting.

   

   

   

   

  Foto: Helin Potter

 • Külas Eesti Rahva Muuseumi töötajad

  Lisatud: 13. november 2015 | Autor: Marika Ääremaa

  12. novembril külastasid meie kooli ERMi direktor Tõnis Lukas, giid-muuseumipedagoog Natalja Pyllu, näituse kuraator Tiit Sibul ja käimasoleva projekti juht Sirje Madisson.

  Tõnis Lukas rääkis 11. klassi õpilastele Eesti Rahva Muuseumi lugu ja udmurditarist giid–pedagoog tutvustas 8.b klassile ja ajalooringi õpilastele soome-ugri kultuuri.

  Kooli tutvustas külalistele direktor Rein Raadla.

   

  12.–29. novembrini on kooli fuajees avatud Eesti Rahva Muuseumi rändnäitus “SOOME–UGRI JA SAMOJEEDI RAHVAD”.

  Eesti Rahva Muuseum 009 Eesti Rahva Muuseum 004 Eesti Rahva Muuseum 005

 • Räpina ÜG õpilasesinduse asepresident Rumeenias

  Lisatud: 13. november 2015 | Autor: Mikk Tarros

  2.–8. novembrini toimus Rumeenias, Euroopa 2015. aasta noortepealinnas Cluj-Napocas, Eesti Õpilasesinduste Liidu katuseorganisatsiooni OBESSU “Convention of student welfare.” Üritusele olid kokku tulnud õpilasaktivistid ning liikmesorganisatsioonide esindajad üle kogu Euroopa.

   

  Eesti Õpilasesinduste Liidust oli esindatud rahvusvaheliste suhete valdkonna delegatsioon, kuhu kuuluvad Mikk Tarros ning Jette-Mari Anni. Seoses OBESSU töögrupi loomisega õpilaste heaolu parandamiseks, keskenduti peamiselt sisendi ning riikide kogemuste kogumisele. Suve alguseks valmib töögrupil õpilaste heaolupunkte käsitlev dokument, mis läheb ka suvisel OBESSU üldkoosolekul hääletusele. Samuti mahtus nädalasse ka uute tutvuste loomine, mitmeid koolitusi ning huvitavaid kohtumised nii Euroopa noorteorganisatsioonide esindajatega kui ka Rumeenia Europarlamendi liikmega.

   

  Mikk Tarros

  Rahvusvaheliste suhete valdkonna juht / International Officer

  Eesti Õpilasesinduste Liit / Estonian School Student Councils’ Union

  image001 image002 image003 image004

 • Isadepäeva kontsert

  Lisatud: 12. november 2015 | Autor: Marika Ääremaa

  9. novembril toimus isadepäeva kontsert, kus esinesid poistekoor, mudilaskoor, 2., 5., 6. klassi ja gümnaasiumi rahvatantsijad, 1., 2., 3., 5., 8., 9. klassi ansamblid, 5.b, 9.b, 12.b, 2.b, 7.a, 4.a ministaarid, showtantsijad, solistid Kätryn Liblik, Sandra Puurmaa, Meribel Toim.

   

  Kontserti aitasid läbi viia õpetajad Evi Tamm, Külliki Arjokesse, Riina Tamm, Anu Silm, Maarika Aruküla, Marika Ääremaa. Suur tänu kõikidele esinejatele ja õpetajatele!

  Isade 151 (Large) Isade 022 (Large) Isade 063 (Large) Isade 079 (Large)

 • Ministaaride pidu

  Lisatud: 11. november 2015 | Autor: Marika Ääremaa

  Mini (113) (Large)6. novembril toimus Räpina ÜG-s ministaaride pidu, kus lavalaudadele astus 160 õpilast. Üllatuskülalisteks olid Põlva ÜG ja Põlva Noorte-keskus, Põlva politsei, JJ-Street tantsukool, Räpina ÜG nais- ja meesõpetajad.

  Pealtvaatajad mahtusid vaevu saali ning neid oli neljasaja ringis.

   

   

   

  Tulemused

  1.–4. klass 5.–6. klass 7.–9.klass 10.–12.kl
  I 2.b I 5.b I 9.b I 12.b
  II 4.a II 6.a II 7.a II 12.a
  III 2.a III 5.a, 6.b III 9.a III 12.b

  Eripreemiad pälvisid veel 3.a (kaks ansamblit), 3.b, 7.b (kaks ansamblit), 8.b, 10.kl.
  Üldvõitja 9.b klass.

 • Eesti Õpilasesinduste Liidu regionaalkoolitused

  Lisatud: 11. november 2015 | Autor: Mikk Tarros

  image0029. novembril toimusid üle-eestilised Eesti Õpilasesinduste Liidu regionaalkoolitused. Põlva-, Võru- ja Valgamaa koolitus toimus sedapuhku Otepää Gümnaasiumis, millest võttis osa mitu huvijuhti ning üle 50 õpilasesindaja. Ürituse organiseerijaks oli Eesti Õpilasesinduse Liidu aktivistid ning koolitajaks oli kutsutud Räpina Ühisgümnaasiumi õpilane ning Eesti Õpilasesinduste Liidu rahvusvaheliste suhete valdkonna juht – Mikk Tarros. Koolitusel arutleti, milleks on vaja õpilasesindust; millist kasu saab sellest kool, õpetajad ning õpilased. Samuti tutvustati Eesti Õpilasesinduste Liitu, lahendati meeskonnatööd image001arendavaid ülesandeidimage003 ning püüti leida lahendusi õpilasesindustes tekkinud probleemidele.